Soňa Skoncová: Beh mi dáva pozitívnu energiu

Soňa Skoncová: Beh mi dáva pozitívnu energiu

Soňa Skoncová vo svojom živote robí veci, ktoré robiť chce a vnútorne ju napĺňajú. Jednou z nich je aj beh.

Soňa sa prezentuje zdravým životným štýlom, a aj preto je hrdá na to, že môže byť ambasádorkou značky adidas. Pred mesiacom podporila projekt adidas Runners, ktorý spája bežcov do jednej úžasnej komunity. Pre modelku je pohyb srdcovou záležitosťou a o projekte sa vyjadrila, že jej priniesol radosť, naplnenie a relax. Samozrejme, je aj milovníčkou kvalitného a štýlového oblečenia, ktoré si mala možnosť odskúšať počas fotenia novej bežeckej kolekcie. Soňa bez okolkov priznáva, že aj športový odev môže byť pre ženu skvelou motiváciou pre cvičenie. Viac o sebe prezradila v rozhovore.

Soni, ako si spomínaš na svoje športové začiatky?

Čo sa týka športu a môjho života, tak musím povedať, že už odmalička som bola veľmi aktívne dieťa. Chodila som na rozličné krúžky, ako napríklad tanec či gymnastiku. Dokonca som sa profesionálne venovala plávaniu. Potom prišlo obdobie modelingu, teda som sa musela svojich obľúbených športov vzdať, pretože sa to s tým nedalo kombinovať. Mala som od športu dlhšiu prestávku a venovala som sa občas cvičeniu v posilňovni popri cestovaní. 

Odporúčame tiež: Netradičná štrúdľa z dusených jabĺk

soňa skoncová štíhla línia

Zdroj: Shutterstock®

Ako to je s tebou a športom teraz?

Posledné dva roky sa venujem cvičeniu opäť aktívne. Znovu som objavila obrovskú chuť a lásku k cvičeniu. Mám prácu, ktorá je dosť vyčerpávajúca, čo sa týka psychiky i mediálneho nátlaku. Cvičenie mi teda pomáha vypustiť starosti a zrelaxovať sa. Je to jednoducho príjemné.

Čomu konkrétne sa venuješ?

Kombinujem viacero druhov pohybu. Nikdy to nie je tak, že by som sa venovala napríklad iba pilatesu. Som narodená v znamení strelca, čiže neobsedím na jednom mieste. Z tohto dôvodu to musím kombinovať. Venujem sa pilatesu, jumpingu a behu. Čo sa týka behu, musím povedať, že som začiatočník. Som bežec, ktorý si ide zabehať, keď je pekné počasie a potrebujem vypnúť. Sú to chvíle, keď túžim byť sama a prečistiť si hlavu. Na to je beh ideálny.

Odporúčame tiež: 5 jednoduchých trikov, vďaka ktorým schudnete

ako chudne soňa skoncová

Zdroj: Shutterstock®

Keď si ideš zabehať, máš radšej beh v meste, alebo v prírode?

Musím povedať, že som skôr „prírodný“ bežec. Keďže žijem aj v Bratislave, niekedy to je ťažké. Veľmi mám rada Železnú studienku alebo Kamzík. Pokiaľ môžem, idem do prírody, pretože príroda mi chýba.

V akom čase najradšej behávaš?

Najradšej mám beh podvečer. Som zvyknutá cvičiť niekedy aj ráno, ale musím sa priznať, že som spachtoš, namiesto privstania si radšej pospím. 8-hodinový spánok je pre mňa dôležitý. Ak ho nemám, som nervózna. Preto cvičím podvečer po práci.

Koľkokrát do týždňa beháš?

Čo sa týka cvičenia celkovo, cvičím aspoň 2 – 3 razy týždenne. Beh môže byť pokojne raz do týždňa. Nemám to presne nalinkované. Tiež si myslím, že je dobré, ak si človek občas oddýchne aj od cvičenia, aby sa potom mohol na to opäť tešiť. Na dovolenke som napríklad necvičila.  

Odporúčame tiež:  Soňa Skoncová: Beh je pre mňa reset

behanie a soňa skoncová

Zdroj: Shutterstock®

Čo ti beh priniesol do života?

Hlavne pozitívnu energiu. Som človek, ktorý sa rád obklopuje pozitívnymi ľuďmi a vecami. V behu som našla to, čo potrebujem – pozitívny pocit. Nerobím veci, ktoré sú mi nepríjemné a nemám z nich radosť. Beh mi priniesol radosť do života. Neznamená to, že by som bola dovtedy smutná, ale beh mi naozaj dal radosť. Kto v tom nevidí radosť a behá iba preto, aby schudol alebo si udržal postavu, tak to nerobí z lásky, ako by to podľa mňa malo byť. Je dôležité, aby cvičenie robilo človeka šťastným. Keď neriešiš chudnutie a výzor, vtedy to ide samo. Ak som cvičila iba kvôli tomu, aby som nejaké to kilo schudla, nikdy mi to nešlo. Ak to robím s radosťou a naplnením, ide to samé. 

Beh ti teda ako modelke pomáha aj udržiavať postavu?

Som typ ženy, ktorá si pôjde radšej zacvičiť, ako by sa mala veľmi obmedzovať v jedle. Som veľký jedák a mám rada jedlo. Tým, že veľa cestujem, vyhľadávam kvalitné reštaurácie a suroviny. V jedle sa jednoducho obmedzovať nebudem. Je však pravda, že jedávam zdravšie veci. V živote sa snažím robiť veci, ktoré chcem robiť a nikdy som sa nenechávala ovplyvniť spoločnosťou alebo ľuďmi v agentúre. Ak mi aj v agentúre povedali, že mám schudnúť, nie som typ, ktorý poslúcha iných ľudí. Vždy som si robila všetko po svojom. 

Odporúčame tiež:  Mýty a fakty o formovaní brušných svalov

soňa skoncová ako si udržuje postavu

Zdroj: Shutterstock®

My, ženy, milujeme sexi oblečenie aj pri športe. Ako sa ti páči nová kolekcia značky adidas?

Tu sa ešte vrátim k tomu, čo mi pomohlo vrátiť sa k športu. Keďže mám rada módu, tak to boli aj pekné veci. Obľubujem napríklad čelenky do vlasov, potítka, ponožky a ďalšie milé detaily. Som vyznávačkou kvalitných materiálov. Keď vidím, že som oblečená v pekných veciach, tak sa mi cvičí lepšie. Tiež sa mi páči, keď pri cvičení stretávam ostatné ženy a sú pekne oblečené. Niektoré sa v tom naozaj vyžívajú.

Čo sa týka novej kolekcie adidas, páči sa mi veľmi. Sú v nej farby, ktoré preferujem – ružová, sivé, zelené a kaki materiály. V tejto kolekcii sú viac pastelové odtiene, ale mám rada aj žiarivé farby, pretože na cvičenie sa hodia. Páči sa mi spojenie kvality a krásy, čo sa týka adidas running. Dôležité je, aby som sa v oblečení cítila dobre, nielen vyzerala dobre. 

PURE BOOST X

Zdroj: Shutterstock®

Ako ambasádorka značky si bola súčasťou otvorenia projektu adidas Runners, ktorý vznikol za účelom združovania a podpory bežcov. Ako vnímaš partiu ľudí, ktorá sa tu stretáva?

Bola som veľmi milo prekvapená. Adidas vytvoril na Tyršovom nábreží na lodi krásne priestory pre bežcov, ktoré im poskytujú mnoho benefitov. Pred mojim odchodom do Los Angeles som sa zúčastnila tréningu a musím povedať, že ľudia boli veľmi milí a priateľskí. Teraz budem dlhšiu dobu doma a teším sa na ďalší beh, ktorý spolu zažijeme.

Nová bežecká kolekcia Pure Boost X je dostupná na www.adidas.sk.


Odporúčame tiež: Adidas PUREBOOST X predstavuje budúcnosť dámskeho behu


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Soňa Krátka 16.08.16 23:41

SK
karma
113.00

s behom som sa ja nejako neskamarátila, ale inak sa mi veľmi páči

  • 0
Odpovedať

Katarina Hovancova 20.08.16 18:09

KH
karma
86.00

Sonička ma postavu ako lusk, určite aj vdaka behu

  • 0
Odpovedať

Adriána Jakubová 31.08.16 10:17

AJ
karma
-1.00

je to veľmi pekná žena

  • 0
Odpovedať

Lucia Belková 12.09.16 23:01

LB
karma
-36.00

Kedysi som trochu behávala ale keďže ma z toho boleli kolená prestala som

  • 0
Odpovedať

ivana pistovičová 03.01.17 21:52

IP
karma
89.00

beh mozem aj ja....

  • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 09.03.17 11:00

SK
karma
86.00

joga, beh.... keby som mala viac času, tak by som cvičila aj 7x v týždni..... tak cvičím len trikrát... milujem šport,,

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní