Niekto ťa poriadne vytočil? Skús tieto joga pozície proti hnevu!

Niekto ťa poriadne vytočil? Skús tieto joga pozície proti hnevu!

Nahneval vás šéf, partner či niekto úplne iný? Potom asi rozmýšľate nad tým, že si vybijete svoju zlosť na boxovacom mechu alebo vankúši, keď práve nemáte mech po ruke. Poznáme ale niečo lepšie!

Čo tak vyskúšať joga pozície proti hnevu? Sú skvelou a mierumilovnou alternatívou, ako zahnať hnev a nespôsobiť si pri tom žiadnu ujmu na zdraví a dokonca sa pri tom ani nezapotíte… Tieto joga pózy sú osvedčeným spôsobom, ako nechať hlavu poriadne vychladnúť.

Pozri aj: Trápia ťa unavené oči? Tak v tom prípade stav na luteín!

ako zahnať hnev

Zdroj: Shutterstock®

Otáčanie trupu

Veľmi jednoduchou upokojujúcou pozíciou je otáčanie trupu. Kľaknite si na kolená alebo sa postavte na šírku bokov a spojte dlane nad hlavou. Začnite s otáčaním. Nádych na strede a s hlbokým výdychom otočte trupom doľava, až kam vás pustí. Opäť nádych a s výdychom sa otáčajte napravo. Dýchajte nosom.

otáčanie trupu

Zdroj: Shutterstock®

Ťava

Ťava je druhou pozíciou, ktorá dokáže upokojiť nahnevanú myseľ. Kľaknite si na podložku a zakloňte sa tak, že sa rukami opierate o nohy. Môžete sa chytiť aj priamo päty na každej nohe, ako je vám pohodlné. Stehná tlačte k sebe a taktiež aj lopatky, otvárajte hrudník smerom von čo najviac. V pozícii si dajte aspoň päť nádychov a výdychov.

pozícia ťava

Zdroj: Shutterstock®

Bojovník 3

Aj keď sa nazývajú bojovníkmi, tieto pozície sú úžasne upokojujúce. Bojovník 3 obzvlášť. Založený je na stoji na jednej nohe, pričom ruky smerujú vpred alebo v prípade, že si chcete pridať, ich môžete spojiť aj za chrbtom. Prsty nôh smerujú dozadu, alebo k zemi, ak potrebujete viac stability.

Dôležité je, aby ste napínali bruško a tlačili ho k chrbtici a snažili sa nohy rotovať navzájom k sebe. Vtedy je pozícia správna. Keď sa zastabilizujete, dajte si v pozícii 5 až 10 nádychov a výdychov, potom pozíciu zopakujte na opačnej nohe.

Zaujme ťa: Zápal stredného ucha: Ako ho čo najskôr vyliečiť? Toto zaberá rýchlo!

bojovník III

Zdroj: Shutterstock®

Tieto pozície proti hnevu opakujte, až kým sa vaša zlosť nezmenší na minimum. Potom si jednoducho sadnite do tureckého sedu, spojte dlane pred hruďou a zhlboka dýchajte. Po niekoľkých nádychoch a výdychoch je cvičenie kompletné.

Namaste!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Andrea Petrušková 27.04.18 20:29

AP
karma
104.00

To stojí určite za vyskúšanie

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní