Poradíme ako sa stať pravou dámou!

Poradíme ako sa stať pravou dámou!
 • 31.05.2015
 • Andrea Lukáčová

  • Zdieľaj:
 • 1

Nie všetko sa dá zovšeobecniť, ale vo väčšine prípadov sú ženy zaujímavé stvorenia. Obzeráme jedna druhú, porovnávame sa. Klebietky a šťavnaté historky tiež tak nejako patria k ženám. Opozitum tohto správania u žien vystihuje slovo dáma.

Dáma je žena, ktorá má štýl a nezaoberá sa prízemnosťami. Môže sa ňou stať každá žena. Stačí sa riadiť pár jednoduchými radami.  Pre začiatok si ozrejmime tento termín.  

Dáma = žena, ktorá vie, kde je jej miesto. Drží hlavu vysoko, je láskavá, ale nie naivná. Je odvážna, ale napriek tomu pokorná. Je ako žena zraniteľná, ale ako náhle ju niekto zraní, viac v jej živote nemá miesto. Vie pomáhať, ale nenechá sa zneužívať. V skratke, je si plne vedomá svojej ceny a je to na nej vidieť. TOTO je dáma. Vôbec nezáleží na stave jej peňaženky, ani šatníka. 

Odporúčame prečítať: GOSH Urban Vibes

dáma

Zdroj: Shutterstock®

Žijeme v dobe, kde sa nám zdá normálne, že funguje nejaký „ideál krásy ženy“. Sporo odeté dievčatá na nás vyskakujú všade. Na obálkach časopisov, na reklamných plagátoch. Samozrejme, ich kráse výdatne dopomáha grafická úprava a Photoshop.©

Čítame články o ženách, ktoré sa preslávili tým, že si zahrali v pár filmoch a tieto vnímame ako úspešné. Pomedzi to nám utekajú príbehy silných žien, ktoré naozaj úspešné sú, ale cez výdatnú masáž mozgu dnešnej doby si ich nevšímame. Pravá dáma si všíma kvalitu a tou sa riadi. Nerozhádžu ju fotky modeliek v časopise, ani plytké televízne relácie z oblasti šoubiznisu. Nevidí v nich zmysel a sama svoju pozornosť venuje niečomu zmysluplnejšiemu. Takou dámou sa môže stať každá žena, stačí si osvojiť pár jednoduchých rád: 

dáma

Zdroj: Shutterstock®

Pravá dáma je ZDVORILÁ

Nedovolí, aby akákoľvek situácia rozhádzala jej vnútorný pokoj. Ani, keď sa naštve v obchode. Vždy ustojí situáciu s noblesou , šarmom a taktom jej vlastným. Nikdy ľudí neponižuje. Slová „prosím“ a „ďakujem“ používa často.  Vie prijať kompliment a poďakovať zaň.

Dáma vie, kedy povedať NIE

Nesúhlasí s vecami, ktoré nechce. Rešpektuje svoje pocity a morálku. To platí predovšetkým o tlaku ľudí. Veľa ľudí má názor, že keď chcú byť akceptovaní a prijatí, musia spĺňať určitý vzorec správania sa. Zapadnúť. Opak je pravdou. Človek, ktorý si stojí za svojim názorom, hoci je minoritný, si vie vydobyť rešpekt oveľa skôr. Pravá dáma vzbudzuje rešpekt. 

Odporúčame prečítať: Najčastejšie mýty o metabolizme

dáma

Zdroj: Shutterstock®

Dáma sa zaujíma o ostatných

Je veľkorysá a múdra. Vie pomáhať ostatným bez toho, aby očakávala revanš. Robí to pre svoj pocit satisfakcie a potešenia. Ide jej o pocit, že niekoho urobila šťastným , či zase o kúsok napravila svet k lepšiemu.

Dáma drží svoje slovo

S čím úzko súvisí fakt, že svoje slovo si váži a nerozdáva ho hocikde a na počkanie. 

dáma

Zdroj: Shutterstock®

Dáma sa vie obliecť na každú príležitosť

Určite sa nepotrebuje obliekať sporo, aby zaujala. Je si plne vedomá svojich kvalít a veľmi vkusne ich vie zvýrazniť.

dáma

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 16.05.16 09:38

SK
karma
113.00

dobre rady

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní