Ako dokázali deti prežiť haváriu lietadla?


Ten deň sa zapíše do dejín ako Čierny štvrtok a už pri jeho vyslovení behá ľuďom mráz po chrbte. Zahynuli tisícky ľudí a tento zápis do kroník ničivých katastrof zmenil náš pohľad na svet...

Celý svet šokuje správa, že v priebehu niekoľkých hodín sa na štyroch svetadieloch zrútili štyri lietadlá. Vyšetrovatelia musia čo najrýchlejšie odhaliť príčinu nešťastí, aby predišli panike.


Takto sa to začalo. Triler Trojica o havárii štyroch lietadiel, pri ktorých prežili iba tri deti... Náboženský fanatik v nich vidí zvestovateľov apokalypsy. Čo ak má pravdu?

kniha trojica

Vyšetrovatelia vylúčia teroristický útok aj nepriaznivé poveternostné podmienky. Zdá sa, že katastrofy nespája nič okrem tých troch detí, ktoré sa našli živé na miestach dopadu. Novinári ich preto pomenujú Trojica.


U detí sa prejavujú poruchy správania, pravdepodobne zapríčinené otrasným zážitkom a neutíchajúcim záujmom médií. Pozornosť verejnosti ešte väčšmi priťahuje fanatický kazateľ. Je skalopevne presvedčený, že deti sú traja zo štyroch zvestovateľov apokalypsy. Jeho znepokojivé vyhlásenia priťahujú húfy záujemcov o vstup do sekty pripravujúcej sa na koniec sveta. Deti z Trojice sa musia skrývať, ale čoraz zvláštnejším správaním zasievajú semienko pochybností o zázračnom prežití aj do duše svojich opatrovateľov.

Veľmi strašidelný, jedinečný triler, ktorý vás donúti zamyslieť sa.“ Aj toto si prečítate na Amazon, kde sa Trojica stala najlepšou knihou za máj 2014.

 

Ak sa chystáte letieť na dovolenku lietadlom, po prečítaní tejto knihy si let asi nebudete už tak užívať. Sarah Lotzová vie majstrovsky opísať adrenalínové napätie, vsunúť pocity paranoje, strachu, obáv z najbližšej budúcnosti.


Podľa The Guardianu Trojica pripomína atmosférou a štýlom skvelý horor Carrie, takže aj sám majster Stephen King by autorku vraj pochválil.


Sarah pritom nie je žiadny nováčik. Píše scenáre a literatúru pre dospelých. S Louisom Greenbergom tvorí autorský pár viacerých hororových príbehov z mestského prostredia, ktoré vychádzajú pod pseudonymom SL Grey.

Prečítajte si úryvok z nového trileru Trojica.

 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní