Spoznaj marma masáž ako nádej (aj) pre ženy, ktoré sa snažia otehotnieť!

Spoznaj marma masáž ako nádej (aj) pre ženy, ktoré sa snažia otehotnieť!

  • Zdieľaj:
 • 1

Ak patríte do skupiny žien, snažiacich sa otehotnieť, potom zrejme dobre viete, že sú veci a tehotenstvo je jednou z nich, ktoré niekedy absolútne nijako neovplyvníte, nech sa snažíte ako sa snažíte. Z jednej strany počúvate rady typu „hlavne sa na to nesústreďuj“, z druhej strany na vás vyskakujú zaručené, overené a osvedčené polohy pred, počas aj po a tak ďalej a tak ďalej. Ibaže, nakoľko ste otvorili tento článok, je pravdepodobné, že výsledok snaženia je zakaždým aj tak rovnaký – negatívny. Ani dnes vám nebudeme popod nos ťahať medové motúzy a tvrdiť, že máme liek na váš problém. Už len preto, že si vieme predstaviť, aké to musí byť frustrujúce. Existujú ale ženy, ktoré to vyskúšali, praktizovali a – pomohlo. Tým riešením je marma masáž.

Pozri aj: Nechudneš, ale priberáš? Zisti, či nerobíš tieto chyby po cvičení!

ajurvédska masáž

Zdroj: Shutterstock®

Čo sa ukrýva pod pojmom marma?

Staroindické slovo marma v preklade znamená citlivý alebo tajný, ale tiež zraniteľný. A presne taký je aj význam marma masáže. Nečakajte preto žiadne drsné stláčanie svalov a praskanie kostí. Naopak. Marma masáž je mimoriadne jemná, sprevádzaná relaxačnou hudbou. Marma masáž je známa aj ako marmaterapia. Slúži na uvoľnenie energií v tele a zvyčajne ide o celotelovú masáž.

Treba si na ňu vyhradiť od hodiny po hodinu a pol. Mimochodom, vedeli ste, že naše telo zahŕňa vyše stovku takzvaných marma bodov? Nižšie sa o nich dočítate viac.

snaha o tehotenstvo

Zdroj: Shutterstock®

Čo sú marma body?

Ide o vitálne akupresúrne body, ktoré sú cielene stimulované práve marma masážou. Každý zo spomínaných aktívnych bodov predstavuje konkrétny orgán v tele. A práve marma body majú prsty v tom, ako prúdi energia (prána) medzi týmito orgánmi. Keď táto životná energia prúdi správne, rovnako správne fungujú aj prepojené orgány. Marma masážou je možné docieliť odstránenie blokád v prúdení energie. Tieto blokády vznikajú na základe prežitého – skúseností, zážitkov, prežitých situácií, spomienok. Za najdôležitejšie sa považujú marma body v hlave, v srdci a v podbrušku.

Pozri si: Správna starostlivosť o vlasovú pokožku: Na toto nikdy nezabúdaj!

celotelová masáž

Zdroj: Shutterstock®

Marma ako súčasť ajurvédy

Zrejme vás neprekvapí, že marma masáž je súčasťou ajurvédy. Na jej konci je znovu nájdená harmónia, rovnováha, akoby vnútorné teplo a absolútna relaxácia a to tak tela ako aj mysle. Zároveň marmaterapia dokáže odstrániť bolesti, najmä migrénu a efektívne spúšťa v tele proces samoliečenia. Má schopnosť odstraňovať tak fyzické ako aj psychické ťažkosti – znižuje hladinu stresového hormónu. Podporuje správnu hormonálnu funkciu organizmu, zlepšuje činnosť krvného obehu a tráviaci proces.

uvoľnenie tela

Zdroj: Shutterstock®

Čo všetko ešte dokáže ovplyvniť?

Marma masáž dokáže urýchliť hojenie jaziev a vonkajších poranení a v neposlednom rade podporuje imunitný systém. Priaznivo vplýva na menštruačný cyklus, libido a plodnosť. Marma masáž poskytujú viaceré centrá, predovšetkým zamerané na ajurvédu, aj na Slovensku. Je vhodná tak pre ženy ako aj pre mužov.

- Anketa

VYSKÚŠALI BY STE MARMA MASÁŽ?

Odpovedalo 7 ľudí  

Určite áno
100%
Skôr nie
0%

  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Mária Maxianová 11.09.18 16:59

MM
karma
118.00

zaujímavý článok

 • 1
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Nemôžeš si dovoliť svadobný dar? Odborníci na etiketu ti poradia
Rady a inšpirácie

Nemôžeš si dovoliť svadobný dar? Odborníci na etiketu ti poradia

 • 1
 • 29.05.2022
Tajná svadba Jennifer Lopez a Bena Afflecka - počkali si 20 rokov!
Pre ženy

Tajná svadba Jennifer Lopez a Bena Afflecka - počkali si 20 rokov!

 • 0
 • 20.07.2022
Svadobné topánky na celonočné tancovanie – ako si ich vybrať?
Rady a inšpirácie

Svadobné topánky na celonočné tancovanie – ako si ich vybrať?

 • 1
 • 19.05.2022
TOPlist