Sťahovanie do nového s chlapom - ako to prežiť?

Sťahovanie do nového s chlapom - ako to prežiť?
 • 19.10.2016
 • Claire Clairmont

  • Zdieľaj:
 • 1

Skôr či neskôr si tým prejde každá z nás. Stretnete toho vášho "Pána Božského", s ktorým strávite nejaký ten rôčik randením, až vás jedného dňa omrzí neustále odprevádzanie z početných posedení v kaviarničkách, v kinách alebo na cintorínoch a vy sa rozhodnete do toho praštiť. Zatiaľ teda nie vyzváňaním svadobných zvonov, ale aspoň spoločným bývaním.

Kedy je ten správny čas, aby ste to všetko prežili bez ujmy? Ak na všetky otázky odpoviete kladne, kľudne do toho choďte. Ak ale na niektoré z nich poviete NIE, možno nebude všetko s tým povestným kostolným poriadkom.

1. Ste dostatočne emociálne zrelí na spoločné bývanie?

A nielen vy, ale aj váš partner. Ak si po pár mesiacoch rozmyslíte, že spoločné a samostatné  bývanie nie je nič pre vás, asi to váš vzťah neupevní.

Odporúčame tiež: Ako si doma aj v mysli vytvoriť oázu pokoja

svadba

Zdroj: Shutterstock®

2. Ste pripravení na zmenu?

Obaja. Spoločné bývanie prinesie veľa zvratov, konfrontácií a najmä kompromisov, ktoré budete musieť obaja robiť. Okrem toho vás každé ráno bude vidieť strapatú a bez mejkapu. Prežijete to?

3. Chcete ho vidieť naozaj každý deň?

Jasné, že chcete! Aspoň si to myslíte, pokiaľ ešte spolu nebývate. Ak máte ale pochybnosti už pred presťahovaním sa do vášho hniezdočka, radšej na spoločné bývanie rýchlo zabudnite.

Odporúčame tiež: Objatia - ako na nás pôsobia a prečo ich potrebujeme?

domáce práce

Zdroj: Shutterstock®

4. Domáce práce

Samozrejme že v správne fungujúcom vzťahu by nemalo byť všetko len na vás, ale pripravte sa na to, že tie špinavé ponožky po ňom skrátka zbierať budete.

5. Máte poriešené spoločné výdavky?

Možno sa vám to v ošiali zamilovanosti bude zdať banalitou, faktom ale je, že väčšina partnerských hádok má svoj pôvod vo financiách. Či už budete platiť všetky výdavky na polovicu alebo sa dohodnete inak, v každom prípade systém hospodárenia musí vyhovovať obom z vás.

6. Akceptuje ho vaša rodina?

Na prvý pohľad možno nepodstatné, v skutočnosti ale vzťahy vašich najbližších príbuzných k vášmu partnerovi budú ovplyvňovať aj ten váš vzťah po celý život.

Odporúčame tiež: LOVE & MONEY – Ako ich dať dokopy?

plán B

Zdroj: Shutterstock®

7. Máte plán B?

Nie že by chcel niekto hrach na stenu hádzať, ale „plán B“ nikdy nie je na škodu. Vždy je možnosť, že vám to nakoniec nevyjde a vy budete musieť riešiť situáciu, ako ďalej. Okrem toho, vedomie, že vždy je možnosť bez stresov odísť, váš vzťah môže pomôcť upevniť. Pretože psychická pohoda tak isto nie je nikdy na škodu.

8. Navždy spolu?

Viete si predstaviť, že s partnerom strávite minimálne zvyšok života a spečatíte vašu lásku aj na papieri? Ak áno, vaše rozhodnutie o spoločnom bývaní si pokojne môžete schváliť – a nezáleží, či vám svadobné zvony v konečnom dôsledku zaznejú alebo nie. Ak ale máte pochybnosti, možno by ste mohli zvážiť, či vám to všetko za tú „stratu času“ stojí.

Odporúčame tiež: Ako správne ukončiť vzťah?

žiadosť o ruku

Zdroj: Shutterstock®

9. Chcete ho mať aj na papieri?

Ak si odpoviete kladne, treba mať na mysli, že spoločným bývaním „nadivoko“ dáte partnerovi možnosť zažiť všetko, čo k tomu patrí, bez „papiera“. A ak ho môžete zaradiť k početnej skupinke dnešných „sobášnych lenivcov“, asi si na žiadosť o ruku budete musieť chvíľočku počkať.

10. Čo vám hovorí vaše podvedomie?

Najdôležitejšie na záver. Môžete si odpovedať kladne na všetky otázky v tomto článku, ak vám v hlave bliká červená kontrolka, radšej spoločné bývanie aspoň na chvíľku odložte.

Odporúčame tiež: 20 najčastejších problémov vo vzťahoch


  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 19.10.16 19:55

SK
karma
113.00

dám prečítať mojej dcére...

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Vyhrajte dobroty od Mixit.sk, ktoré môžete darovať (ak im vy sami odoláte)
SÚŤAŽE

Vyhrajte dobroty od Mixit.sk, ktoré môžete darovať (ak im vy sami odoláte)

 • 14
 • 02.12.2022
Vyhraj 3x kozmetiku Nivea ROSE TOUCH pre krásnu a žiarivú pleť
SÚŤAŽE

Vyhraj 3x kozmetiku Nivea ROSE TOUCH pre krásnu a žiarivú pleť

 • 2
 • 27.03.2023
Vyhraj 2x darčekový balíček kvetinových vôd Alteya Organics od bioruza.sk
SÚŤAŽE

Vyhraj 2x darčekový balíček kvetinových vôd Alteya Organics od bioruza.sk

 • 5
 • 05.12.2022