Úspešná blogerka Sissque: Z môjho hobby sa stal džob snov!

Úspešná blogerka Sissque: Z môjho hobby sa stal džob snov!
  • 12.04.2017
  • Michaela Hollá

Krásna a úspešná Silvia Cisáriková alias blogerka Sissque patrí v súčasnosti medzi najpopulárnejšie blogerky na Slovensku. Jej elegantný štýl v kombinácii s extravagantnejšími kúskami si získal množstvo fanúšikov a širokú škálu čitateľov.

Hoci Silvia pracovala ako hovorkyňa primátora v meste Čadca, rozhodla sa naplno oddať svojej najväčšej vášni a dnes je už blogerkou na plný úväzok. Z jej hobby sa stal plnohodnotný džob snov. Inšpirujte sa jej príbehom. 

Vráťme na samý začiatok tvojej blogerskej kariéry. Kedy a prečo si sa rozhodla, že sa dáš na blogovanie?

Po ukončení VŠ som pracovala takmer 5 rokov ako hovorkyňa pre primátora mesta Čadca. Tento druh práce ma postupne prestal napĺňať, respektíve bolo pre mňa náročné zvládať všetky negatíva a úskalia komunálnej politiky, a preto som sa ešte počas tohto obdobia rozhodla len tak pre zábavu a na odreagovanie založiť svoj vlastný blog o tom, čo mi prinášalo radosť- móda, krása, životný štýl, ktorý sa stal už od samotného začiatku jeho existencie celkom čítaný a úspešný, hoci v tom období už existovalo veľké množstvo roky fungujúcich a známych blogov. Avšak, blogovanie nebolo vždy pozitívne vnímané mojím okolím a už vôbec nie v zamestnaní, ktoré som sa rozhodla ukončiť výpoveďou, čo bolo jedno z mojich najťažších, no najlepších životných rozhodnutí.

Prečítajte si tiež: Kvetinový vzor - aspoň jeden kúsok v šatníku!

Čo si myslíš, že je tajomstvom tvojho úspechu, že ťa majú čitateľky stále tak rady?

Sama na toto nepoznám presnú odpoveď, no snáď asi tým, že nestojím na jednom mieste a snažím sa neustále na sebe pracovať, zdokonaľovať sa a vymýšľať niečo nové. A tiež sa snažím prinášať stále nové a nové inšpirácie, tipy, či informovať o novinkách prostredníctvom sociálnych sietí.

Pýtajú si od teba rady aj blogerky začiatočníčky?

Začiatočníčky ani veľmi nie, skôr ma teší, že mi neustále píše mnoho blogeriek, ktoré sú na blogerskej scéne dlhšie ako ja.

Bude vás zaujímať: Štýlová Barbora Škrteľová: Manželka futbalistu vás inšpiruje!

Dnes takto #birthdaygirl #mybirthday #roses #from #my #husband #happy #woman #thankyougod

Príspevok, ktorý zdieľa Sissque (@sissque),

Na začiatku kariéry asi nebolo veľmi jednoduché čeliť všetkým nepríjemným komentárom, ktoré si mala i ty. Ako si sa s tým vysporiadala?

Som a bola som vďačná za každú pozitívnu reakciu, i každú negatívnu, teda i kritiku, ktorá je inteligentná a mienená skôr ako dobrá a úprimná rada, nie ako zakomplexovaná hlúpa výčitka, ktorú adresujú väčšinou ľudia so zámerne vytvoreným fiktívnym nickom so záujmom uškodiť. Každú oprávnenú a inteligentnú kritiku som s vďačnosťou prijala a myslím, že sa z nej aj poučila. A pokiaľ chce niekto prostredníctvom komentárov na sociálnych sieťach urážať, je mi ho úprimne ľúto, lebo vnútorne trpí.

Predsa každý človek, ktorý je vo svojom živote spokojný a žije svoj život plnohodnotne, nemá potrebu schyľovať sa na sociálnych sieťach k rôznym invektívam. Keď už je toľko zla a negatívnych vecí v reálnom živote, načo to zlo prenášať aj na sociálne siete? Samozrejme, nie každému sa musí všetko a všetky zverejnené príspevky na sociálnych sieťach páčiť, avšak načo niekoho verejne odsudzovať zhadzovať a urážať komentármi.

Tým, že ti neustále rastú fanúšikovia i čísla, vieš si blogom aj zarobiť?

Samozrejme, momentálne väčšinu spoluprác so značkami i e-shopmi vykonávam už nielen formou bártru, ale aj za finančné ohodnotenie. Žiaľ, aj keby som rada vyhovela všetkým, nedá sa každá ponuka prijať, a preto i ja musím selektovať. A tiež, hlavne vďaka blogu sa mi podarilo rozbehnúť môj vlastný, celkom úspešný e-shop s vlastnou dizajnérskou tvorbou.

