Alesya Volpi - ako využiť životné možnosti?

Alesya Volpi - ako využiť životné možnosti?
  • 20.02.2016
  • Vladimíra Drábiková

Pohyb, zdravá výživa, cestovanie a krásy života.

Tieto a ešte mnoho iných tém sme rozoberali počas síce upršaného, ale veľmi príjemného stretnutia s ukrajinskou zakladateľkou Glamness fitnes tanca na Slovensku, Alesyou Volpi.

Táto mladá žena oplýva veľmi vzdelanou a talentovanou osobnosťou a okrem svojej profesie je aj milujúcou matkou a manželkou.

Milé čitateľky, pokiaľ sa v budúcnosti plánujete trochu ,,rozhýbať" a k tomu si rady necháte poradiť vo sfére zdravého stravovania, neváhajte si prečítať nasledujúci obohacujúci rozhovor s Alesyou.

Už tvoje meno prezrádza, že pravdepodobne nepochádzaš zo Slovenska. Prezraď nám, odkiaľ si a čo ťa k nám, na malé Slovensko, priviedlo.

Máš pravdu. Moje meno je ukrajinské, keďže pochádzam z Ukrajiny. Môj manžel je Talian. Na Slovensku žijem už 7 rokov a priviedlo ma sem štúdium na vysokej škole. Počas štúdia som dostala štipendium od Vyšehradskej štvrte a možnosť dokončiť tu druhý magisterský titul. Prvý mám z Medzinárodného marketingu a manažmentu a druhý z Medzinárodných vzťahov.

Okrem môjho štúdia som sa začala venovať aj štúdiu zdravej výživy, fungovaniu hormónov, ako funguje pohyb a prečo je potrebný. Takže okrem mojich dvoch odborov som vyštudovala aj nutričné poradenstvo a som taktiež aj certifikovanou fitnes inštruktorkou. Práve touto cestou som sa dopracovala k založeniu Glamness fitnes tanca, ktorý je inšpirovaný hviezdami, ako napríklad Beyoncé. 

Odporúčame prečítať: 5 náznakov, že vaše telo potrebuje detox

glamness dance, tanec, zabava, volny cas, alesya volpi

Zdroj: Shutterstock®

Venovala si sa niekedy len manažmentu či medzinárodným vzťahom, alebo žiješ len pre tanec?

Zo začiatku som pracovala na Ukrajinskej ambasáde. Neskôr som sa zamestnala v jednej medzinárodnej firme ako Conference manager a napokon som robila v IT firme. Takže som už získala veľa skúseností, ale zistila som, že túžim robiť niečo iné, živé a dobré. A tak som pracovisko opustila a začala podnikať.

Čo všetko spadá pod Glamness a kde ho predstavuješ?

Fyzická hodina Glamness vyzerá takto: Úvodných 30-40 minút máme kardio tance. Tu máme neskutočne veľa štýlov tancov ako reggaeton, house dance, jump style či sexi tanec. Následne 20 minút cvičíme na bruško a zadok. Napokon máme 10 minút strečing, kde sa zameriavame na všetky svaly tela.

Je to tanečný fitnes program, ktorý aktuálne prebieha vo fitnes centre na Dunajskej 23 - FanatiX. Avšak, pre klientky, ktoré uprednostňujú domáce cvičenie (či už kvôli osobným dôvodom, alebo pre nedostatok voľného času) sme pripravili aj online cvičenie vo forme videí. 

Odporúčame prečítať: Farba roka 2016 - upokojujúca, jemná a mierumilovná

glamness dance, tanec, zabava, volny cas, alesya volpi

Zdroj: Shutterstock®

Akou formou sa dá u teba zakúpiť tento spôsob cvičenia?

Čo sa týka fyzických hodín a cvičení, tak tie sa dajú zakúpiť buď jednotlivo priamo na mieste (1 vstup 4€), alebo vo forme permanentky (v hodnote 37€). Na online trénovanie sme vytvorili tri druhy balíčkov. Prvý je zameraný len na tanec (4,99€ na mesiac), druhý je zameraný len na fitnes (4,99€ na mesiac) alebo spoločný balíček tanec a fitnes (7,99€ na mesiac). Rovnako ponúkame aj nutričné poradenstvo. Tu sme veľmi flexibilní, vždy to riešime len individuálne a je určené pre ženy.

Cvičenie ide ruka v ruke so stravou. Čo všetko ponúkaš vo svojom nutričnom poradenstve?

Vždy ide o individuálny prístup, takže aj jednotlivé prípady sú špecifické. Väčšinou si s klientkou sadnem a porozprávam sa s ňou o jej jedálničku, ktorý si ona spíše za posledné, napríklad, tri dni. Musím jej vysvetliť, kde robí chybu, prečo je to chyba a za aké potraviny by mala jednotlivé jedlá nahradiť. Okrem iného, spolupracujem s jednou britskou firmou, ktorá vymyslela nutričný program, kde zadáte výšku, obvod pásu, bokov a všetko čo vyžaduje. Ona tieto informácie spracuje a vytvorí zoznam, na základe ktorého sa dozvieme napríklad aj to, koľko tukov môžete za deň zjesť, alebo koľko by ste mali konzumovať bielkovín či proteínov. Ja na základe týchto hodnôt vytvorím jedálniček. Môže byť či už mäsitý, alebo vegetariánky, vegánsky...hocijaký, podľa preferencie a potreby klientky. Mojim cieľom je dosiahnuť balanciu medzi jednotlivými zložkami, aby sa človek cítil plný energie a bez obmedzení. 

Odporúčame prečítať: Rozhovor s Lindou Skalickou - krása je estetika spojená s vnímaním

glamness dance, tanec, zabava, volny cas, alesya volpi

Zdroj: Shutterstock®

Dobre, to chápem, ale čo taká čokoláda? Keď má žena ,,svoje dni", čokoláda padne vhod.

Aj ja jem čokoládu, avšak, nie je čokoláda ako čokoláda. Vhodná je raw čokoláda, alebo domáca čokoláda.

Ja tú svoju pripravujem na kokosovom oleji s kokosovým cukrom a pridám tam raw kakao. Takto si pripravím domácu výbornú a zdravú čokoládu, ktorej môžem zjesť viac a za menej peňazí.

Ako stíhate byť podnikateľkou, matkou a manželkou zároveň?

Nie je to veľmi ľahké. Snažím sa nájsť určitý balans, ale mám trojročného synčeka, ktorý nechce v noci spinkať a neustále sa túži len hrať. Ako podnikateľka musím neustále niečo vybavovať a starať sa o rôzne povinnosti. A napokon, ako jediný ženský člen rodiny veru aj vyvárať tým mojim dvom chlapom. :)

Viete, žena má počas dňa toľko povinností, že napokon niečo ako Glamness je pre ňu naozaj vykúpenie. Je to súhra sexi pohybov, uvoľnenia endorfínov a čas venovaný len a len jej. 

Odporúčame prečítať: Koučka Janette Šimková: „Každý sa môže stať lepšou verziou samého seba“

glamness dance, tanec, zabava, volny cas, alesya volpi

Zdroj: Shutterstock®

Aké sú vaše najbližšie plány do budúcna, plánujete aj nejaký progres v podnikaní?

Máme niekoľko plánov. Nemôžem všetky prezradiť, ale jeden z nich je otvorenie vlastného tanečného štúdia, kde by sme sa pohybovali už naozaj len my, ženy, a tak by sa tam mnohé dámy cítili pohodlnejšie a uvoľnenejšie. Taktiež premýšľam nad inštruktorskými lekciami, pretože Glamness tanec je ešte stále niečo nové, čo sa dá rozvinúť aj do viacerých krajov, miest a možno aj štátov. A ďalšie si zatiaľ necháme pre seba. :)

Kde hľadáte inšpiráciu, oddych a priestor pre rodinu?

Okrem samotných chvíľ s rodinou, ktoré si nesmierne vážim a užívam, milujeme cestovanie. Napríklad, teraz nedávno sme boli na lyžovačke v Rakúsku. Rovnako neustále objavujeme krásy Francúzska, a keďže je môj manžel Talian, tak do Talianska cestujeme rovnako radi a ešte častejšie. 

Odporúčame prečítať: Tomáš Vida - život vizážistu je kreatívny

glamness dance, tanec, zabava, volny cas, alesya volpi

Zdroj: Shutterstock®

Ako milovníčka cestovania objavujete krásu nielen v pohybe, ale aj v objavovaní kultúr. Čo pre vás však znamená krása?

Krása v živote je vlastný pocit. Sú chvíle v živote, kedy sa len žena sama môže cítiť krásna a šťastná. Naopak, sú chvíle, keď je utrápená a nešťastná. Práve preto si myslím, že žena sa musí sama naučiť nájsť si tú hranicu, kde je krása a keď sa k nej dopracuje, tak sa jej musí držať.

A napokon, kde všade vás čitateľky môžu nájsť a niečo nové sa o vás dozvedieť?

Mám svoju vlastnú webovú stránku, kde mi všetky videa spravuje manžel: www.glamness.com

Na nej sa nachádzajú všetky potrebné informácie. Môj blog, videá, niečo o fitnes a nutričnej strave a aj e-mail, na ktorom sa môžu záujemkyne čokoľvek opýtať. 

Zdroj foto: Alesya Volpi

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Soňa Krátka 20.02.16 06:08

SK
karma
113.00

zaujimavy clanok,idem pozriet tu "stranku"

  • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 01.03.16 09:38

karma
93.00

pekný článok, ešte som o nej nepočula

  • 0
Odpovedať

Katarína Janotíková 06.03.16 08:21

KJ
karma
-1.00

Pozriem pár videí pre inšpiráciu

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 23.05.16 21:18

JK
karma
100.00

ešte som ani ja o nej nepočula kuknem na jej stránku

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní