5 tipov, čo robiť počas lockdownu a nezblázniť sa pri tom: Využi čas zmysluplne

5 tipov, čo robiť počas lockdownu a nezblázniť sa pri tom: Využi čas zmysluplne

O lockdowne sa v poslednom čase hovorí až príliš často. Aj keď sme dúfali, že s príchodom nového roka sa všetko vráti do normálu, zdá sa, že opak je pravdou. Aj začiatok tohto roka sme nútení tráviť v pohodlí a teple domova. Povolené máme maximálne tak prechádzky v prírode (s negatívnym testom) či rýchle vybehnutie na nákup. Síce je to viac-menej vynútené uzatvorenie v domovoch, mali by sme to brať aj pozitívne. Áno, nech to znie akokoľvek, stále platí, že tento čas v karanténe môžeme využiť pre seba, pre rozvoj svojich schopností a zručností a môžeme sa viac venovať svojej rodine.

Avšak stále tu visí jeden otáznik, pretože nie každý vie, čo robiť s voľným časom. Ako ho vyplniť poprípade čo robiť takto zatvorení medzi štyrmi stenami. Uznávame, že zabaviť deti je veľmi ťažký oriešok, pretože tie by chceli každých 5 minút robiť niečo iné, ale aj zabaviť samé seba môže byť náročné. Do čoho sa teda vo voľnom čase počas karantény pustiť?

Pozri aj: 3 veci, ktoré ženám ubližujú rovnako ako nevera: Toto by ste tolerovať nemali!

prečo čítať knihy

Zdroj: Shutterstock®

Začnite viac čítať

Čítanie kníh má hneď viacero výhod. V prvom rade prispieva k rozšíreniu našej slovnej zásoby a tým pádom podporuje aj naše vyjadrovanie. Čítanie tiež pomáha znížiť stres, zvýšiť koncentráciu, zlepšiť pamäť a dokonca aj zlepšiť našu náladu. Avšak čítať nemusíte vyslovene len a len knihy. Prečítať si môžete aj váš obľúbený magazín (časopis), články na svojom obľúbenom webe, poprípade sa môžete vzdelávať v oblasti, ktorá vás najviac zaujíma. Každopádne odporúčame vyhnúť sa novinárskym portálom, aby vám aktuálna politická situácia a celkovo situácia vo svete nezdvihla tlak.

Plánujte

Je krásne snívať a mať aj svoje sny. No počas karantény môžete tie svoje sny premiestniť na papier. Vytvorte si tzv. vision board na tento rok – a to buď na tabuli alebo si založte diár so svojimi snami. Zapíšte si tam všetky miesta, ktoré by ste chceli navštíviť. Zaznamenajte si tam svoje ciele a sny, ktoré by ste si chceli v tomto roku splniť. Jednoducho plánujte a nedajte sa zastrašiť koronavírusom. Možno už budeme môcť v lete cestovať a vy už budete mať vybranú destináciu na letnú dovolenku.

prečo začať cvičiť

Zdroj: Shutterstock®

Zacvičte si

Ako využiť voľný čas počas lockdownu, ak nie tým, že sa budete venovať sami sebe? Hovorí sa, že niekedy potrebuje naše telo a rovnako aj naša myseľ ozdraviť. A to môžete prostredníctvom meditácie, ale aj prostredníctvom cvičenia. Také jednoduché cviky na doma vám môžu pomôcť uľaviť si od bolesti (chrbta, svalov, kĺbov), no tiež vám môžu pomôcť posilniť svaly, zbaviť sa nadbytočného tuku v tele, zlepšiť držanie tela a pod. Myslíte tiež na to, že cvičením uvoľníte endorfíny z tela a vypotíte nejaké tie toxíny.

Venujte sa svojim koníčkom

Každý z nás má nejaké koníčky, ktorým sa už dlho nevenoval. Tak je načase ich oprášiť a začať opäť tvoriť. A ak nijaké koníčky nemáte, tak si nejaké nájdite. Mnoho ľudí aktuálne podľahlo trendu vyrábania vecí. Vyrobiť si môžete naozaj čokoľvek – ak máte chuť, čas a ste šikovní, tak prečo to nevyužiť a nezačať štrikovať, háčkovať či vyrábať rôzne dekorácie a pod.? Poprípade sa zlepšite vo varení a pečení. Vaša rodina to určite ocení.

ako ostať v kontakte s priteľmi

Zdroj: Shutterstock®

Zahrajte sa

Je celkom príjemné vytvoriť si akýsi rituál s priateľmi a aspoň jeden deň v týždni si zahrať nejakú spoločenskú hru. V dnešnej dobe moderných technológii sa ani nemusíte stretnúť. Pokojne si zavolajte online a zahrajte si hru z detstva – MENO, MESTO, ZVIERA VEC. Poprípade môžete vyskúšať hru – opis slov, hádanie povolaní, hádanie mien známych osobností a pod. Alebo si spravte popcorn, nalejte pohár vínka a zhovárajte sa. Sociálny kontakt vám vďaka online konverzácii nebude až tak veľmi chýbať.

Neprehliadni: Kedy je čas na rozchod? 5 signálov, že sa váš vzťah blíži ku koncu


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Soňa Kollárová 10.02.21 21:01

SK
karma
113.00

Dobré inšpirácie. :)

  • 0
Odpovedať

Ema Novotná 23.07.21 16:14

EN
karma
-1.00

Pekný článok podľa mna, ja som si povedala že sa naučím cez lockdown niečo nové, tak som sa s kolegynami zpráce začali učiť hrať blackjack

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní