Barbora Drahovská z kapely Bloom: Najdôležitejšie je mať sa rád

Barbora Drahovská z kapely Bloom: Najdôležitejšie je mať sa rád
  • 18.11.2014
  • Barbora Daxner

Éterická víla z kapely Bloom nám v rozhovore porozprávala nielen o hudbe ale aj o kráse. 

Bloom má za sebou turné po Slovensku a Čechách. Čo ťa najviac prekvapilo, dojalo, pohladilo dušu?

"Máme na naše turné len pozitívne reakcie. Veľmi som sa tešila z plného publika, pritom som si myslela, že ľudia sú už presýtení hudobných koncertov, pretože tento rok akoby sa s nimi roztrhlo vrece.Najviac ma dojal jeden manželský pár, ktorý za mnou prišiel po koncerte s obalom od cdčka, aby sme im ho podpísali. Vraj si ho kúpili spolu so vstupenkami pod stromček na Vianoce. Potešilo ma aj to, keď jeden fanúšik prišiel na štyri koncerty z celého turné, dokonca aj do Čiech. Alebo jednoducho fakt, že si ľudia na koncertoch kupujú CDčka, prežívajú hudbu so zavretými očami, ba dokonca sa aj rozplačú. Som šťastná, keď našimi pesničkami dokážeme odkrývať pocity a emócie." 

Ktorá skladba je pre teba najkrajšia?

"Mám ich veľa. A striedajú sa podľa nálady. Momentálne najviac počúvam Ettu James a skladbu Purple rain."

Ako by si definovala krásu? Čo si predstavuješ pod týmto slovom?

"Krása je všade okolo nás. Je to všetko, čo dokážeme vnímať. V tomto rýchlom svete je to niekedy ťažké, ale keď sa niekedy zastavím a spomalím, pripadajú mi krásne aj veci, ktoré som si za „normálnych” okolností nikdy nevšimla. A krása určite nie je povrchná. Pramení z vnútra každého človeka."

Barbora Drahovská z kapely Bloom: Najdôležitejšie je mať sa rád

Zdroj: Shutterstock®

Ako sa ty, ako žena, ktorá sa ukazuje svetu, „udržiavaš" krásna? Ako sa o seba staráš?

"Táto otázka pekne súvisí s tou predošlou. Je to najmä o vnútornom rozpoložení alebo nazvime to, o psychickom stave. To je podľa mňa to najdôležitejšie. Mať rád samého seba. Samozrejme tomu pomáha pohyb. Najmä ten na čerstvom vzduchu. Rada chodím na prechádzky a postavu si udržiavam cvičením na Bootcampe Slovakia. Každé ráno cvičím piatich Tibeťanov. Som vegetariánka, snažím sa jesť zdravo a dostať do tela všetky živiny, ktoré si pýta. Recepty zdieľame aj na foodblogu Biteme, ktorý sme si založili s mojou kamarátkou Mimi. Nepoužívam žiadne špeciálne kozmetické prípravky. Odporúčam však príležitostnú masáž tváre kvalitným olivovým olejom. Najlepšie lokálnej výroby, privezeným z dovolenky. A snažím sa veľa usmievať. smiley"

V akých okamihoch a chvíľach sa cítiš naozaj krásna? 

"Keď som šťastná. smiley"

Čo na sebe považuješ za najkrajšie? 

"Hm, ťažká otázka. Ale asi to, že sa zaujímam o iných ľudí a nie iba o seba. Veľmi rada pomáham ľudom, ktorí to naozaj potrebujú a rada robím zmysluplné veci. Pracujem napr. s detičkami, ktoré spolu s dievčatami z môjho občianskeho združenia Zdravé mesto vzdelávame o hygiene a zdravom životnom štýle. V skratke, to, že mám dobré, otvorené srdce."

A čo na tebe považuje za najkrajšie tvoja polovička?

A čo má na mne rád môj priateľ? Vraj moje veľké oči. smiley

Barbora Drahovská z kapely Bloom: Najdôležitejšie je mať sa rád

Zdroj: Shutterstock®

Ako vnímaš médiami ešte stále tlačený kult krásy? Štíhle telo, čo najviac svalov, čo najmenšia konfekčná veľkosť, rôzne diéty atď...? Má to podľa teba niečo spoločné so „skutočnou", reálnou krásou mimo photoshopov a prehliadkových mól?

"Vôbec nie. Robila som v minulosti s Alenkou Heribanovou, Gabinou Weissovou a odborníčkami z fachu na projekte venovanému téme anorexie a bulímie a myslím si o tejto téme svoje. Aj keď to nie je iba o médiách, či kulte štíhlosti, ale aj o rodinnom zázemí a vzťahoch. Je to asi na dlhú debatu. Ale dievčatá a ženy by sa určite nemali vedome týrať, kvôli tomu, čo si myslí okolie alebo im napovedajú fotky „krásnych“ vyretušovaných dievčat v časopisoch.  Je to naozaj ťažká téma."

Čo krásne ťa v najbližšej dobe čaká? Súkromne aj v rámci kapely?

"Čaká ma naozaj krásne obdobie, ale práve o tom najkrajšom ešte nemôžem hovoriť. Plánujeme veľa koncertov, natáčanie videoklipu, pracujeme na nových skladbách. Chystám rôzne aktivity spojené s našim Biteme blogom a veľmi sa teším na leto a oddych. Nebola som na dovolenke už tri roky a chystám sa to napraviť. smiley"

Barbora Drahovská z kapely Bloom: Najdôležitejšie je mať sa rád

Zdroj: Shutterstock®

Bloom

Kapela Bloom vznikla v roku 2009 ako akustický projekt Barbory Drahovskej a Lukáša Kyšku.Jemný a čistý akustický zvuk kapely Bloom vznikol ako výsledok hľadania svojho vlastného hlasu v súčasnom rušnom svete. Bloom založili Barbora Drahovská (spev) a Lukáš Kyška (gitara) ako svoj akustický projekt krátko potom, ako sa rozpadla ich rocková kapela Soundrise. Cieľom bolo vytvoriť uprímnú akustickú hudbu, s ktorou sa cítili úzko spätí. Minimalistické obsadenie dua vyústilo do kľudných až melancholických skladieb postavených na pestrých gitarových harmóniaćh a výraznom vokále. 

Koncom minulého roka vydala kapela svoj prvý album s názvom Let the good days come a tento rok absolvovali koncertnú šnúru po Slovensku a Čechách. 

Tvorba kapely Bloom je ovplyvnená mnohými hudobnými štýlmi, ale napriek tomu je rozpoznateľná na prvé počutie. Je intímna, miestami melancholická, tajomná a rozhodne sa ju oplatí vidieť naživo. Live vystúpeniami kapela odkrýva svoju energickú a veselú stránku a práve táto umocňuje ich úprimnú hudbu.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Jana Komadová 12.01.15 20:55

JK
karma
100.00

Pekný članok nepoznám sice túto speváčku no prajem jej vela skvelých fanúšikov

  • 0
Odpovedať

Helena Povalova 23.02.15 11:11

HP
karma
107.00

Je to veľké umenie mať rád sám seba a myslieť pozitívne, však ....????

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 02:09

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 02:09

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní