5 tipov na knižné Vianoce


  • Zdieľaj:
 • 3

Áno, kniha je stále jedným z najobľúbenejších a najkrajších vianočných darčekov, ktorým môžete potešiť mladých i starších, deti i dospelých. Len treba vybrať tú správnu knihu a to býva v súčasnej megaponuke menší problém. Ak teda nesledujete podrobne všetky knižné novinky.

Môžete sa riadiť podľa rebríčkov...ale naozaj sú objektívne?

Alebo dáte na reč anotácie, ktorá však niekedy môže zavádzať. Pripravili sme pre vás 5 knižných tipov – pre každého niečo.

  Pre chlapov...

Jednoznačne teraz fičia severské detektívky a top autorom je Jo Nesbo. Jeho zatiaľ posledný triler Syn žne vo svete jeden úspech za druhým a drží sa na najvyšších priečkach mnohých svetových rebríčkov predajnosti. A naozaj je to jedna z najlepších Nesbových kníh, opäť výborne vystavaná, napínavá.


Sonny je navonok poslušný väzeň. V osemnástich ho odsúdili za dve brutálne vraždy, ktoré nespáchal. V modernej väznici, z ktorej sa údajne nedá ujsť, slúži ostatným väzňom ako spovedník a dáva im rozhrešenie. A práve jedna z takýchto väzenských spovedí odkryje tajomstvo jeho otcovo, ktorý spáchal samovraždu. Sonny utečie z väzenia a honba za pravdou a spravodlivosťou sa začína.


POZOR! Na www.severskekrimi.sk majú super súťaž o zájazd a ďalších 111 severských krimi.  

kniha syn

Zdroj: Shutterstock®

  Pre ženy...


Veľa romantiky, lásky, nehy a trošku erotiky. Ten správny recept pre dámy. Priznanie tohto muža od Jodi Ellen Malpasovej nesklame. Konečne vyjde pravda o tomto mužovi najavo. Ale je to ten správny čas?


Bytová architektka Ava stojí takmer pred oltárom, je to jej svadobný deň...deň, keď sľúbi tomu mužovi, že s ním zostane do konca života. Ale bude sa to dať? Už sa síce zmierila s tým, že sa jej nikdy nepodarí divokého Jesseho skrotiť. Veď ich láska je hlboká a ich spojenie čoraz silnejšie. No keď si Ava myslí, že konečne prenikla tomuto mužovi pod kožu, vynoria sa ďalšie otázky a tie ju privedú k presvedčeniu, že Jesse Ward možno nie je ten, za koho ho považuje. Až príliš dobre vie, ako ju môže dostať za hranice vytrženia... ale doženie ju aj na pokraj zúfalstva?


Nastal čas, aby sa tento muž priznal.

priznanie tohto muža

Zdroj: Shutterstock®

  Pre deti...


Dva dlhé roky museli deti čakať na pokračovanie úspešného príbehu o Evičke, ktorá sa snažila zachrániť manželstvo svojich rodičov. Misia Eva v Thajsku od Tamary Heribanovej je úžasne pútavý príbeh a navyše krásne ilustrovaný Petrou Hilbert.


Evičke sa podarilo zachrániť manželstvo svojich rodičov a ešte k tomu vyhrali cestu do exotického Thajska. A práve o tom je tento príbeh. „Vždy, keď píšem pre deti, predstavujem si, čo by som chcela v knihe mať keby som ja sama bola osemročnou,“ povedala mladá autorka a v novej knižke to absolútne vystihla. Opäť vtipné dobrodružstvá, nádherná exotika, napínavé cestovanie rodiny Šidlovcov a jeden veľký sen, ktorý má Evička...a ktorý sa jej snáď splní.


A nielen Šidlovci môžu čosi vyhrať – kúpou niektorej knihy Tamary Heribanovej sa môžete zapojiť do súťaže o 3x autíčko MINI s plnou nádržou na celý víkend. Súťaž prebieha tu.

detské knihy

Zdroj: Shutterstock®

  Pre starých rodičov...


Geniálny krok autorky Moniky Kopřivovej – určite poznáte knižky na uchovanie spomienok u detí. Ale pre starých rodičov? Babička a Dedko, rozprávajte dokážu prepojiť starkých s deťmi i vnúčatami prostredníctvom svojich spomienok, zážitkov, ktoré si môžu vpisovať a vlepovať do týchto knižiek a do rodinnej knižnice vám tak pribudne skutočne osobný životný príbeh.


Sú to otvorené knihy na zaznamenávanie spomienok, formát pripomína album (na šírku s tvrdými doskami), pre dobré vlepovanie a vpisovanie textu bol pre všetky stránky vybratý tvrdý papier s veľkou gramážou. Kniha spomienok. Vždy na pravej strane je miesto na vpisovanie a vľavo na vlepovanie (alebo prelepovanie grafiky), či vpisovanie ďalších spomienok, keď už riadky nebudú stačiť. Sprievodné obrázky a dobové fotografie tak pomôžu prebudiť spomienky.  

knihy pre starých rodičov

Zdroj: Shutterstock®

  Pre celú rodinu...

Originálny darček naozaj pre celú rodinu. V sérii jedinečných encyklopédií vyšla ďalšia chuťovka – Zviera, Umenie, História a naposledy Veda. Knihy, ktoré sa môžu stať základným kameňom vašej rodinnej knižnice a rozhodne si v nich budete často listovať.
Najpredávanejšie encyklopédie teraz vychádzajú v novom, praktickejšom formáte. Ich výhodou je dynamické spracovanie, úžasné fotografie a overené informácie. Vstúpte do sveta fascinujúceho poznania a vyhľadávajte jednoduchšie ako na internete. Pôsobivé encyklopédie, ktoré sa nestratia v žiadnej knižnici a pri ich listovaní zabudnete na čas.

encyklopédie pre celú rodinu

Zdroj: Shutterstock®


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Martina Zahoranová 18.12.14 13:36

MZ
karma
92.00

Vami spomýnanú knižku pre deti som už kúpila dcérke, pretože má aj prvú časť a veľmi sa teší na túto a ja by som sa určite potešila knihe Priznanie tohto muža

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 24.12.15 08:41

SK
karma
113.00

knihy nikdy nesklamu

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 21.05.20 11:44

KS
karma
133.00

Knihou na Vianoce nikdy nič nepokazíte, len je dobré vedieť aký žáner má obdarovaný človek rád :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Čučoriedkové muffiny s mrveničkou, aké si ešte nejedla
Dezerty

Čučoriedkové muffiny s mrveničkou, aké si ešte nejedla

 • 3
 • 14.07.2022
Jednoduchý cviklový šalát: Ocení ho každá návšteva
Bezmäsité jedlá

Jednoduchý cviklový šalát: Ocení ho každá návšteva

 • 1
 • 29.09.2022
Domáce alkoholické letné drinky: Piňa Colada, Sex on the beach, Cuba Libre
Nápoje

Domáce alkoholické letné drinky: Piňa Colada, Sex on the beach, Cuba Libre

 • 5
 • 27.06.2022
TOPlist