Poznáš tieto riziká sexu v horúčavách? O tomto si možno ani netušila!

Poznáš tieto riziká sexu v horúčavách? O tomto si možno ani netušila!

Horúce letné dni a veľmi teplé noci sú už v plnom prúde a počas niekoľkých nasledujúcich týždňov sa ich tak ľahko nezbavíme. Hoci je letné obdobie pre obrovskú časť populácie tým najobľúbenejším, mnohí si tiež užívajú každé, aspoň malé, ochladenie či spŕchnutie počas noci, vďaka ktorému je ten spánok o niečo príjemnejší. Niet sa však čomu čudovať. Extrémne horúčavy predstavujú aj pre človeka s dobrým zdravotným stavom veľkú záťaž. Predstavte si, ako je asi na tom náš organizmus, keď teploty stúpajú cez 30°C či 35°C. Úplne bežné je prehrievanie, na čo telo reaguje snahou ochladiť sa. Tento proces však nemusí byť dostatočný, a to najmä u jedincov, ktorých zdravotný stav nie je úplne ideálny, alebo tiež u detí či starších.

Pri nadmernom prehrievaní organizmu môže v našom tele dochádzať k hustnutiu krvi a preťažovaniu viacerých vnútorných orgánov. A to zďaleka nie je všetko. Počas horúcich letných dní sa aj viac potíme, kvôli čomu sú straty vody pre naše telo oveľa zásadnejšie. Celková dehydratácia nie je ničím výnimočným. Hoci slnko nám dokáže dodať veľa energie a môže nám pomôcť k lepšej nálade, extrémne teploty nás zároveň dokážu poriadne vyšťaviť a unaviť. Nuž, je to tak, že niekedy máme energiu aj za viacerých, inokedy len sťažka prežívame pri ventilátore. Horúce letné počasie však niekedy dokáže ešte jednu vec, a to poľahky vzbudiť túžbu na nejakú tú milostnú chvíľku s drahou polovičkou. Vedeli ste však o tom, že sex práve počas veľkých horúčav môže so sebou niesť aj nejaké riziká? Zistite viac v nasledujúcom článku!

Pozri aj: Ako zaradiť do života viac pohybu? Jeho nedostatok škodí nášmu zdraviu!

sex vo vode

Zdroj: Shutterstock®

Takéto sú riziká!

Áno, sex v horúčavách so sebou skutočne nesie isté riziká, ktoré je vhodné dobre poznať. V prvom rade je nutné zmieniť, že akákoľvek väčšia fyzická aktivita je počas horúceho leta pre organizmus jednoducho záťažou. Počas milovania môže telo kvôli výraznejšiemu poteniu aj dýchaniu strácať značné množstvo vody, čo môže následne narušiť proces ochladzovania sa, a to je skutočne nežiaduce. Rovnako dochádza k zrýchleniu tepu a v extrémnych prípadoch môže dôjsť až ku kolapsu. Nehovoriac o tom, že pri kombinácii vysokých teplôt a milostných radovánok, čo v tomto prípade predstavuje značnú fyzickú aktivitu, sa telo oveľa rýchlejšie a ľahšie vyčerpá.

Aj pri sexe vonku v prírode sú prítomné isté riziká, a to najmä v prípade, ak hovoríme o milovaní v oblasti vodných plôch. Rizikový môže byť pohlavný styk v bazénoch, jazerách aj celkovo v okolí prírodných vôd. Najskôr je nevyhnutné myslieť na to, že pri sexe vo vode môže byť narušený prirodzený proces zvlhčovania pošvy, čo zvyšuje riziko poškodenia či podráždenia jej sliznice. Výsledkom milovania v bazénoch môžu byť nepríjemné zápaly a infekcie. Čo sa týka prírodných vodných plôch, napríklad jazier, mnohé z nich sú značne znečistené a výskyt rozličných siníc, baktérií a mikroorganizmov tu môže byť vysoký. Nehovoriac o tom, že takto znečistené môže byť aj okolie vôd. Dôležité je preto brať na vedomie čistotu vôd, pričom maximálne nevhodná je návšteva vodných plôch, ktoré nie sú určené na kúpanie.

riziká sexu v lete

Zdroj: Shutterstock®

Skúste to radšej takto

Nie, nie je potrebné vyhýbať sa počas leta príjemným chvíľam, no je vhodné si to trochu vopred premyslieť. Napríklad, viac než vítanou možnosťou je dopriať si pred milovaním osviežujúcu sprchu. Do nej môže rovnako vhupnúť aj po milostnom akte. Skvelým pomocníkom je ventilátor, ktorý dokáže razom ochladiť celú miestnosť. Zabúdať netreba aj na to, že o niečo chladnejšie sú aj skoré rána alebo naopak neskoré večery, takže tieto ranné a večerné hodiny je tiež možné využiť týmto spôsobom. Príjemné osvieženie a schladenie môžu poskytnúť kocky ľadu či voda z nádobky s rozprašovačom. Počas skutočne horúcich dní je tiež vhodné dávať si pri milovaní prestávky, ktoré je však rovnako možné využiť nejakým príjemným spôsobom. A niekedy je lepšie jednoducho počkať na chladnejší deň.

Odporúčame: Budúce mamičky, pozor! Existuje liek na tehotenské nevoľnosti?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ľubica Šťastná 26.06.19 06:14

ĽŠ
karma
100.00

Riziká, ktoré si nie každý uvedomí...

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 26.06.19 18:35

MM
karma
100.00

tieto extrémne horúčavy sú problémom, ťažko ich zvládať bez rizika

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní