Ako naštartovať unavený organizmus? Pomôže odkyslenie?

Ako naštartovať unavený organizmus? Pomôže odkyslenie?

Začínajúce jesenné obdobie so sebou okrem nepríjemného počasia a melancholickej nálady prináša aj únavu, s ktorou bojuje mnoho ľudí.

V nepriaznivom počasí by sme najradšej zostali doma a prespali ho. Únava môže mať však u niektorých ľudí nielen sezónny, ale aj celoročný priebeh. V takom prípade je už potrebné hľadať príčinu niekde inde, než len v nevydarenom počasí.

Únavu môže spôsobovať hneď niekoľko faktorov: 

Nečinnosť – Plánujete neskoršiu dovolenku, ktorú túžite stráviť iba ničnerobením a relaxom? Dôležité je nájsť zlatú strednú cestu a relax vyvážiť zdravým pohybom, napríklad prechádzkou v prírode. V opačnom prípade prídete z dovolenky do práce unavení ešte viac, než ste boli pred ňou. Telo sa totiž relaxu prispôsobí tak, že krv a kyslík prechádzajú telom pomalšie, než počas aktivity. 

Odporúčame prečítať: PortDeBras - rýchle a efektívne cvičenie pre krásne tvarovanú postavu

ako-nastartovat-unaveny-organizmus

Zdroj: Shutterstock®

Stres Počas života prežívame situácie, z ktorých sú mnohé stresujúce. Vtedy sa v našom mozgu sústreďuje väčšie množstvo krvi a kyslíka, ktoré nám pomáhajú sústrediť sa. Toto úsilie nás stojí nemalú energiu, ktorá sa nám minie rýchlo a je potrebné ju doplniť dlhým spánkom, ktorý si telo vyžiada. 

Odporúčame prečítať: Hranolčeky nemusia byť iba škodlivé - pripravte si ich zdravo a chutne

ako-nastartovat-unaveny-organizmus

Zdroj: Shutterstock®

Stravovanie – V hektickom období často utiekame k nezdravému a mastnému jedlu. Naše chuťové bunky si síce ,,pochutia“, no telu dávame zabrať. Tým, že telo neprijíma potrebné živiny, nedokáže z jedla vytvárať energiu, ktorá je dôležitá pre naše fungovanie. Ďalším dôvodom môže byť ,,prekyslený" organizmus, ku ktorému dochádza pri pravidelnom konzumovaní ,,kyslých“ potravín. Nájdeme ich v strave bežne, ako napríklad bravčové mäso, párky, salámy, syrové výrobky, smotana, biela múka, alkohol, káva, čierny čaj, zákusky, cukor a mnohé iné. 

Odporúčame prečítať: Chutné smoothies, ktoré podporia vaše zdravie

ako-nastartovat-unaveny-organizmus

Zdroj: Shutterstock®

Telo sa pri ich konzumácii dostáva do nerovnováhy, nesprávne spracované zvyšky jedla v tráviacom trakte spôsobia hnilobný proces, ktorý vedie ku vzniku toxických látok. Organizmus je tak náchylnejší na rôzne choroby, infekcie, únavu, psychické ťažkosti či kolísanie hmotnosti. Riešením je vyvážiť stravu tak, aby naše telo prijímalo nielen kyslé, ale aj zásadité látky.  

I keď mnohí považujú prekyslenie organizmu za mýtus, faktom zostáva, že pri nedostatku minerálnych látok, makroživín, enzýmov a vitamínov, ktoré môžeme získať vyváženou stravou, riskujeme zdravotné problémy. Riešením môže byť doplniť látky prostredníctvom multi-zložkového doplnku, akým je Alkalio. Alkalio je 100% prírodný výrobok zo Slovenska, ktorý obsahuje minerálne látky vo forme zásaditých/alkalických solí, ale aj množstvo zdravých zložiek, ako napríklad chlorella, zelený jačmeň, horčík, vápnik, extrakt zo zeleného čaju, vitamín B, biotín, kyselinu listovú a mnohé iné (celkovo až 19 zložiek).

Odporúčame prečítať: Zdravá zubná starostlivosť bez zbytočnej chémie

ako-nastartovat-unaveny-organizmus

Zdroj: Shutterstock®

Jeho účinok je trojitý a pôsobí na:

  • látkovú premenu a tvorbu energie
  • tráviaci systém
  • imunitný systém
     

Výrobok je schválený Úradom verejného zdravotníctva SR.

Viac informácií na: www.alkalio.sk

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com, www.alkalio.sk
   

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

ľubka Olexyová 07.12.15 21:21

ľO
karma
-1.00

dobré tipy ako naštartovať celý organizmus

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 25.12.15 22:38

SK
karma
114.00

idem mrknut na to alkalio.sk

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní