NOVÁ ŠTÚDIA ZNAČKY DUREX UKAZUJE NEROVNOSŤ ORGAZMOV!

NOVÁ ŠTÚDIA ZNAČKY DUREX UKAZUJE NEROVNOSŤ ORGAZMOV!
  • 14.03.2017
  • PR článok

Viac ako dve tretiny žien neprežívajú pri každom sexe orgazmus, napriek tomu tvrdia, že sú so sexom spokojné.

Značka durex zahájila novú kampaň, v ktorej s podporou influencerov všetkých vyzýva, aby v rámci hnutia #orgamsforall bojovali proti nerovnosti orgazmov.

Značka Durex, svetová jednotka na trhu s výrobkami pre starostlivosť o sexuálne zdravie, predstavila výsledky hĺbkového prieskumu*, zrealizovaného v spojitosti s predstavením novej kampane #OrgasmsForAll, bojujúcej proti nerovnosti orgazmov. Kampaň #OrgasmsForAll stavia na boji proti mýtom spojeným s orgazmom a chce každému umožniť dosiahnuť orgazmus, rovnako tak ako ho poskytnúť, pri každom sexe.

Odporúčame prečítať: Japonský zelený čaj matcha. Spoznajte jeho výhody a správny spôsob prípravy.

NOVÁ ŠTÚDIA ZNAČKY DUREX UKAZUJE NEROVNOSŤ ORGAZMOV!

Zdroj: Shutterstock®

Prieskum bol zameraný na odpovede respondentov, týkajúce sa ich očakávaní spojených s orgazmom a ukázal, že primárne uspokojenie mužov nie je očakávané a prijímané len zo strany mužskej časti populácie, ale – bohužiaľ – aj zo strany žien. Napriek tomu, že mnoho žien stále nedosahuje orgazmus pri každom sexe, 95% uvádza, že je so svojim sexuálnym životom spokojných, pretože orgazmus vôbec dosahujú. Toto je teda jasný indikátor toho, že uspokojenie ženy je stále považované za druhoradé v pomere s mužským uspokojením, čo je situácia, ktorú sa kampaň #OrgasmsForAll rozhodla zmeniť. Durex verí, že vďaka dosiahnutiu orgazmu môže byť každý z nás zas trochu spokojnejší a vyzýva týmto všetkých, aby vyjadrili svoju podporu kampani pripájaním jej hashtagu k svojim príspevkom na sociálnych sieťach.

Odporúčame prečítať: Na čo všetko treba myslieť ak riešite novú kuchynskú linku

NOVÁ ŠTÚDIA ZNAČKY DUREX UKAZUJE NEROVNOSŤ ORGAZMOV!

Zdroj: Shutterstock®

S problémom dosiahnutia ženského orgazmu sa stretáva aj popredná česká expertka na partnerské vzťahy dr. Laura Janáčková vo svojej ambulancii:Veľmi často sa stáva, že klienti prídu riešiť iné problémy partnerského či sexuálneho života. Až keď sa muža spýtam, či dosahuje partnerka pri súloži s ním orgazmus, je mojou otázkou zaskočený. Väčšinou sa dušuje, že áno, ale nakoniec sa zistí, že si vlastne ani nie je istý, akým spôsobom jeho partnerka orgazmus dosahuje. Či dráždením klitorisu, alebo pri súloži prežíva vaginálny orgazmus."

Odporúčame prečítať: Triky našich starých materí – jemne bizarné, ale zaručene fungujú

NOVÁ ŠTÚDIA ZNAČKY DUREX UKAZUJE NEROVNOSŤ ORGAZMOV!

Zdroj: Shutterstock®

Asi 70 % žien prežíva klitorálny orgazmus, 23 % vaginálny či zmiešaný a 7 % žiadny. Milovanie s človekom, ktorého majú skutočne rady, je pre väčšinu zdravých žien veľmi príjemné nezávisle od toho, či pri ňom prežijú orgazmus, alebo nie.

Pre mnohé ženy je intimita s partnerom prejavom vzájomnej lásky a blízkosti, príjemný zážitok z týchto chvíľ však nesporne vždy umocní, keď obaja partneri pri milovaní prežijú orgazmus. Prečo by žena vyhľadávala sex s partnerom, ktorý nemá záujem o to, aby aj ona bola pri vzájomnom milovaní uspokojená?“

Odporúčame prečítať: Relax v saune? Určite áno, avšak pozor na tieto zásady!

NOVÁ ŠTÚDIA ZNAČKY DUREX UKAZUJE NEROVNOSŤ ORGAZMOV!

Zdroj: Shutterstock®

Prieskum značky Durex ďalej zisťoval, prečo sú ženy ochotné akceptovať menej orgazmov na úkor mužov. Vedci zistili, že kľúčovým bodom tohto problému môže byť komunikácia v spálni. Viac ako polovica žien priznala, že im nie je príjemné hovoriť s partnerom o spôsoboch, ako by im mohol pomôcť k častejšiemu orgazmu. Kampaň #OrgasmsForAll, a všetci kto na nej spolupracujú, si kladú za úlohu prelomiť túto tabuizovanú tému predstavením jednoduchých vylepšení sexu, ktoré môžu ženám pomôcť dosiahnuť častejší a intenzívnejší orgazmus a tým dosiahnuť aj lepší pôžitok zo sexu pre oboch partnerov.

Odporúčame prečítať: Jablčný ocot - záruka zdravia a krásy?

NOVÁ ŠTÚDIA ZNAČKY DUREX UKAZUJE NEROVNOSŤ ORGAZMOV!

Zdroj: Shutterstock®

Dr. Laura Janáčková ďalej dopĺňa britský prieskum aj o lokálne štatistiky:Britský prieskum sa zameriava na prelomenie komunikačných tém medzi partnermi. U nás sú výsledky podobné. Väčšina žien u nás aj vo Veľkej Británii má problémy hovoriť o citlivých témach vlastnej sexuality s partnerom. Platí, že všeobecne sa o sexe dokážeme rozprávať veľmi otvorene, ale v spálni sa hanbíme. Vnímanie vplyvu orgazmu na psychické a fyzické zdravie mužov a žien je tiež podobné.“

Odporúčame prečítať: Vieme, ako na jarné upratovanie bez chemikálií

NOVÁ ŠTÚDIA ZNAČKY DUREX UKAZUJE NEROVNOSŤ ORGAZMOV!

Zdroj: Shutterstock®

S celkovou dôležitosťou kampane sa dr. Janáčková jednoznačne stotožňuje:Téma kampane týkajúca sa orgazmu a intímnej komunikácie medzi partnermi je veľmi dôležitá. Síce sa môže zdať, že médiá nás zásobujú množstvom informácií o sexe, prax ukazuje, že tých naozaj vhodných a potrebných informácií nie je nikdy dosť. Často sa stretávam s pármi, ktoré o svojich intímnych osobných problémoch medzi sebou hovoria prvýkrát otvorene až v mojej ordinácii. Je však nutné si uvedomiť, že sexuálny život je neoddeliteľnou súčasťou spokojného partnerského vzťahu. Muži aj ženy túžia po láske, blízkosti, pocite súznenia a vzájomného splynutia a slasti. Téma uspokojenia v sexe je v niektorých prípadoch pre vzťah kľúčová. Preto je táto kampaň nesmierne dôležitá.“

Odporúčame prečítať: Keď vám choroba klope na dvere, vyzbrojte sa voči nej najsilnejšími prírodnými antibiotikami

NOVÁ ŠTÚDIA ZNAČKY DUREX UKAZUJE NEROVNOSŤ ORGAZMOV!

Zdroj: Shutterstock®

Značka Durex zistila, že väčšina ľudí sa nebráni posteľným experimentom so svojim partnerom, hoci len tretina z dopytovaných osôb vyskúšala povzbudzujúce lubrikačné gély na klitoris. A to aj napriek tomu, že tretina žien uvádza, že zriedka alebo dokonca nikdy nie sú schopné dosiahnuť vyvrcholenie v priebehu styku* a pre štvrtinu je jednoduchšie dosiahnuť orgazmus v priebehu masturbácie. Pre tieto ženy môže byť riešením nový Durex Intense Orgasmic Gel**, ktorý im pomôže dosiahnuť častejší orgazmus pri sexe – a dohnať tak náskok ich partnerov v otázke sexuálneho uspokojenia. 

Odporúčame prečítať: Konope ako veľký pomocník v boji proti akné

NOVÁ ŠTÚDIA ZNAČKY DUREX UKAZUJE NEROVNOSŤ ORGAZMOV!

Zdroj: Shutterstock®

Prieskum tiež ukázal, že dôležitosť dosiahnutia orgazmu v spojení s celkovým zdravím a duševnou pohodou by nemala byť ignorovaná. Takmer polovica žien a ešte vyššie percento mužov uvádza, že sú po prežití orgazmu šťastnejší a viac ako jedna tretina uvádza, že sa cíti menej stresujúco. Kvalitnejší spánok uvádza ako dôsledok orgazmu 29% žien v porovnaní s 39% mužov – toto číslo je pravdepodobne dané pravidelnejším dosiahnutím orgazmu u mužov. Čo je ale dôležité, 28% percent osôb oboch pohlaví uviedlo, že orgazmus im pomáha uvoľniť napätie vo vzťahu, čo jasne dokazuje, že dosiahnutie orgazmu oboma partnermi prospieva obom stranám.

Odporúčame prečítať: Sliny a ich liečivé účinky, ktoré nepoznáte!

NOVÁ ŠTÚDIA ZNAČKY DUREX UKAZUJE NEROVNOSŤ ORGAZMOV!

Zdroj: Shutterstock®

Približne tretina žien a mužov považuje informácie o možnostiach dosiahnutia orgazmu za nedostačujúce. V nadväznosti na túto situáciu sa značka Durex rozhodla spustiť novú webovú stránku (aktuálna na jar 2017), na ktorej budú môcť návštevníci nájsť nové informácie, vzdelávacie články a postrehy od Durex expertov na sex a vzťahy Ali Fox a Susan Quiliam, vlastné príbehy žien o orgazme, sekciu často kladených otázok a ďalšiu problematiku, komentovanú Dr. Adamom Kayom.

Odporúčame prečítať: Nadmerná vlhkosť v domácnosti? Nadekorujte si interiér s týmito prírodnými pohlcovačmi vlhkosti!

NOVÁ ŠTÚDIA ZNAČKY DUREX UKAZUJE NEROVNOSŤ ORGAZMOV!

Zdroj: Shutterstock®

Cieľom Durexu je rozšíriť myšlienku, že orgazmus by mal byť a je dostupný pre každého.“, prehlásil Mark Pearson, manažér značky Durex pre Európu a Severnú Ameriku. „Samozrejme, máme prieskum, ktorý upozorňuje na tieto problémy, sme schopní poskytnúť o tejto téme informácie a dokonca aj produkt, ktorý tieto problémy pomôže vyriešiť – viac-menej potrebujeme, aby ľudia sami ukázali, že chcú viac, nielen pre svojho partnera, ale aj pre seba. Ak veríte v umenie dosiahnuť orgazmus a vedieť ho poskytnúť, podporte našu kampaň, zdieľajte ju so svojimi priateľmi a šírte to ďalej. Spoločne môžeme urobiť svet orgazmickejším miestom. #OrgasmsForAll!

Odporúčame prečítať: Príčiny opuchnutých končatín sú rôzne. Toto sú tie najčastejšie!

NOVÁ ŠTÚDIA ZNAČKY DUREX UKAZUJE NEROVNOSŤ ORGAZMOV!

Zdroj: Shutterstock®

* Prieskum s výberom možností medzi 1500 sexuálne aktívnymi dospelými mužmi a ženami vo veku 16-64 rokov, zostavený v roku 2016 Ginger Cooms, agentúrou skúmajúcou spotrebiteľské návyky vo Veľkej Británii. Pre kompletné informácie o prieskume prosím kontaktujte agentúru ADison.

**  Nový Durex Intense Orgasmic Gel je revolučný gél na stimuláciu klitorisu, vytvorený pre intenzívnejší zážitok z orgazmu. Stačí naniesť niekoľko kvapiek a vmasírovať ich do klitorisu v priebehu predohry, a špeciálne zloženie gélu prinesie zmyselné pocity tepla, chladu alebo príjemného mrazenia, ktoré dokážu zvýšiť citlivosť intímnych partií vašej partnerky a priniesť jej intenzívnejšie uspokojenie. Osem z desiatich žien, ktoré použili v rámci testovania nový Durex Intense Orgasmic Gel, dosiahlo orgazmus!

Odporúčaná spotrebiteľská cena: 10,99 EUR


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Soňa Kelemenová 15.03.17 08:48

SK
karma
86.00

myslím si, že je to o komunikácii s partnerom, treba sa vedieť porozprávať aj o chúlostivejších témach..... ak sa partneri ľúbia, tak by nemali mať pred sebou žiadne tajnosti a nemali by si klamať... treba na sebe popracovať a všetko sa dá dosiahnuť, len treba chcieť.. na trhu sú však vyššie spomínané novinky, ktoré nám dopomôžu k lepšiemu výsledku

  • 1
Odpovedať

Monika Filípková 16.03.17 08:35

MF
karma
56.00

Zaujímavá štúdia, podľa mňa to je všetko založené na dôvere, ochote a pomoci od partnera alebo partnerky a hlavne sa nevzdávať, ale veriť si, že to bude tak, ako to byť má.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní