10 znakov, že máte pri sebe skvelého muža

10 znakov, že máte pri sebe skvelého muža
 • 30.11.2015
 • Andrea Lukáčová

  • Zdieľaj:
 • 6

Takmer všade sa môžeme dočítať, ako by mal vyzerať správny vzťah. Zložitá rovnica, tvorená množstvom premenných.

Sympatie, láska, spoločné záujmy, príťažlivosť a mnoho iného. Práve ženy sú tie, ktoré sa častejšie zvyknú na svoju polovičku sťažovať. Hold, je to dané prírodou a našim ženským ráciom, ktoré je nastavené tak, že rado a hojne porovnáva.

Takže – aký je vlastne dokonalý muž?

Môžete tomu vášmu odškrtávať body, ktoré spĺňa cheeky

Odporúčame prečítať:  Rady do kuchyne: Ako počas adventu maškrtiť zdravo a nepribrať

10 znakov, že máte pri sebe skvelého muža

Zdroj: Shutterstock®

1. Skvelý muž nikdy nedovolí, aby ste zabudli, čo k vám cíti

Najdôležitejší znak vzťahu a veľký dielik do skladačky. Prídu hádky, prídu nedorozumenia. Avšak, pocit, že ste aj napriek tomu svojím mužom milovaná, je jeden z najdôležitejších. Je taký silný, že dokáže potlačiť aj najväčšie nezhody vo vzťahu. Keď viete, že hoci je naštvaný pre váš včerajší výstup, stále vás ľúbi a je to na ňom patrične vidno. Neistota vo vzťahu je zabijak.

2. Podporí Vás

Je jedno, či chcete ísť na kurz salsy, alebo sa chcete vrátiť do školy zabojovať o vysokoškolský diplom. Pokiaľ vás podporí a nebude vás odrádzať tisícmi dôvodov, prečo NIE, držte sa ho. Veľký človek vám bude oporou a hoci by sa aj nedarilo, nikdy neuvidíte v jeho očiach posmech a formulku „ja som ti to hovoril.“ 

Odporúčame prečítať: Astro Vianoce pre vodné znamenia (RYBY, RAK, ŠKORPIÓN)

10 znakov, že máte pri sebe skvelého muža

Zdroj: Shutterstock®

3. Bude Vás inšpirovať

Inšpirácia je ako podpora, ale ešte o krok ďalej. O ten krok, že vám ukáže svetlo a riešenie, aj keď ho sama nevidíte. Že vo vás verí, aj keď si sama neveríte. Môžete si byť istá, že to nedokáže každý chlap. Ak ten váš áno, gratulujeme.

4. Bude sa snažiť o vašu dôveru. Tak, ako by ste sa aj vy mala snažiť o tú jeho.

Skvelý muž bude chcieť, aby ste sa vo vzťahu cítila skvele a uvoľnene. Nenúti vás byť niekým, koho si idealizoval, alebo akú by vás chcel mať. Vie o vašich chybách, akceptuje ich a snaží sa hľadať spoločnú cestu aj keď ste odlišní. Pretože vie, že len keď ste sama sebou , môžete byť skutočne šťastná. Bez dôvery nie je žiaden základ pre lásku a rešpekt. 

Odporúčame prečítať: Ako na to... Udržiavať pozitívne presvedčenia v dobrej kondícii

10 znakov, že máte pri sebe skvelého muža

Zdroj: Shutterstock®

5. Vďaka nemu sa budete vždy cítiť krásna

Pochopí, že to, že sa cítite  krásna neznamená len že vám to bude hovoriť. Je to v tom, ako sa na vás pozerá, ako sa vás dotýka . Všimne si aj detail, keď ste sa snažila a vynaložila úsilie na svoj vzhľad a pripomenie vám, ako atraktívna ste. Hoci by to aj nemusela byť pravda. Lebo túžba po druhého šťastí = láska. A tej nezáleží na tom, či máte tepláky, alebo večerné šaty. Vidí totiž iné veci.

6. Pri skvelom mužovi sa budete cítiť v bezpečí.

Muži často hovoria, že najlepší kompliment od ženy je ten, že sa s ním cíti v bezpečí. Bez ohľadu na to, ako vyzerá váš vzťah, ako dlho ste spolu a podobne, pokiaľ žena nemôže pokojne spať pri svojom mužovi s tým, že sa cíti dokonale chránená, niečo nie je v poriadku.  Jeho stvorila príroda silnejšieho a tak je to správne. 

Odporúčame prečítať:  Škorica na 6 spôsobov - liek na akné, suchú pokožku a vlasy

10 znakov, že máte pri sebe skvelého muža

Zdroj: Shutterstock®

7. Robí tie malé, neoceniteľné veci

Potrebujete zostať dlhšie v práci? On to vie, vyzdvihne deti a večer vás čaká pred prácou, aby ste nešli sama po tme? Nachystá vám obľúbený sendvič a kávu, aj keď musí kvôli tomu vstať o desať minút prv? Malé veci sú tými najväčšími. Všímajte si ich a patrične ho za to oceňte.

8. Snaží sa na sebe pracovať

Hlavne v tej intelektuálnej oblasti. Rád sa učí nové veci, nadšene vám o nich rozpráva a teší sa z každého progresu. Robí tieto veci sám pre seba a svoju spokojnosť, ale vie, že budú mať pozitívny vplyv na váš vzťah. A samozrejme, chce vo vašich očiach vyzerať proste dobre. 

Odporúčame prečítať: Ako nedovoliť iným ľuďom rozbiť váš vzťah?

10 znakov, že máte pri sebe skvelého muža

Zdroj: Shutterstock®

9. Vie, že činy hovoria o láske, nie slová

Mať skvelého muža znamená, že pochopíte, že ľudia, ktorí sú plní prázdnych slov, bez ich dokázania si nezaslúžia váš rešpekt. Rešpekt si zaslúži chlap, ktorý svoje slová dennodenne dokazuje skutkami. A ten váš bude jedným z nich. :) Toto je najdôležitejší bod. Láska je iba slovo. To činy mu dávajú význam. 

10. Bude k vám čestný a otvorený.

Hoci by to malo byť niekedy bolestivé. Vie, že pre budovanie naozaj funkčného vzťahu je potreba byť čestný. Občas je ťažké dať najavo emócie, strach a vnútorné prežívanie. Avšak znakom, že máte toho pravého je práve to, že sa s vami podelí aj o tie najťažšie veci.  Nebude sa pred vami skrývať so svojimi radosťami, ale ani bolesťami a frustráciami. Rovnako umožní vám, aby ste mohla byť čestná k nemu a necítiť sa pre to nijako nepríjemne. 

Odporúčame prečítať:  8 večerných maškŕt, z ktorých nepriberieš

10 znakov, že máte pri sebe skvelého muža

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 6
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Soňa Krátka 11.12.15 12:02

SK
karma
113.00

s manzelom sme spolu uz 32 rokov a stale sa mozem nanho vo vsetkom spolahnut,podporuje ma,lubi ma,ochranuje ma,citim,ze som prenho stale ta najlaska...Tak isto lubime nasu rodinu,deti a vnucata.

 • 0
Odpovedať

Romana Fabianova 11.12.15 17:32

RF
karma
-1.00

Cítiť sa v bezpečí je veľmi dôležité.
A hlavne keď on má vnútornú potrebu Vás chráni't. Krásny článok :)

 • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 15.12.15 07:59

MZ
karma
-1.00

Krásne napísané :)

 • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 20.12.15 19:58

karma
93.00

určite mám :)

 • 0
Odpovedať

Ľuba Reháková 01.01.16 17:06

ĽR
karma
-1.00

Prekrásna rozprávaka ...., ale niekedy sa aj rozprávaka môže stať realitou :)

 • 0
Odpovedať

Viera Dvoranova 02.03.16 22:20

VD
karma
-1.00

Ten moj ma sice len 8 bodov, ale mne to uplne staci :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní