Poznáte zvyky úspešných ľudí ?

Poznáte zvyky úspešných ľudí ?
 • 10.05.2015
 • Andrea Lukáčová

  • Zdieľaj:
 • 1

Hovorí sa, že úspech sa meria počtom prekonaných prekážok. Medzi úspechom a neúspechom je tenká hranica. Vlastne kráčajú viacmenej ruka v ruke. Kto chce byť úspešný, musí sa naučiť zlyhať.

Preto sme v KzK zozbierali zvyky úspešných ľudí. Poznáte ich ? Preto, ak hľadáte úspech, skúste si ich osvojiť. A začať žiť život podľa svojich predstáv. 

 
Zlyhávajú  
 
Pretože kto nevie, ako chutí neúspech, nevie si vážiť úspech. Učte sa na svojich omyloch, naprávajte ich a tým budete rásť vnútorne aj navonok.
 
 
Stanovujú si ciele
 
Každodenne aj v dlhšom meradle. A tie zúrivo dodržiavajú. Vždy je dobré začať malými cieľmi. Mali by byť inteligentné, merateľné, dosiahnuteľné, realistické a včasné. Úplne sa cieľom odovzdajte a robte pre ne maximum. 
 
 
Nespoliehajú sa na šťastie
 
Oni si ho vytvárajú. Úspech je spojenie potu, krvi a sĺz. Nečakajte na nápad, načasovanie, nový rok, piatok, hocičo. Tvorte si príležitosti sami! 
 
 
Robia pokroky
 
Taktizujú. Improvizujú. Sú silní hráči. Kontrolujte svoj pokrok. Sebakontrola vás bude posúvať a nútiť k lepším výkonom. 
 
úspech

Zdroj: Shutterstock®

Konajú
 
Nie vždy poznajú správnu odpoveď. Sú neustále v pohybe, prekážky prekonávajú, alebo sa neboja na nich popáliť. Prijímajú vhodné opatrenia. Tým napĺňajú svoje ciele. 
 
 
Vidia v detailoch 
 
Tí, ktorí sú úspešní vidia širokospektrálne. Nesústreďujú sa iba na detaily, pozerajú na problémy, veci, život - komplexne. Posudzujte veci v rámci triády "minulosť, prítomnosť, budúcnosť". Uvidíte , že potom vás nič neprekvapí a výsledky vašej práce budú omnoho priaznivejšie. 
 
Odporúčame prečítať:  Zbavte sa svojich zlozvykov
 
 
Sú realistickí optimisti 
 
Veria vo svoje schopnosti a v samých seba. Ich vlastný rešpekt k samému sebe ich ženie dopredu. Naučte sa rešpektovať samú seba. Zhodnoťte svoje schopnosti triezvym pohľadom. To vám umožní spoznať slabé stránky a tie buď vylepšiť, alebo pracovať s tými dobrými ešte viac. 
 
 
Zlepšujú sa každým dňom 
 
Učia sa s chýb. Svojich, aj cudzích. Alebo svoje slabiny premenia na príležitosť. Neustále hľadajú cesty, ako byť lepší. Viac cudzích jazykov, viac zhodených kíl...
 
úspech

Zdroj: Shutterstock®

Záväznosť

Úspešní ľudia berú svoje ciele ako svoj záväzok. Bez milosti sa im venujú. Venujte svojim cieľom každý deň o 5 minút viac, ako včera. Uvidíte, ako sa zlepšíte. Naučte sa o 5 anglických slovíčok viac. Urobte ešte 5 drepov navyše. Toto je záväznosť! 
 
 
Pokora 
 
Paradoxom je, že najúspešnejší jedinci nemajú žiadne ego. Ich ego je pokora. Keď sa im nedarí, zvaľujú vinu iba na seba, nikdy nie na iných ľudí, okolnosti, zle vyspatého šéfa. Budujte si pocit zodpovednosti za svoj život. Váš neúspech nie je vina nikoho druhého. Zostaňte vždy pokorná. Sústredená a v strehu. 
 
Odporúčame prečítať:  Keď vzťah už naozaj nefunguje...
 
 
Sú flexibilní
 
Dnešná doba ide rýchlo. Základom úspechu je vedieť sa prispôsobiť trendom. Pomery sa menia rýchlosťou blesku. Buďte plastická, meňte sa tiež. naučte sa rýchlo manévrovať. Oplatí sa to. 
 
 
Sú filantropi
 
Využívajú svoj úspech na pomoc druhým. To je veľmi silná črta. Je jej schopný máloktorý jedinec. Investujte do vytvárania nových príležitostí. Ak nemáte všetky zručnosti na svoj biznis, zapojte do neho obchodného partnera, ktorý ich má. Doplní vás a zväčší váš úspech. 
 
 
Ak si osvojíte tieto zvyky najúspešnejších ľudí sveta, určite nebudete mať núdzu o to, aby sa vám v živote darilo. Stojí za to, vyskúšať ich, nie ? :-) 
 
Odporúčame prečítať:  Uberá sa váš život správnym smerom?
úspech

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 16.05.16 11:00

SK
karma
113.00

dobry clanok - dobre rady

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní