Meškáte do práce, či na stretnutie? Skúste tieto ospravedlnenia

Meškáte do práce, či na stretnutie? Skúste tieto ospravedlnenia

Ako sa hovorí – nie každý deň je nedeľa, a preto sa nám občas stane, že jednoducho do práce alebo na stretnutie neprídeme na čas. Veď kto by s radosťou vymenil teplo vyhriatej postele za mrazivé počasie, ktoré momentálne vonku zúri? A, samozrejme, po sviatkoch, počas ktorých nás netrápil zvoniaci budík, je to o čosi horšie.

Preto sme si pre vás pripravili top 5 výhovoriek, respektíve ospravedlnení, ktoré by vám mohol každý akceptovať. Stačí vsadiť na svoje zdatné herecké výkony a naše tajné ženské zbrane, ktorým len málokto odolá. 

Odporúčame prečítať: Telové maslo vs. telové mlieko - čo je vhodnejšie?

Meškáte do práce, či na stretnutie? Skúste tieto ospravedlnenia

Zdroj: Shutterstock®

1. Ženské problémy

Najlepšia výhovorka pre nás ženy, ktorá vždy zaberie. Pre väčšinu mužov je táto téma tabu a nepríjemná, preto ak máte šéfa, tak vám túto výhovorku bude akceptovať. Avšak nepoužívajte ju príliš často, pretože to časom môže byť veľmi nápadné. Predsa svoje ženské dni nemáme každý týždeň.

2. Nezvestné domáce zvieratko

Pri tejto výhovorke musíte vsadiť na svoj herecký výkon, aby vám bola akceptovaná. Ak sa chcete vyhovoriť na to, že vám ušlo domáce zvieratko, tak určite do práce musíte prísť so skvelo premysleným entrée (ántré). Správne množstvo skutočného stresu vám zabezpečí súcit od všetkých kolegov. Ak v skutočnosti domáce zvieratko nemáte, tak si vymyslíte to najroztomilejšie falošné meno, aby výhovorka bola dôveryhodná. 

Odporúčame prečítať: Raňajkový tip: Sýte vajíčkové muffiny so slaninou a syrom

Meškáte do práce, či na stretnutie? Skúste tieto ospravedlnenia

Zdroj: Shutterstock®

3. Nezvoniaci budík

Večer ste si nastavili klasický budík a do rána akoby natruc prestal fungovať. Áno, áno vybitá baterka, čo iné. Veď ani technológia dnešnej doby nie je nesmrteľná a občas sa to aj stáva. Tiež skvelá výhovorka, aj keď to v skutočnosti nie je pravda. Počas mojich školských čias táto výhovorka fungovala skvelo. No v pracovnom živote sa vám môže stať, že pri častom meškaní do práce a pri použití tejto výhovorky, vám šéf / šéfka zaobstará budík.  

4. Dopravná špička

Ďalšou výhovorkou, pokiaľ bývate vo veľkomeste alebo v ňom pracujete, je dopravná zápcha. Každé ráno ten istý scenár – sadnete do auta a kým prejdete niekoľko kilometrov, čo vám zvyčajne zaberie maximálne pol hodiny, stihnete sa naraňajkovať, vypiť rannú dávku kávy a občas aj nalíčiť. Samozrejme šéf/ šéfka vám výhovorku bude akceptovať, veď to možno sama zažila, avšak nepoužívajte ju každý deň. Radšej si privstaňte, aby ste v práci či na stretnutí boli v čas.

Odporúčame prečítať: Nový rok 2017: Začnite si písať denník

Meškáte do práce, či na stretnutie? Skúste tieto ospravedlnenia

Zdroj: Shutterstock®

5. Deťom ušiel autobus

Najlepšia výhovorka, aká môže existovať. Ak patríte k tým, čo vedia dokonale zamaskovať svoje klamstvo, tak si vymyslíte príbeh, ako si malý Janko zabudol doma zošit s domácou úlohou a vďaka tomu zmeškal autobus. Preto vy ako starostlivý rodič ste ho museli zaviezť do školy. Nahoďte starostlivý ustráchaný výraz a výhovorku vám všetci budú akceptovať. 

Odporúčame prečítať: Zdravý recept: Losos s kuskusom a provensálskou zeleninou


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

simona vician 06.01.17 13:46

SV
karma
100.00

no to piate, neviem neviem, potom, ze matky nikde nechcu, mozno aj toto k tomu prispieva,tento predsudok...

  • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 06.01.17 19:09

PV
karma
113.00

Na autobus som sa vyhovorila viackrát .. xi ..

  • 0
Odpovedať

Iveta Moravčíková 06.01.17 23:27

IM
karma
100.00

ja som vždy za pravdu aspon viem aj neskôr čo som povedala

  • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 21.01.17 17:53

MZ
karma
-1.00

Dopravná špička to vždy zachráni :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní