Vieme, ako oživiť vzťah na diaľku?

Vieme, ako oživiť vzťah na diaľku?

Máte aj vy partnerku či partnera vzdialeného od vás niekoľko kilometrov? Nepríjemná situácia, ktorú nemusí každá láska vydržať.

Či už je vzdialenosť medzi vami spôsobená štúdiom v zahraničí, prácou alebo služobnou cestou, poradíme vám, ako si vzťah na diaľku oživiť jednoduchými maličkosťami.

1. Zmeňte metódu vašej komunikácie

Vďaka ti, moderná technika! V dnešnej dobe je dostupnosť internetu takmer všade, a preto okrem klasického telefonovania či posielania textových správ môžete využiť aj rôzne iné spôsoby komunikácie. Skúste svoj vzťah spestriť krátkou hlasovou správou cez sociálne siete alebo sa rozpíšte v dlhom e-maile. K dispozícii máte aj mnoho mobilných aplikácií, ktoré slúžia na komunikáciu alebo zdieľanie fotografií. Vytvorte si s partnerom svoj spoločný účet a denne naň pridajte akúkoľvek fotografiu z vášho dňa. Aj toto môže byť jeden zo spôsobov, ako sa k sebe priblížiť.

2. Plánujte stretnutia

Ako pár vo vzťahu na diaľku určite viete, že najhoršie sú lúčenia. Znova vás čaká niekoľko týždňov či mesiacov, kedy nebudete zdieľať spoločné chvíle. Čo môže pomôcť zahnať smútok? No predsa začať plánovať ďalšie stretnutie! Hneď ako budete môcť, otvorte diáre a naplánujte si spoločné chvíle. A ako poistku vašich nervov, rezervujte si hneď aj letenky.

Odporúčame prečítať: Tipy pre všetky single - ako získať lásku?

Vieme, ako oživiť váš vzťah na diaľku

Zdroj: Shutterstock®

3. Spoločné cestovanie

Tráviť svoj spoločný čas naplno je pri vzťahoch na diaľku jednou z hlavných priorít. Nepremrhať ani sekundu. Ak váš partner mení miesta svojho výskytu v zahraničí, navštevujte ho. Nielen že si môžete dopriať bonusový spoločne strávený čas, ale budete spolu spoznávať aj nové miesta a v neposlednom rade aj seba navzájom. Ak ste síce od seba vzdialení, no miesto svojho pobytu nemeníte, navštevujte v danej krajine aspoň iné lokality či pamiatky.

4. Malé milé darčeky

Keď sú partneri od seba vzdialení na dlhšiu dobu a viac kilometrov, nikdy to nie je jednoduché. Chýbajú dotyky, slová a gestá, ktoré v bežnom partnerskom vzťahu vyjadrujú vzájomnú lásku. Tak nezabúdajte dávať dostatočne najavo tú vašu. Nemusí to byť nič veľké. Čo tak poslať starý dobrý rukou napísaný a poštou odoslaný zamilovaný list? Alebo vlastnoručne upletený a vás dvoch vystihujúci spoločný náramok? To, čo je pre vás typické, viete najlepšie vy.

Odporúčame prečítať: Svadba podľa feng shui

Vieme, ako oživiť váš vzťah na diaľku

Zdroj: Shutterstock®

5. Strávte spoločný večer

Nie, nie je to nemožná predstava a ani sa nemusíte fyzicky nachádzať v jednej miestnosti. Ako sme už spomínali, existuje mnoho výdobytkov techniky, ktoré vám umožňujú prenášať obraz aj zvuk v rovnakom, spoločnom čase. Stačí, ak si dohodnete čas vášho večerného rande, počítače necháte zapnuté a otočené na seba, aby ste sa videli. Pripravíte si dobré jedlo, rovnaké víno či rovnaký film. A rande sa môže začať.

6. Pozitívna myseľ, pozitívny pohľad

Vo vzťahoch na diaľku je veľmi dôležité veriť a plánovať. Veriť, že váš vzťah dokáže diaľku prekonať a plánovať spoločnú budúcnosť na rovnakom mieste. Nech už má ktokoľvek z vás akýkoľvek problém, musíte sa vedieť na seba spoľahnúť a mať istotu, že spoločne dokážete všetko vyriešiť a dať do poriadku. Dôvera a láska je v tomto prípade postavená na super silných základoch. A plánovanie spoločnej budúcnosti je jednou z jej pilierov. Ak sa obaja snažíte a smerujete ku dňu, kedy budete môcť žiť váš život spoločne aj fyzicky, ste na tej najlepšej budúcej spoločnej ceste.

Odporúčame prečítať: Hľadanie dokonalého partnera


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Pavlína Vaksmundská 20.02.17 17:47

PV
karma
113.00

Dôvera je najdôležitejšia vo vzťahu na diaľku.. !! Ja strašne rada píšem dlhočizné listy a e-maily..

  • 1
Odpovedať

Soňa Krátka 20.02.17 21:46

SK
karma
114.00

...keď bol manžel rok na vojne, vtedy to bol vzťah na diaľku, každý týždeň sme sa tešili na svoje zaľúbené listy, bolo to milé a romantické, listy máme ešte odložené...

  • 1
Odpovedať

Kinga Bugárová 27.02.17 22:39

KB
karma
-1.00

zase jeden dobry clanok

  • 0
Odpovedať

Monika Filípková 16.03.17 18:06

MF
karma
56.00

Podľa mňa odlúčenie dvoch ľudí diaľkou prináša do vzťahu ešte väčšie utuženie, sú si vzácnejší a vyrovnanejší. Teda na pár výnimiek, tie sa vždy nájdu.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní