Aké drinky namiešali víťazi 16. ročníka súťaže Hubert Cup?

Aké drinky namiešali víťazi 16. ročníka súťaže Hubert Cup?

Slnko, drink s osviežujúcim sektom a ľadom v ruke k letu skrátka patria! V tomto štýle sa konala aj medzinárodná barmanská sútaž Hubert Cup, v ktorej si zmerali svoje sily najlepší barmani a barmanky z celého sveta. Skvelú šou ste mohli zažiť 18.júna 2016 vo vonkajších priestoroch reštaurácie Savoy, hotela Radisson Blu Carlton v Bratislave.

Spoločnosť Hubert J.E. v spolupráci so Slovenskou barmanskou asociáciou a magazínom Inbar & Restaurant otvorilo prestížnou súťažou Hubert Cup letnú sezónu už po šestnásty krát. Súťažilo sa v dvoch kategóriách v miešaní drinkov na báze sektu: Sekt Coctail a Flair. Víťazom súťažnej kategórie Sekt Coctail sa stala Šárka Seibertová a v kategórií Flair bol najlepší Miroslav Kľačanský.

Na medzinárodnej barmanskej súťaži Hubert Cup sa predstavili profesionáli z barmanského odvetvia, ktorých hodnotila odborná komisia na čele s viceprezidentom Slovenskej barmanskej asociácie, Jánom Šuchtom. Hodnotenie súťažiacich spočívalo vo všetkých aspektoch, ktoré chuť a dizajn správne namiešaného drinku ovplyvňujú. 

Odporúčame tiež:  Šéfkuchári objavili varenie so šumivými vínami - skúste to aj vy

Aké drinky namiešali víťazi 16. ročníka súťaže Hubert Cup?

Zdroj: Shutterstock®

Tento ročník bol zaujímavý faktom, že do finále v kategórií Sekt Coctail sa prebojovali dve ženy, čo svedčí o tom, že záujem o miešanie alkoholických drinkov nie je len čisto mužská záležitosť. „Veľmi nás teší každoročná medzinárodná účasť na súťaži a fakt, že do súťaže sa hlásia stále nové tváre barmanského odvetvia. V kategórií Sekt Cocktail sme mali tento rok mladučkú Slovenku, ktorá sa nebála ukázať talent, ktorý skrýva a získala tretie miesto. Bolo mi cťou jej osobne odovzdať diplom s cenou a verím, že jej úspech podporí ďalších mladých barmanov v zapojení sa do prestížnej súťaže s kreatívnymi nápadmi na miešanie drinkov,“ hovorí konateľ Hubert J.E pre marketing Ing. Miroslav Tkáč.

Odporúčame tiež:  Pripravte pre svoju polovičku večer plný lásky

Aké drinky namiešali víťazi 16. ročníka súťaže Hubert Cup?

Zdroj: Shutterstock®

Populárna kategória Sekt Cocktail spočíva v namiešaní drinku s použitím maximálne šiestich ingrediencií, vrátane sektu Hubert. Súťažiaci majú za úlohu pripraviť 5 porcií alkoholického drinku za vyhradený časový limit 6 minút. Veľmi dôležitou súčasťou súťažného drinku je aj pútavá dekorácia, ktorú majú možnosť si barmani pripraviť vopred. Porota hodnotí nielen chuť a dizajn drinku, ale aj celý priebeh prípravy. Atraktívne prvenstvo získala za kategóriu Sekt Coctail talentovaná Šárka Seibertová z Českej republiky. Jej originálny drink „Yummy Bubbles“ učaroval nie len porote, ale aj divákom, ktorí mali možnosť ho ochutnať. „Inšpiráciu som čerpala z kombinácie aromatickej bazy a hrozna, ktoré spoločne vytvárajú ľahkú a sviežu chuť“, povedala šťastná víťazka.

Aké drinky namiešali víťazi 16. ročníka súťaže Hubert Cup?

Zdroj: Shutterstock®

Divácky atraktívna kategória Flair je prehliadkou zručností samotného miešania drinkov, ale aj nezameniteľnej šou. Súťažiaci mali za úlohu pripraviť 3 porcie drinkov za 5 minút. Táto kategória, v ktorej barmani predviedli svoje umenie bola hodnotená podľa náročnosti trikov, zladenia pohybov s hudbou, či samotnej interakcie s divákmi. Najväčší talent a originálnu šou predviedol Miroslav Kľačanský, ktorého vystúpenie zaujalo každého diváka z publika. „Trénoval som viac ako 2 mesiace, bolo to síce náročné, ale vyplatilo sa“, zdôveril sa nám spokojný víťaz.

Šárka Seibertová, jej víťazný drink v kategórii Sekt Coctail: Yummy Bubbles

Zloženie:

 • 1 cl PAVAN likér

 • 1 cl ST.GERMAIN likér

 • 2 cl Seagram’s lime twisted gin

 • 1 cl Lemongrass sirup, Monin

 • doliať Hubert sekt Chardonnay

Dekorácia: Kvet bazy s malinou, limetkovou kôrou a lemongrass

Spôsob prípravy: šejker

Odporúčame tiež:  Dámske jazdy sú symbolom nezávislosti, slobody a luxusu 

Aké drinky namiešali víťazi 16. ročníka súťaže Hubert Cup?

Zdroj: Shutterstock®

Miroslav Kľačanský, jeho víťazný Flair drink: Go Crazy

Zloženie:

 • 2 cl Vodka Gorbatchow citrón

 • 3 cl Monin Passion fruit pyré

 • 1,5 cl Monin vanilkový sirup

 • 1,5 cl Limetová šťava

 • 3 lístky mäty

 • doliať Hubert brut

Dekorácia: Passion fruit, mäta

Spôsob prípravy: šejker

Ďalšie informácie nájdete na stránke:

www.hubertsekt.sk a https://www.facebook.com/S.Hubertom.mi.zivot.chuti


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Soňa Krátka 23.06.16 19:18

SK
karma
113.00

uz len ochutnat

 • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 15.07.16 09:58

MZ
karma
-1.00

Muselo to byť veľmi veselé :)

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní