5 spôsobov, ako zostať pozitívne naladené pri čakaní na dokonalého muža

5 spôsobov, ako zostať pozitívne naladené pri čakaní na dokonalého muža
 • 03.09.2016
 • Vladimíra Drábiková

  • Zdieľaj:
 • 3

Ktorá rozprávka nekončí „happy-endom“ a svadbou? Skoro žiadny romantický film, rozprávka, pomaly ani komédia sa nezaobídu bez šťastných koncov s pánom dokonalým. Ale aká je skutočnosť vieme sami najlepšie.

Vzťahy sú naozaj veľmi zložité, nevyspytateľné a náročné... Práve preto je hľadanie partnera o to zložitejšie a nie každá z nás hneď nájde „Pána Božského“ ako Carrie Bradshaw. Milé dámy, ale nádej umiera posledná a radšej si počkajte na toho pravého, ako by ste mali zabíjať svoj drahocenný čas s niekým, kto vás bude len trápiť :)

1. Kontrola reality

Televízne relácie, knihy, filmy a pozitívne príbehy nám ukazujú, že pravá láska existuje. Na rozdiel od filmov, lásku svojho života nenájdete len tak na ulici alebo v kine. To sa, žiaľ, stáva len vo filmoch.

Realita nie je Hollywood. Niekoľko ľudí môže mať šťastie na rozprávkový príbeh, ale väčšinou sú práve šťastné vzťahy založené na dlhšom spoznávaní. Avšak nevešajte hlavu, neúspešné vzťahy vás aspoň približujú a pripravujú na ten pravý.

Odporúčame prečítať: Zdravý recept: Osviežujúce smoothie v miske

6 sposobov ako zostat pozitivne naladeni pri hladani partnera

Zdroj: Shutterstock®

2. Je to o výbere, nie odmietnutí

U žien, ktoré vedia, čo chcú je  to komplikovanejšie. Ich predstavy sú často vysnívané, vysoké a nie tak presne pravdivé a približujúce sa skutočnosti. Ich plán ukrýva túžbu, očakávanie, hranice a určitý adrenalín. Ich tempo je pomalé, nenechajú nikoho hovoriť za nich, výber je len a len na nich.

Práve prílišná výberovosť je častá príčina osamelosti. Nanešťatie superhrdinovia neexistujú. Priemerný človek nemôže splniť vaše očakávania na 200%, a tak len odporúčame vrátiť sa naspäť na Zem a sústrediť sa predovšetkým na šťastie a porozumenie.

3. „Vypadni“

Vzhľadom k tomu, aký je váš výber, máte aj niekoľko zlých rande.  Nevzdávajte sa hneď muža, s ktorým ste mali zlé rande, pokúste sa o kompromis a dajte mu aj druhú šancu. Až keď to nedopadne dobre sa ho straste.

Nedovoľte, aby vás zlé rande pohltilo, alebo nebodaj popudilo k depresii. Skúste sa na schôdzke zamerať na voľnočasové aktivity alebo hudbu... Rande na bowlingu bude hneď zábavnejšie ako v reštaurácií.

Na druhej strane, snažte sa naučiť ovládať svoju náladu, niekedy by samotné rande nemuselo byť také zlé, lenže pokiaľ budete vy zle naladená, on zázraky neurobí.

Odporúčame prečítať: Keď tradičné dominuje - čipka

6 sposobov ako zostat pozitivne naladeni pri hladani partnera

Zdroj: Shutterstock®

4. Začnite žiť!

Je chodenie na rande celý váš život? Tak to určite nie je správne! Naučte sa tešiť zo života, byť samostatnou a vyrovnanou osobou. Užívajte si kamarátov, pohyb, podnikajte výlety aj do zahraničia. Jednoducho žite a nevyhovárajte sa na to, že ste slobodná.

5. Nemajte obmedzené myslenie

Začnite sa analyzovať, nesústreďujte všetku pozornosť na randenie a hľadanie partnera, ale venujte čas a pozornosť aj sebe. Doprajte si perličkový kúpeľ, masáž, wellness pobyt... Dostanete čas a priestor pre seba a na skúmanie svojich myšlienok, poznanie seba samej a aj vaši blízki vás budú môcť otvorene pozorovať. Už nebuďte zamerané len na to, buďte otvorená svetu a držte sa vyššieho bodu... Žite.

Odporúčame prečítať: Akú mágiu v sebe ukrýva bežné kuchynské korenie?


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Iveta Moravčíková 03.09.16 20:38

IM
karma
100.00

to už je dávno, ale čakat sa oplatí

 • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 04.09.16 11:24

MC
karma
109.00

Dokonalý partner asi neexistuje.

 • 1
Odpovedať

Soňa Krátka 06.09.16 07:39

SK
karma
113.00

asi na každého čaka ten jeho dokonalý partner a je len na nás...

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

STAMM vyhráva ocenenie Zalando Sustainability Award odovzdávané počas Kodaňského týždňa módy
Voľný čas

STAMM vyhráva ocenenie Zalando Sustainability Award odovzdávané počas Kodaňského týždňa módy

 • 0
 • 07.02.2023
LEJAAN: srdcová záležitosť
Inšpirácie

LEJAAN: srdcová záležitosť

 • 0
 • 08.02.2023
Pilates pri stene (wall pilates) je cvičením, o ktorom hovoria všetci! Prečo ho aspoň raz vyskúšať?
Cvičenie

Pilates pri stene (wall pilates) je cvičením, o ktorom hovoria všetci! Prečo ho aspoň raz vyskúšať?

 • 0
 • 26.02.2023