Kde a ako často najradšej nakupuješ?

Najradšej nakupujem jednoznačne v pohodlí svojho domova prostredníctvom internetu.

Prečítajte si tiež: Svadobné doplnky do vlasov - inšpirácie

Je nejaká vec v tvojom šatníku, o ktorej vieš, že ju nikdy nevyhodíš, že je to pre teba už teraz klasika?

Určite mám takých vecí viac, a to čierna koženka, biela košeľa, roztrhané jeansy, conversky a malé čierne šaty.

Konečne tu máme jar a zimné kabáty môžeme schovať do skrine. Máš rada aj ty toto obdobie?

Jar a leto mám zo všetkých období najradšej. Jar vždy vo mne evokuje niečo nové a niečo pekné, na čo by som sa mala tešiť.

Minulý rok sa z teba stala vydatá pani! Blahoželáme a oceňujeme kreativitu a romantiku tvojho manžela. Prezraď našim čitateľom ako to bolo :)

Ďakujem krásne. O svojej vlastnej svadbe v Toskánsku som nemala ani najmenšie tušenie. Mali sme si ísť na pár dní oddýchnuť do obľúbeného Toskánska, no priznám sa, ani sa mi veľmi nechcelo. Dokonca som bola rozhodnutá, že naozaj nepôjdem, no v poslednej chvíli som súhlasila. Hneď v prvý deň príchodu ma vtedy ešte môj priateľ požiadal o ruku v typickej talianskej reštaurácií, čo bolo milé a nečakané prekvapenia.

Potom som však prekonala šok, keď mi po mojej odpovedi „áno“ snúbenec ukázal svadobné oznámenie s termínom svadby už o dva dni! Takúto vec človek ťažko spracuje, v hlave som mala milióny nezodpovedaných otázok, no môj terajší manžel dokonale všetko pripravil, od šiat, cez svadobnú hostinu, živú hudbu i kamarátov, ktorí boli nachystaní vycestovať za nami, a i vďaka ním som prežila najkrajšie chvíle svojho života. Druhá svadba, cirkevný obrad s rodinou sa konala na Slovensku o necelý mesiac po civilnom sobáši v Toskánsku.

Bude vás zaujímať: Nové zamestnanie – ako ho získať v 4 jednoduchých krokoch

Pani

Príspevok, ktorý zdieľa Sissque (@sissque),

Ako prebiehal výber tvojich svadobných šiat?

Svadobné šaty vybral môj manžel. J Pár dní pred cestou do Talianska mi volal manažér slovenskej značky Dara Fashion, či by som s nimi zopakovala spoluprácu v rámci blogu. Mala som im odprezentovať hodvábne spoločenské šaty, preto som sa stretla aj s ich návrhárkou, aby ma zmerala. Prišlo mi to úplne prirodzené, keďže nešlo o našu prvú spoločnú prácu. Ani vo sne by ma nenapadlo, že to z ich strany bolo také malé a príjemné klamstvo a miery potrebovali na ušitie svadobných šiat. Šaty na cirkevný sobáš som si dávala ušiť podľa svojej predstavy, boli veľmi podobné, no mali dlhú vlečku a líšili sa čipkou i doplnkami.

Aké sú tvoje najbližšie plány v budovaní blogu, značky a súkromného života?

Blogovanie nechávam vždy viac-menej na náhodu, no priala by som si, aby som v ňom fungovala aspoň tak, ako doposiaľ. Čo sa týka značky, už onedlho vychádzam s novou kolekciou oblečenia, na čo sa veľmi teším, ale samozrejme, mám aj isté obavy. A čo sa týka súkromného a celkovo môjho života, v ňom som spokojná a šťastná, nechávam ho plynúť a sama som zvedavá, čo nové mi život prinesie...

#flowerlover #happy #woman #just #love #husband #and #roses

Príspevok, ktorý zdieľa Sissque (@sissque),


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Katarína Konečná 12.04.17 06:51

KK
karma
105.00

neviem, ale moc tento moderný spôsob prezentovania tzv. blogerstvo neuznávam, nepáči sa mi to

  • 7
Odpovedať

Soňa Kelemenová 12.04.17 08:15

SK
karma
86.00

veľmi sympatický pár.... blogerka Silvia sa mi veľmi páči....

  • 5
Odpovedať

Mária Maxianová 12.04.17 20:46

MM
karma
100.00

ideálne, keď sa stane záľuba povolaním, ešte raz sa tak narodiť...

  • 1
Odpovedať

Soňa Krátka 13.04.17 20:06

SK
karma
114.00

je super, ak nás živí to, čo nás baví a je naším koníčkom

  • 3
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní