Martina Valachová kandidátka na primátorku Senca

Martina Valachová kandidátka na primátorku Senca

 • 0
 • 0

Volám sa Martina Valachová a som poslankyňa Mestského zastupiteľstva v Senci. Po spoznaní, ako veci, ľudia a procesy v meste fungujú, som sa po zrelej úvahe rozhodla kandidovať na post primátorky mesta Senec. Ako prvá žena v histórii mesta. Kandidatúru som ohlásila v júli 2014.

Vďaka mnohým aktivitám moju kandidatúru už dlhšie predtým priebežne „ohlasovalo“ súčasné vedenie mesta, ale aj mestskí poslanci rôznym osočovaním. Mne to však neprekáža. Znamená to jediné – som kandidátka, s ktorou sa počíta a útokmi ma chceli odradiť.

Ako poslankyňa a zároveň predsedníčka Občianskeho združenia MOJE MESTO som tvrdým kritikom aktuálneho vedenia mesta, pretože mi ide predovšetkým o jeho rozvoj a naštartovanie potenciálu, ktorý má.

Martina-Valachova

Mesto Senec je všade známe ako turistická destinácia najmä pre Slovákov, Čechov a Poliakov. Rozvoj cestovného ruchu však ustal a keď ho nebudeme rozvíjať službami a atrakciami, na aké sú už turisti v Európe či iných kútoch sveta zvyknutí, skončíme na smetisku „turistických“ dejín.

 

Po často bezohľadných aktivitách developerov v Senci zostali iba torzá a náznaky našej histórie. Súčasnosť a budúcnosť chcem preto stavať na nových princípoch. Chcem spolu s mojím tímom vdýchnuť mestu život a ducha.

 

Za posledné roky vedenie mesta a väčšina poslancov bez adekvátnych obmedzení dovolili developerom vybudovať nové satelity a vybetónovať centrum mesta. Nehľadelo sa ani na potrebné počty parkovacích miest. Mládeži chýba primeraná kultúra, roky sľubovaná športová hala, mladým rodinám škôlky a centrá voľného času, väčšiu pozornosť si zaslúžia seniori. Lapsusy sa urobili aj v zdravotníctve, keď v Senci zrušili pohotovosť bez toho, aby vedenie mesta a vtedajší poslanci čo i len protestovali.

 

Infraštruktúra mesta je vo veľmi zlom stave a je len otázkou času, kedy spôsobí kolaps. Čistička kolabuje už dávno, snahy o zamorenie mesta nebezpečným odpadom pokračujú. Riešenie týchto a iných problémov sa pre mňa a OZ MOJE MESTO stalo základom programu Vráťme Senec Ľuďom. 

 

Martina-Valachova

Moja kandidatúra nie je a nebude iba o mne. Je o tíme ľudí, ktorí sa pripojili k myšlienkam nového lepšieho Senca a spolu s nimi chcem budovať a rozvíjať toto mesto. Vedenie mesta potrebuje generačnú, ale aj ideovú výmenu, rovnako je potrebné vymeniť väčšinu poslancov v zastupiteľstve. Pretože dlhoročné väzby medzi nimi sú už dlhšie brzdou rozvoja, jednotlivci nezmôžu nič.

 

 

Ako človek a spolupracovník preto podporujem v kandidatúre na posty mestských poslancov ľudí, ktorí mi už niekoľko rokov pomáhajú a osvedčili sa. Konkrétne ide o terajšiu poslaneckú kolegyňu Janu Turanskú a o spolupracovníkov Máriu Hudákovú, Zuzanu Szárazovú, Jána Maglockého, Janu Némethovú, Petra Sedalu, Martina Lettricha, Zuzanu Gabrišovú Košecovú, Laciho Žittňana, Moniku Snohovú, Rastislava Kysela, Tomáša Medveďa, Alenu Greksa a Branislava Baričáka.

 

Viac informácií nájdete na:

 www.martinavalachova.sk a www.vratmesenecludom.sk


 • 0
 • 0
Návrat hore
Autor článku

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

Zdravie

Tourettov syndróm dokáže poriadne znepríjemniť život. Ako sa prejavuje?

 • 40
 • 6
 • 31.08.2020
Zdravie

TOP bylina na zvýšenie fyzickej sily a odolnosti voči stresu: Poznáš ju?

 • 77
 • 2
 • 17.08.2020
Domácnosť

Čo s nádobami od vyhorených sviečok? Takto ich očistíš a znova využiješ!

 • 41
 • 4
 • 17.09.2020
TOPlist