Ako odhaliť chorobného žiarlivca? Toto sú jasné signály!

Ako odhaliť chorobného žiarlivca? Toto sú jasné signály!
  • 29.09.2013
  • Silvia Karasová

Zamilovanosť zvykne zaslepovať zdravý úsudok. Nie nadarmo sa vraví, že láska je slepá. Pod rúškom opojných pocitov, sladkých rečičiek, vášne a ružových predstáv, nám v prvých momentoch vzťahu akosi môže ujsť, že s našim „vysneným“ nie je tak všetko v poriadku.

Ak nezabliká výstražné svetielko vám, mali by ste počúvnuť prípadné rady vašich priateľov. Tí sa totiž dokážu pozerať na váš nový vzťah objektívnejšie než vy. Nemusíte sa hneď so svojím milým rozchádzať, ak vám však kamarátky či rodina jasne dávajú najavo, že pán dotyčný nie je tak celkom OK, minimálne zbystrite pozornosť. Pokiaľ vám naznačujú, že pravdepodobne pôjde o chorobného žiarlivca, overiť si to môžete jednoduchým sledovaním jeho správania.

Odporúčame: Prečo piť zázvorový čaj? Pomáha pri týchto zdravotných problémoch!

chorobná žiarlivosť

Zdroj: Shutterstock®

Dokáže opantať rečou

Chorobní žiarlivci majú zväčša vycibrené komunikačné zručnosti. Dokážu vás nenápadne zamotať do siete sladkých rečičiek, ale taktiež výčitiek, či podozrení, že sa ani nenazdáte a slepo mu prikyvujete na všetko. Dokonca pri hádke sa to takmer zakaždým zvrtne tak, že všetky vaše jasné argumenty otočí proti vám a presvedčí vás o tom, že v podstate je to celé vaša vina. Zároveň krásne dokáže flirtovať a zvádzať práve slovami. Skúste si preveriť jeho žiarlivosť nenápadnými podpichovačnými rečami už hneď na začiatku. Ak sa dokáže smiať spolu s vami, dajte mu ešte šancu. Ak to v ňom vzbĺkne len preto, lebo sa na vás čašník spoza baru milo usmial, utekajte kade ľahšie.

žiarlivý partner

Zdroj: Shutterstock®

Kontrola musí byť

Jedna vec je, keď sa váš milý o vás naozaj strachuje a zavolá vám počas dňa, ako sa máte, či ste došli v poriadku, alebo len tak že mu chýbate. Ibaže ruku na srdce. Ako často by mal denne vyzváňať telefón tak aby to bolo ešte v zdravej miere akceptovateľné? Ak ste hneď v úvode vzťahu, ale aj počas neho neustále bombardované sms-kami a telefonátmi s otravnými otázkami kde ste, čo robíte, prečo neodpisujete, minimálne sa zamyslite. Pokiaľ vám váš drahý vyrobí scénu kvôli tomu, že sa mu hodinu neozvete (a pritom dobre vie, že ste práve v tom čase v práci na porade), asi niečo nebude v poriadku. A vy to nebudete.

žiarlivosť

Zdroj: Shutterstock®

Egoizmus a prejavy lásky

Chorobní žiarlivci sú majetnícki a vyznačujú sa vskutku silnými egoistickými prejavmi, obzvlášť v oblasti lásky. Objatí, stisknutí, či bozkov sa vám s takýmto človekom dostane najčastejšie na verejnosti v prítomnosti iných ľudí. A čím viac chlapov vo vašom okolí, tým sú tieto prejavy silnejšie. Výnimočné nie sú ani veľké gestá, ktoré vám nezainteresované osoby môžu aj závidieť. Kytice ruží, romantické prekvapenia, čakanie pred prácou, až doslova „stínovanie“. A vždy s nejakou zámienkou a nevinným pohľadom. Keď už sa nakoniec začnete dusiť, budete ešte vy ta zlá, ktorá nedokáže oceniť jeho lásku.

Majte na pamäti! So žiarlivosťou nie je sranda a obzvlášť s tou chorobnou. Chorobná žiarlivosť je psychická porucha, ktorá má sklony sa postupne zhoršovať. Chorobný žiarlivec sa musí liečiť, podstupovať pravidelnú psychoterapiu, avšak len máloktorý si dokáže pripustiť, že je naozaj chorý. Pokiaľ vo vzťahu zotrváte, jeho výstupy sa budú len a len zhoršovať.

Odporúčame: Tradičné kokosové pusinky (kokosky): Tie máš hotové raz dva!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Jana Plátková 05.10.13 14:07

JP
karma
-1.00

Velmi poucny clanok, zo skusenosti mozem len potvrdit, damy nechajte si naozaj poradit.

  • 0
Odpovedať

18.10.13 17:31

karma
-1.00

Presne tak Janka, aj ja uplne suhlasim.Skoda, ze clovek sa uci najlepsie na vlastnych chybach :D

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 11.01.14 18:42

JK
karma
100.00

tak to je svätá pravda ,skvelý článok len škoda ž eked je človek zamilovaný nedá si povedať ani poradiť

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 21:24

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 21:24

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní