Alena Kimlová: Pokiaľ je telo v pokoji a všetko funguje, naša pokožka je krásna

Alena Kimlová: Pokiaľ je telo v pokoji a všetko funguje, naša pokožka je krásna
  • 14.02.2016
  • Vladimíra Drábiková

Občas nás život zavedie úplne inou cestou, akoby sme predpokladali.

Aj taký bol život a osud Aleny Kimlovej, v súčasnosti jednej z najlepších a najvytrvalejších pracovníčok firmy GERnétic. Avšak, pani Alena nie je len profesionálna kozmetička, v minulosti si totiž vyskúšala aj prácu učiteľky v materskej škole.

Svoju lásku k deťom pretavuje pri spoločných chvíľach práve na svoje vnúčatá, ktoré aj s celou rodinou predstavujú to najdôležitejšie, čo v živote má.

A práve táto veľmi milá, usmievavá a naozaj úprimná a vzdelaná žena nám poskytla inšpiratívny rozhovor počas svojej krátkej návštevy práve u nás, na Slovensku. 

Odporúčame prečítať: Beauty poradňa GERnétic - Mastná pokožka v zrelom veku

alena kimlova, gernetic, kozmetika rozhovor, typy a rady

Zdroj: Shutterstock®

Na úvod vás chcem poprosiť o krátke predstavenie nielen vašej osoby, ale aj odborného života a firmy, pre ktorú pracujete.

Moje meno je Alena Kimlová, pracujem ako firemná kozmetička a školiteľka. Vo firme som už vyše 18 rokov a stále som rovnako spokojná, ako na začiatku. Ku kozmetike som sa dostala úplne náhodou. Pôvodne som vyštudovaná učiteľka materskej školy (15 rokov v praxi), avšak, vzťah ku kozmetike som mala celý život, a tak som navštevovala rôzne veľtrhy. Na jednom z nich som uvidela stánok kozmetiky GERnétic, v ktorom som našla omnoho hlbší význam a zmysel, ako v ktoromkoľvek inom.

Na začiatku som sa hneď nepridala do kruhu rodiny GERnétic, ale som len odberala mesačníky a hlbšie študovala samotnú firmu a jej filozofiu. Neskôr som uvidela ich inzerát a rozhodla som sa vstúpiť do radov tejto neobyčajnej kozmetiky. Ako nová kozmetička som potrebovala mnoho školení, ktoré som absolvovala vo Francúzsku, priamo u zakladateľa, pána Dr. Alberta Laporte. Okrem iného som bola na školeniach aj v Portugalsku, Taliansku, Slovensku a u nás doma v Čechách.

GERnétic ma naučilo, že v našom tele všetko funguje so všetkým. Jednotlivé orgány a systémy nemôžete odtrhnúť od pokožky. Jedno od druhého závisí a odvíja sa. Naša kozmetika nielen ošetruje jednotlivý problém, ale snaží sa aj odstrániť samotnú príčinu. GERnétic pracuje na báze bunkovej terapie. Dodávame bunkám v tele optimálnu výživu, ktorá by mala kompenzovať našu chýbajúcu zdravú výživu, a tak v tele všetko vykompenzovať. Myšlienka je jednoduchá, pokiaľ máme telo v pokoji a spokojné, tak aj naša pokožka je spokojná a krásna. :)

Odporúčame prečítať: TEST: GERNÉTIC Synchro krém na tvár

alena kimlova, gernetic, kozmetika rozhovor, typy a rady

Zdroj: Shutterstock®

V čom aktuálne spočíva vaša práca pre firmu GERnétic?

V súčasnosti sa snažím udržať si rovnováhu medzi praktickou a školiacou časťou práce. V pondelok a  utorok ma môžu nájsť klientky v salóne, ktorý sa nachádza v Prahe. Práve tu už mám stálu klientelu, ktorú, bohužiaľ, z časového hľadiska už nerozširujem o nové klientky. Avšak, s tými mojimi som už veľa rokov. Niektoré z nich ma navštevujú od úplného začiatku, a tak, ako som sa ja zdokonaľovala, sledovala som aj ich ženský vývin a zmeny pokožky. Keďže GERnétic sa nevenuje len tvári a dekoltu, ale celému telu, naozaj sledujem a snažím sa vylepšiť a ošetriť pokožku celého tela. Máme napríklad špeciálny program na poprsie, v ktorom modelujeme, tvarujeme a spevňujeme poprsie. Zvyšné dni sa venujem príprave materiálov, zoznamovaním sa s novinkami a celkovej organizačnej zložke školení.

Jednotlivé školenia sú venované odborníkom (kozmetičky, maséri, občas lekári). Príležitostne si niektorá z našich kozmetičiek zorganizuje vlastnú prezentáciu pre svoje klientky, kde prídem a predstavím značku GERnétic. Nielen jej produkty, ale aj jej filozofiu a výnimočnosť.

Čo predstavuje vaše voľnočasové aktivity?

Snažím sa prácu oddeliť od osobného života. Približne po desiatich rokoch práce pre GERnétic som zistila, že oddych je už naozaj pre mňa potrebný. Avšak, môj oddych nepredstavuje čítanie knižky a sedenie v kresle, ale skôr pohybové aktivity. My sme taká aktívna rodina, ktorá miluje prírodu. Mám 5 vnúčat, s ktorými chodíme aj na chalupu v horách, kde praktizujeme turistiku, cyklistiku a aj bežkovanie. 

Odporúčame prečítať: Zoštíhľujúci a spevňujúci krém - PERFECT BODY

alena kimlova, gernetic, kozmetika rozhovor, typy a rady

Zdroj: Shutterstock®

Aké chyby podľa vás ženy najčastejšie robia v starostlivosti o svoje telo?

Väčšina žien sa v prvom rade starajú o svoje deti, následne muža a až napokon o seba. Toto je prvý a najväčší problém. Každá žena potrebuje občas „vypnúť“ a venovať sa len a len svojmu telu a svojim potrebám.

Čo sa týka kozmetickej starostlivosti, mnohé ženy síce investujú do krémov, ale už neinvestujú do čistiacej kozmetiky. Bez adekvátneho odstránenia make-upu a iných dekoratívnych produktov sa pokožka nemôže pripraviť a otvoriť na spracovanie kvalitných krémov.

Okrem iného, keď už som spomenula dekoratívnu kozmetiku, ženy často práve kvôli chýbajúcim investíciám kupujú lacné špirály, púdre a tiene, a potom je ich pleť začervenená a podráždená. Pokiaľ nemáte financie na drahšiu dekoratívnu kozmetiku, investujte len do kvalitnej kozmetickej starostlivosti a dekoratívnu kozmetiku potrebovať  nebudete. :)

Máte nejaké životné krédo, alebo len prežívate zo dňa na deň bez všeobecných múdrostí?

Moje kréda sú skôr želania. Ako každý človek, chcem byť zdravá. Dúfam, že nikomu neubližujem. Chcem sa cítiť dobre a ľudia, ktorí sú so mnou, by sa mali cítiť dobre. A, samozrejme, prežiť svoj život naplno. Avšak, všetky tieto kroky sa dajú realizovať len vtedy, pokiaľ nám zdravie slúži. 

Odporúčame prečítať: Kozmetika GERnétic – vstúpte do sveta krásy…

alena kimlova, gernetic, kozmetika rozhovor, typy a rady

Zdroj: Shutterstock®

Museli ste si niekedy vyberať medzi povolaním a rodinou, alebo aj v profesionálnom živote ste to dokázali skĺbiť?

Zo začiatku bola, bohužiaľ, moja rodina naozaj ukrátená o spoločné chvíle. Nielen školenia a prípadné cestovanie, ale aj všeobecné študovanie a zbieranie odborných informácií bolo časovo náročné. Avšak, rodinu som potrebovala, a tak som to napokon dokázala spojiť a nájsť si čas aj na deti a naše spoločné chvíle.

Občas sa stáva, že v profesionálnom živote človek zabúda na samého seba a stáva sa už len kópiou svojej profesie. Máte aj vy pocit, že už neviete, kto ste, alebo je vaša práca naozaj vašou dušou?

Myslím, že ešte stále viem, kto som. Napriek vyťaženosti som si neustále vedomá, kto som a čo chcem v živote dosiahnuť, alebo naopak, o čo nechcem prísť. A možno práve to by som aj odporúčala čitateľkám, aby nezabudli na svoje osobnosti a žili pre svoje rodiny. Pretože rodina je prvoradá. 

Odporúčame prečítať: Beauty poradňa GERnétic - Zoštíhlenie

alena kimlova, gernetic, kozmetika rozhovor, typy a rady

Zdroj: Shutterstock®

Ako vnímate krásu z pohľadu profesionálnej kozmetičky? Je krása pre vás len vonkajšou stránkou človeka, alebo aj vnútornou?

Krása vychádza z ľudského vnútra. Pokiaľ je to dobrý človek, tak aj šíri okolo seba dobrú auru a je vám s ním príjemne a dobre. Myslím si, že ak sa o seba niekto aspoň trochu stará, tak nemôže nebyť krásny. Áno, všetci sme vo svojej podstate a hĺbke krásni. 

Zdroj foto: Alena Kimlová

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Krátka 14.02.16 07:17

SK
karma
113.00

pekny clanok o pani Kimlovej,pacia sa mi jej nazory na zivot,na svoju pracu

  • 0
Odpovedať

Katarína Janotíková 09.03.16 12:47

KJ
karma
-1.00

S týmto názorom plne súhlasím.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 23.05.16 21:16

JK
karma
100.00

Pekný článok a tieto krásne povedala ak sa o seba niekto aspoň trocha stará tak nemôže nabyť krásný

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní