Denisa Stefanova: Životná vášeň je mojím celoživotným štýlom

Denisa Stefanova: Životná vášeň je mojím celoživotným štýlom

Niekedy človeku stačí len jedna malá iskra v živote a môžu sa mu otvoriť brány do nepreskúmaného sveta. Sveta, v ktorom môžu byť všetci zdravšími, šťastnejšími a lepšími ľuďmi. A práve takéto brány sa otvorili Denise Stefanovej, všetkým známej ako STEFFI.

O vás je známe, že ste nielen vynikajúca kuchárka, ale aj športovkyňa. No nás by zaujímalo, ako ste sa k športu vlastne dostali? Prečo ste si vybrali práve taký, ktorý nie je úplne bežný a tradičný pre ženy?

Už od útleho detstva moja rodina vedela, že môj život sa bude odohrávať pri športe. Nevedeli presne, ktorý šport ma zaujme. Avšak, ako som dovŕšila deviate narodeniny, presne som vedela, po čom moje srdce túži a čomu zasvätím celý môj život. Týmto športom bol futbal. Nie je to typický ženský šport, ale i tak ma uchvátil natoľko, že aj pri mojej pracovnej vyťaženosti sa mu venujem dodnes. Vtedy by ma ani vo sne nenapadlo, že táto moja životná vášeň bude mojím celoživotným štýlom. A že s kombináciou zdravej stravy sa tento môj životný štýl stane životným štýlom aj pre ďalších ľudí a bude im prinášať spokojnosť.

Pozri aj: Linda Nývltová: Po rokoch mi začalo chýbať Slovensko

Denisa Stefanova - STEFFIT

Zdroj: Shutterstock®

Keď už sme načrtli tému kuchárky a varenia ako takéto, tak čo stálo za zrodom vašej kuchárskej „kariéry“? Čo vás prinútilo zamýšľať sa nad tým, čo si dávate na tanier a aké zložky sú obsiahnuté v jedlách, ktoré ste bežne konzumovali?

Chodila som hladná z tréningov. Mama navarila a musím uznať, že naozaj skvele varí. Na začiatku ma nezaujímalo, čo varí, aké ingrediencie používa a prečo to tak skvele chutí. Bola som rada, že mám čo jesť. Neskôr, keď dospievame, začíname si na sebe všímať každú zmenu. Áno, mali by sme sa mať rady také, aké sme, ale zase je dobré pre seba niečo urobiť. Začala som sa pýtať a neskôr som jej začala aj pomáhať. Vďaka nej som sa naučila variť, začo jej vďačím dodnes. Najprv sme varili všetko možné, nebolo pre nás dôležité, aké suroviny používame. Skrátka sme varili. Až neskôr, popri cvičení a futbale som začala zisťovať, že chutné jedlo môže pozostávať aj zo zdravých jedál. Že pri dnešnom spôsobe života, kvalite stravy je dôležité starať sa o seba, o svoje telo a dodávať telu zdravú vyváženú stravu.

Zdravá strava a hlavne varenie je niekedy hotovou alchýmiou. Veď nakombinovať všetko tak, aby to skutočne chutilo, dá niekedy zabrať aj skúsenému vyučenému kuchárovi. Aké boli vaše začiatky? A hlavne, aké boli vaše dosiahnuté výsledky pri kombinácii zdravej stravy a športu?

Zo začiatku som sa veľa vzdelávala a skúšala variť zdravé jedlo. Používala som len zdravé suroviny. Medzi mojich prvých zákazníkov patrila moja rodina, kamaráti a ja samotná. Túto moju cestu sprevádzalo mnoho učenia a skúšania. Kombinácia športu a zdravej stravy sa mi začali osvedčovať. Začala som na sebe vidieť výsledky, cítila som sa skvele a dosahovala som vyššiu výkonnosť. Prestali bolesti hlavy a ťažkosti so žalúdkom. Váha išla dole a našla si stabilné číslo, ktoré si touto zdravou vyváženou stravou udržiavam do dnešného dňa. Za nejaký čas si túto zmenu na mne začali všímať i druhí ľudia. Neskôr som začala dostávať pozitívne reakcie od ľudí, ktorí jedlo ochutnali. Podporovali ma a nabádali ma k tomu, aby som sa tým živila. Postupne som si to začala uvedomovať aj ja, že môžem pomôcť druhým cítiť sa lepšie, zbaviť ich ťažkostí, dodať telu vyváženú, zdravú a chutnú stravu. Uvedomovala som si, že touto stravou im môžem pomôcť dosiahnuť ideálnu váhu. Zbaviť sa zbytočných škodlivín, ktoré získavali z nesprávneho stravovania.

steffit.eu

Zdroj: Shutterstock®

Takže rodina a pozitívne ohlasy vášho okolia boli tou základnou pohnútkou a akýmsi základom k tomu, aby ste začali pomáhať aj ostatným ľuďom a začali ich „učiť“ o tom, že zdravá strava je základom pre to, aby sa cítili lepšie a boli šťastnejší?

Áno, práve vďaka pozitívnym ohlasom a vďaka môjmu okoliu som sa jedného krásneho dňa rozhodla, že idem do toho a vytvorím svoj vlastný podnik venujúci sa zdravej výžive. Na mojom jedálničku si pochutia všetci. Je jedno, či ide o vegetariánov, športovcov alebo nešportovcov. Každý jeden človek si tu príde na svoje. Najväčšia radosť pre mňa je, keď mojim zákazníkom jedlo chutí, cítia sa vďaka nemu lepšie a zdravšie. Každého podnikateľa, ktorého jeho práca baví a nejde mu len o zisk, ale hlavne o spokojnosť a výsledky zákazníkov, najviac potešia pozitívne reakcie od klientov. Ak sú moju zákazníci spokojní, tak som spokojná aj ja. Nie je to pre mňa práca, ale moje hobby. Vždy všetko robím s láskou a vždy mi išlo a ide o spokojnosť zákazníkov. A presne pre toto som sa rozhodla podnikať. Dlho som rozmýšľala nad názvom moje firmy. Nakoniec som sa rozhodla, že názov spojím s mojím menom, a to „Steffit“. Moja firma ponúka jedlo, na ktorom si zgustne každý gurmán. Ponúkame vyváženú stravu na celý deň. Nájde sa u nás jedálny lístok aj pre ľudí, ktorí nemôžu jesť všetky jedlá, alebo trpia alergiami na rôzne potraviny. Vážime si každého jedného zákazníka a tešíme sa z každej pozitívnej reakcie. Riadime sa týmito heslami: „Zdravie nie je všetko, ale bez zdravia je všetko ničím.“ „Nežijeme pre to, aby sme jedli. Jeme preto, aby sme žili.“

Ak ste sa v tomto článku našli a chceli by ste zmeniť svoje stravovanie, neváhajte kontaktovať STEFFIT. Nikdy nie je neskoro niečo v živote zmeniť k lepšiemu.  


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Helena Zobková Šimurdová 05.02.19 09:18

HZŠ
karma
100.00

Článok ma zaujal nakoľko od istého času som sa tiež veľmi zamyslela nad svojím stravovaním a zmenila som svoj jedálniček.

  • 2
Odpovedať

Patrícia Hettešová 08.02.19 13:54

PH
karma
-1.00

tie jedlá vyzerajú super :)

  • 2
Odpovedať

Ingrid Šimoniková 24.02.19 12:16

karma
74.00

wau, skvelý článok , sympatická kočka netrvdím že sa stravujem striktne zdravo ,ale snažím sa

  • 1
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 08:47

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 08:47

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní