Chceš pracovať sama na seba? Máme tipy pre začínajúce podnikateľky!

Chceš pracovať sama na seba? Máme tipy pre začínajúce podnikateľky!
  • 30.07.2013
  • Silvia Karasová

Ak už máte plné zuby otravných šéfov alebo nedostatku práce, negatívnej „motivácie“, či zlého finančného ohodnotenia, možno je na čase porozmýšľať, či sa nepostaviť na vlastné nohy. Isteže, začať podnikať v dnešnej dobe vôbec nemusí byť ľahké. Kríza ešte celkom úplne nepominula a aj tak sa občas zdá, že dnešný trh je presýtený hádam všetkým možným od výmyslu sveta. Je to však skutočne tak?

Odporúčame: Jednoduché domáce cviky na prsia pre ženy: Predíď ich ovísaniu!

podnikanie

Zdroj: Shutterstock®

Podnikanie chce trpezlivosť

Niekto sa do veľkého sveta podnikania vrhne strmhlav a potom sa, bohužiaľ, ocitne na dne s narazenými snami. Začať podnikať by ste mali postupne, s trpezlivosťou, pekne krok po kroku. Na úvod je, samozrejme, najdôležitejší podnikateľský plán. Ak vám chýba inšpirácia, skúste zájsť na nejaké kurzy a semináre venované tejto tématike. Otvorte poriadne oči a všímajte si všetko z iného uhla pohľadu. Surfujte po internete, čítajte tlač, zbierajte inšpiráciu hoc aj na zahraničných weboch. Pokiaľ ste na úrade práce, využite možnosť príspevku pre začínajúcich podnikateľov. V rámci prípravy bude vašou povinnosťou navštíviť takýto kurz, kde vás oboznámia so všetkými základnými pojmami, ako aj so samotným fungovaním živnostníka vo veľkom svete.

ako začať podnikať

Zdroj: Shutterstock®

Neváhajte vyhľadať pomoc

Ak ste sa rovno rozhodli založiť si spoločnosť, no stále neviete celkom presne, ako na to, využite rady odborníkov. Tých nájdete aj v spoločnosti M2 Business s.r.o.. Úspešný biznis ide ruka v ruke s úspešným a kvalitným marketingom. Reklamná stratégia by mala tvoriť pevné základy vášho podnikania. Ak si na ňu netrúfate a máte v tomto svete nejasno, prípadne zmätky, opäť je čas veriť profesionálom. Ideálne takým, ktorí majú v tomto dlhoročnú prax a rady spokojných zákazníkov. Nechajte si napríklad vypracovať kvalitné reklamné fotografie v kreatívnom fotoštúdiu a naučte sa vytŕčať z davu. Tie správne kontakty nájdete aj TU.

vlastný biznis

Zdroj: Shutterstock®

Nezabúdajte ani na maličkosti

Začínajúcim aj pokročilým podnikateľkám by určite v ich kancelárii, hoc je to aj home office, nemali chýbať všetky tie prepotrebné kancelárske potreby. Od ceruziek cez pravítka, perá, zvýrazňovacie fixky, nožnice, lepidlá, lepiace pásky a mimo iného tiež plniace sady do tlačiarní. Ak vlastníte napríklad tlačiareň značky HP, plniacu sadu HP zakúpite aj na stránke gras.sk. Keď už je vaša kancelária plne vybavená, máte všetky potrebné znalosti aj rozbehnutú skvelú marketingovú reklamu, nezabudnite ostať stáť pevnými nohami na zemi a namiesto náhlivosti trpezlivo a pilne na svojom úspechu pracovať.

Pozri aj: Jedinečná čučoriedková bublanina, ktorá chutí skvelo počas celého roka


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní