Manipura - harmónia tela a duše

Manipura - harmónia tela a duše

 

Manipura je pôvodne sanskritský výraz pre koleso, kruh. Niečo čo sa nezačína a nekončí. Symbolizuje slnečný kotúč, ktorý je indický mytologický symbol kolobehu času, vznikania a zanikania.

 

Okrem toho je to názov regeneračného štúdia v Bratislave na Dlhých dieloch. Prečo sme si vybrali práve tento názov? Sme štúdio, ktoré má snahu ľuďom priniesť rovnováhu a harmóniu do života. Sme Manipura – Harmónia tela a duše.


Jarné obdobie je obdobím, keď sa začína prebúdzať príroda. Keďže človek je súčasťou prírody, začína sa prebúdzať tiež. Táto zima bola príliš studená a dlhá. Zhodili sme teplé oblečenie a začali na sebe pracovať. Pracovať na tele! Zhadzovať kilečká, ktoré sa nám počas zimy neúprosne nalepili na naše telo. Málokto si uvedomuje, že prácou na svojom tele (šport, turistika...) sa harmonizuje aj naša duša. Už len uvedomenie si, že chceme pre seba niečo urobiť, zmeniť stravu, detoxikovať a zmeniť svoj zovňajšok, má neskutočne silný vplyv na našu psychiku a vnímanie sveta okolo seba. Úpravou stravy sa môžete zmeniť natoľko, že si okolie všimne vaše iné správanie.

 

 

Manipura - harmónia tela a duše

 


Po jarnej detoxikácii prichádza na rad otázka správneho stravovania a tu s ňou spojená trpezlivosť a pevná vôľa. Treba si všímať pozorne svoje telo a vedieť mu správne načúvať. Všímať si nielen to, čo zjeme, ale aj to, čo z neho vychádza. Častá problematika celiakie, poruchy metabolizmu lepku a laktózy sú už často spomínané. Preto si treba všímať, ako naše telo reaguje na potraviny obsahujúce tieto zložky. Málokto si uvedomuje, že sú to spúšťače mnohých ďaľších ochorení. Napríklad senná nádcha, bolesti hlavy, nadýmanie, opuchy nôh a zlá práca lymfatického sytému. To, čo zjeme, nesmieme brať na ľahkú váhu.

 

Manipura - harmónia tela a duše

 

 

Po detoxikácii a uvedomení si dôležitosti našich stravovacích návykov, sme už v malej miere popracovali na harmónii svojej duše a môžeme pristúpiť k harmónii tela.

 

Koniec koncov, telo a duša k sebe neodškriepiteľne patria. Platí rovnováha jin a jang. Preto, ak nie je duša v pohode, odzrkadlí sa to na našom tele. Ak nie je telo v pohode (navyše kilečká), nie je ani duša v pohode.

 

 

 

Tu Vám opäť Manipura podáva pomocnú ruku. Sme hlavne regeneračné štúdio a staráme sa o Vaše telo aj vzhľad. Čo sa najviac páči našim klientom? Individuálny prístup ku každému klientovi. Čo Vám vieme ponúknuť?

 

  • Rôzne typy masáží
  • Poradenstvo zdravého životného štýlu
  • Predaj doplnkov výživy


Typy masáží, ktoré si môžete dopriať v MANIPURE:


Fyzioterapia


Môžete sa u nás stretnúť s egyptským masérom a fyzioterapeutom Aymanom. (hovoria o ňom, že má zlaté ruky). Pokiaľ by ste pocítili jarný vietor, ktorý ovplyvní Vašu šiju, alebo kríže, je na mieste prísť a nechať si poradiť. Ayman študoval päť rokov v Alexandrii a priniesol si so sebou veľa skúseností. Okrem toho, že je fyzioterapeut, rád Vám ponúkne aj rôzne exotické typy masáží priamo s Egypta. Masáž s kokosom a mliekom aké poznáte z egyptských letoviskách. V jeho repertoári nájdete aj lávové kamene, shiatsu, thajskú masáž, medovú, zázvorovú a iné... Pokiaľ sa chcete sústrediť na svoj vzhľad dámy, môžete vyskúšať náš estetický program na leto v kombinácii NOHY a TVÁR. Nohy proti celulitíde a detoxikácia tváre. Prioritou tejto kombinácie je šetriť čas ženám, ktoré si musia doslova ukrajovať zo svojho voľného času, aby si mohli dať urobiť skrášľujúcu procedúru. Preto sme sa snažili urobiť tzv. balíček 2v1, čo je kombinácia tvár a nohy za 1 hodinu. Kombinácie si môžete zvoliť podľa svojho výberu, alebo podľa doporučenia po našej konzultácii.

 

 

Manipura - harmónia tela a duše


NOHY proti celulitíde


Ako silno efektívne sú zábaly, ktoré pozostávajú zo silno prekrvujúcej masáže nôh za použitia prípravku, podľa Vášho výberu. Silno prekrvujúca masáž Vám urobí najväčšiu službu, čo sa týka celulitídy. Celulitída nie je nič iné ako nahromadená lymfa v podkoží a tú odstránime iba intenzívnym cvičením. Pri cvičení dochádza ku sťahu svalstva, ktoré nám dostáva lymfu do pohybu. Pri intenzívnej masáži nôh je efekt skoro zrovnateľný, nakoľko sa tu intenzívne pôsobí na svalstvo a zároveň dochádza k silnému prekrveniu kože a podkožia. Účinok znásobíme použitím vhodného kozmetického prípravku. Prípravky obsahujú éterické oleje výhradne na prírodnej báze.

 

Manipura - harmónia tela a duše


Zábal lympha s kofeinom
P { margin-bottom: 0cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); widows: 2; orphans: 2; }P.western { font-family: "Times New Roman",serif; font-size: 14pt; }P.cjk { font-family: "Times New Roman",serif; font-size: 14pt; }P.ctl { font-family: "Times New Roman",serif; font-size: 12pt; }Podporuje mikrocirkuláciu pokožky, spomaľuje až zastavuje vývoj celulitídy.


Zábal anticella
Zábal anticella prekrvuje, regeneruje pokožku, odstraňuje opuchy a pomáha detoxikácii.


Zábal čokoláda
Vhodné ako doplnok pravideľnej starostlivosti o telo, na vyživenie pokožky a doplnenie antioxidantov.


Zábal škorica
Vhodný na formovanie postavy, znižuje nadváhu a celulitídu. Zlepšuje kĺbovú pohyblivosť, uvoľňuje kŕče a svalovú stuhlosť.

 

Manipura - harmónia tela a duše


Keď už máte zábal hotový, necháme Vaše nohy 30 minút oddychovať zabalené vo fólii a tu prichádza na rad detoxikačno-estetický program pre Vašu pleť. O tom si popíšeme viac nabudúce. Pokiaľ Vás naše informácie oslovili už teraz, tak ste na najlepšej ceste urobiť niečo pre Vaše telo a dušu. Leto je pred nami tak prečo sa necítiť zdravšie a krajšie.

 

Viac info májdete na www.manipura.sk

 

 

Zdroj foto: www.manipura.sk www.wallpaperwishlist.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Jana Komadová 23.01.14 16:24

JK
karma
100.00

pekne napísaný článok a zas som o niečo múdrejšia ozaj jar je pre pred dverami treba sa začať viac o seba starať

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní