Ako byť krásna aj po narodení bábätka? Urobte niečo aj pre seba!

Ako byť krásna aj po narodení bábätka? Urobte niečo aj pre seba!

Keď život ženy zasiahne veľká zmena – tehotenstvo, celá jej pozornosť je venovaná dieťaťu. Každým dňom rastie, vyvíja sa a budúca mamička pociťuje zodpovednosť za to, aby sa o neho dokázala postarať a poskytnúť mu všetko potrebné. Čím viac sa na dieťa tešíme, tým viac sa zaujímame len o neho, a tým menej myslíme na seba.

Odporúčame: Ako zalievať izbové rastliny? Týchto zásad sa drž a toto nerob!

mladá mamička

Zdroj: Shutterstock®

Aby vás známi na ulici ešte spoznali...

Aj vy ste postrehli ešte stále trvajúci trend, že každá žena po dieťati napríklad priberie alebo si ostrihá vlasy? Nepribrať je určite ťažké, chceme predsa dať dieťaťu všetky potrebné látky, no stále sa nájdu zdravé matky so zdravými deťmi, ktoré nemajú kufor namiesto zadku. Ostáva len veriť, že teória jedenia za dvoch mizne, síce pomaly, ale snáď už navždy. Schudnúť po pôrode si vyžaduje čas a dávku sebazaprenia, ale dá sa to.

Je zvláštne, ako si ženy myslia, že o krátke vlasy je potrebné sa menej starať a ostrihajú sa. Prejdú na extravagantný účes, ktorý je ešte náročnejší na starostlivosť a úpravu, a tým zabijú aj ten posledný nádych nežnosti, čo im ostal. Po pôrode môžete vyzerať ešte lepšie ako kedykoľvek predtým. To, že sa vaša postava zmenila, neznamená, že musíte prestať nosiť pekné oblečenie. Už v tehotenstve sa dá podčiarknuť to, čo je na vás pekné.

Móda pre mamičky je v dnešnej dobe trendy a pohodlná, tehotenské šaty nemusia pripomínať vrece. Keď je dieťatko už na svete, isto nemáte záujem o zdĺhavé nakupovanie vecí pre seba. V obchodoch zájdete len na detské oddelenie, no tú chvíľku venovanú sebe, by ste si mohli nájsť. Vyberajte si kúsky, čo vám dokonale padnú. Vždy radšej menej vecí, ale kvalitných, než rozťahané bavlnené tričká bez štipky vkusu a ženskosti.

Pozri aj: Recept na krtkovu tortu: Lahodné mini tortičky s banánom

starostlivosť o bábätko

Zdroj: Shutterstock®

Kompenzujte

Nič zložité, žiadne veľké zmeny imidžu, no skvelý výsledný efekt. Ak napríklad nosíte okuliare, investujte do šošoviek a ukážte okoliu svoje pekné oči – kvalitné šošovky kúpite napríklad na sosovky24.sk, namiesto tuku na bruchu v obtiahnutom značkovom tričku (áno, zase sme pri tej nešťastnej bavlne), ktoré vám vôbec nelichotí. Ak nemáte zuby ako z reklamy na zubnú pastu, našetrite si zopár eur a vylepšite si ich.

Malé estetické vylepšenia zubov síce nestoja málo, ale rozhodne to nie je tak drahé ako plastická operácia pŕs či zadku. Za sebavedomý úsmev to stojí. Ak ste sa doteraz starali o nechty iba minimálne, skúste sa im viac venovať. Radšej, nech si ľudia všimnú profesionálnu manikúru, než minisukňu, ktorú ste si kúpili napriek tým kŕčovým žilám na vašich nohách.

Pozri aj: Ako udržať kvety vo váze dlhšie čerstvé? Poznáme skvelý trik!

čas na seba

Zdroj: Shutterstock®

Vy a bábätko ste dve osoby, nie jedna

Pracujte nielen na starostlivosti o dieťa, ale aj na sebe. Aspoň na pár okamihov urobte z materskej „dovolenky“ ozajstnú dovolenku. Relaxujte, kým bábätko spí, robte čokoľvek, čo sa netýka výsostne dieťaťa, trebárs aj skladajte puzzle, niečo vyrábajte. S kamarátkami sa rozprávajte o všetkom, nielen o vašom poklade. Ide o to nestať sa beznádejnou obeťou materstva a neopustiť samú seba.

Pozri aj: Ako podporiť krvotvorbu? Zisti, čo je dôležité pre naše krvinky!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 22:11

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 22:11

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní