Ako oslavujú Nový rok vo svete?

Ako oslavujú Nový rok vo svete?

I keď je Silvester pomaly za nami, veríme, že ste si príchod Nového roku užili s tými, ktorých máte radi, či už doma, na chate alebo na novoročnom večierku. Nový rok sa oslavuje všade po svete. Preto vás možno bude zaujímať, ako oslavujú túto každoročnú udalosť ostatné krajiny sveta. Prinášame vám preto zopár vybraných svetových metropol.

Odporúčame: Ako zabaviť ročné dieťa? Toto ho zaručene zaujme!

Praha

Zdroj: Shutterstock®

Česká republika – Praha

Oslavou Silvestra začneme hneď u našich susedov. Vítanie Nového roku je v Čechách takmer totožné ako u nás. Na príchod Nového roku čakajú doma so svojimi príbuznými, na chate s partiou či na námestiach. Nesmie chýbať ani veľký ohňostroj v hlavnom meste, štátna hymna v televízii či novoročný prípitok chutným šampanským. 

Odporúčame: Závažná pľúcna hypertenzia skracuje dĺžku života. Ako sa prejavuje?

Budapešť

Zdroj: Shutterstock®

Maďarsko – Budapešť

Silvester pre mladých i starších môžete zažiť práve v Budapešti. Mladšie ročníky si radi poslednú noc v roku 2013 vychutnali tancom v miestnych diskotékových kluboch, staršie ročníky mohli oceniť vyhliadkovú plavbu loďou po Dunaji či pompéznu silvestrovskú oslavu v maďarskej štátnej opere.

Pozri aj: TOP voňavé izbové rastliny: Ktoré rozvoňajú tvoj domov?

New York

Zdroj: Shutterstock®

USA – New York

Túžite prežiť Silvestra za veľkou mlákou? Prečo nie, avšak musíte počítať s tým, že podobne zmýšľa ďalší milión oslavujúcich. Novoročné oslavy v New Yorku na Times Square každoročne prilákajú húfy turistov z celého sveta. Hotely a iné ubytovacie zariadenia sú v tomto období beznádejne vypredané. 

Londýn

Zdroj: Shutterstock®

Veľká Británia – Londýn

Londýn za svetovými metropolami nezaostáva, a preto pre vás môže byť privítanie Nového roku pri rieke Temža nezabudnuteľným zážitkom. I tu na vás čaká ohňostroj, ale aj preplnené londýnske kluby, v ktorých budete oslavovať až do rána. 

Pozri aj: Výber a nákup izbových rastlín: Ako na to a aké chyby neurobiť?

Sydney

Zdroj: Shutterstock®

Austrália – Sydney

V hlavnej metropole u protinožcov si silvestrovské oslavy vychutnávajú naozaj veľkolepo a oslavujúcim neprekáža ani to, že Nový rok oslavujú v 25 stupňových teplách. V Sydney sa totižto môžete tešiť na bohatý farebný ohňostroj, ktorý je každoročne vypúšťaný z Prístavného mosta Harbour Bridge.

Paríž

Zdroj: Shutterstock®

Francúzsko – Paríž

Nezabudnuteľnú silvestrovskú oslavu prežijete i v meste lásky. Čo môže byť lepšie, ako dať si s partnerom novoročný bozk pri rozsvietenej Eiffelovej veži? Alebo si zatancovať pod Víťazným oblúkom či na slávnej ulici Champs-Elysées. Pre pokojnejšie silvestrovské oslavy sú k dispozícii aj početné francúzske reštaurácie s tými najvyberanejšími špecialitami či delikátnymi vínami. 

Brazília – Rio de Janeiro

I krajina zábavy, kvetov, tanca a hudby oslavuje príchod Nového roku jedinečným spôsobom. Hlavné dejisko osláv sa presúva na najznámejšiu svetovú pláž Copacabanu, kde si Nový rok príde každoročne vychutnať mnoho zvedavých turistov, ale i domácich. Nechýba ani veľkolepý ohňostroj nad Atlantikom či vášnivé rytmy samby. 

Pozri aj: Následky ochorenia COVID-19: Ťažkosti po prekonaní môžu byť dlhodobé!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Alena Cabakova 03.01.14 15:05

karma
86.00

Ivanka pri Dunaji a okolité dedinky tento rok prekvapili krásnymi ohňostrojmi :) Aj keď zažiť tieto by určite stálo za to :)

  • 0
Odpovedať

Nikola Guzmická 03.01.14 21:12

NG
karma
-1.00

Vždy som chcela nový rok stráviť v nejakej exotickej krajine alebo v nejakej veľkej metropole :)

  • 0
Odpovedať

Peter Gážik 06.01.14 20:03

PG
karma
-1.00

Ohňostroj podľa hudby,vrelo odporúčam každému.Je to výmimočný zážitok.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 18.02.14 20:54

JK
karma
100.00

je to pekné teraz si pozrieť také foto

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 09.09.14 15:57

MR
karma
-1.00

asi by som si vybrala Rio :)už len kvôli tej pláži :)

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 01.01.21 09:46

KS
karma
133.00

Aspoň raz zažiť vítanie Nového roka niekde inde vo svete ako na Slovensku :-) Hoci som bola na Silvestra v Karlových Varoch, mesto je samo o sebe veľmi krásne, ale centrálny ohňostroj chýbal, ohňostroje mal každý hotel.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní