Ako sa nebáť nových začiatkov? Privítaj ich s úsmevom!

Ako sa nebáť nových začiatkov? Privítaj ich s úsmevom!
  • 21.11.2012
  • Aďa Knies

Pokiaľ patríte medzi tie žienky, ktoré pociťujú monotónnosť svojho vlastného života, tieto riadky sú určené práve vám. Možno ste celkom spokojné so svojím životom, no chýba v ňom vášeň a vzrušenie. Ako keby chýbala práve posledná farba dúhy, posledná kvapka, posledná bodka. A možno patríte medzi tie, ktoré nie sú so svojím životom spokojné od základu. Naozaj sa dá každý deň prežiť bez paniky či stresu? Áno dá! Naučme sa v živote nájsť základ svojho šťastia. Už dávno neplatí slovko musíš. Teraz je to presne o tom, čo chceme. Presne o tom, čo nás naozaj napĺňa a robí šťastnými. Ako sa nebáť nových začiatkov? Treba ich privítať s úsmevom! 

Odporúčame: Najčastejšie chyby pri upratovaní: Pozor, aj utieranie prachu vieš pokaziť

zmena v živote

Zdroj: Shutterstock®

Dôležité je myslieť na to, čo je tu a teraz!

Vnímanie prítomnosti je asi najdôležitejším vnímaním na tomto svete. Neohliadajte sa neustále do svojej minulosti. S tou sa už nedá hýbať. Ani jedna z nás nevie vrátiť čas. Netreba však dovoliť, aby negatívne spomienky znepríjemnili každý jeden deň. Plánovanie budúcnosti je rovnako zbytočné. Samozrejme, že každá žena sníva o svojej vlastnej rodine a dome plnom detí. Alebo o šťastnej budúcnosti svojich detí a spokojnom rodinnom krbe a celkovo o tom, kam budú smerovať naše ďalšie kroky. No my sa naučme žiť práve tu a práve teraz! Každý deň predsa treba prežiť naplno! Ako príklad nám poslúži malé dieťatko. To sa každý deň učí niečo nové. Či sú to prvé kroky, alebo prvé prečítané riadky v šlabikári. Nezáleží na tom, či máme čerstvých 17, alebo sme práve oslávili jubileum. Každý deň nám prinesie niečo nové. Svoje oči treba však otvoriť na 130% a pozrieť sa na veci zo štyroch uhlov.

Pozri aj: Ako komunikovať s manipulátorom? Takto sa nezamotáš do jeho sietí

nové začiatky

Zdroj: Shutterstock®

Úsmev stojí za to!

Vďaka. Verili by ste, že existuje mnoho ľudí, ktorí by si s vami vymenili miesto? Každá z nás by mala byť vďačná za to, čo v živote má. Úprimné ďakujem sa naučme povedať na všetko, čo nám prinesie každý okamih. Či je to čistá posteľ, jedlo v chladničke, teplo domova, ozajstní priatelia. Iste, vždy sa nájde niečo, s čím nebudeme spokojní na 100%. Je váš dom malý, nedoprajete si čerstvé ovocie každé ráno alebo nemáte práve vysnívané povolanie?

Niektoré aspekty svojho života nemôžeme ovplyvniť. Jediné, čo zvládneme zmeniť, je ich vnímanie. Nie nadarmo sa hovorí, že „Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie.“ A okrem toho je tu pozitívne myslenie. Je úžasná vec, ako pozitívne myšlienky môžu zmeniť náš život. Aj keď to môže byť na začiatok len v maličkostiach, nakoniec z toho môžu byť aj prekvapivé zmeny. Odrazme sa preto odo dna, na ktorom sme sa nachádzali doteraz a pozrime sa na svet z tej lepšej stránky. A hlavne, nezabúdajte na úsmev. Ten dokáže spríjemniť deň nielen vám, ale aj všetkých navôkol.

Pozri aj: Prečo spať na ľavom boku? Je to dôležitejšie, než by ste si vôbec mysleli!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Valéria Džupinková 30.11.12 20:09

VD
karma
-1.00

Milá autorka - Aďka, musím Vám poďakovať za Váš krásny článok. Je veľmi inšpiratívny a taký "prehovarajúci do duše". Máte úplnu pravdu, všetko je o tom ako veci vnímame! Ale ľudia sú občas veľmi sebeckí a tak sa vlastne trápia nad svojou ješitnosťou, nie preto, že im čosi chýba. Máte pravdu, nie každý vie oceniť to čo má, kým to nestratí.  A s tou poznámkou nakoniec o rozdávaní úsmevu ste mi ten spomínaný úsmev vyčarili. Moja mama hovorievala, že úsmev je najlacnejší dar, ktorý môžeme dať každému a nestojí nas vôbec nič :)

  • 0
Odpovedať

Iveta Ondáková 22.01.13 22:14

IO
karma
96.00

Ano je to skvelý článok, aj ja som sa v nom našla. Tiež som prežila tažké chvíle v živote, a je velká pravda, že človek sa nesmie tomu poddat, treba začat hladat maličkosti, čo nás tešia, vykúzlia nám úsmev a potom sa to všeko bude zdat jednoduchšie. Mne sa to presne takto podarilo prekonat a prajem to aj ostatným...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní