Ako relaxovať počas vianočných sviatkov

Ako relaxovať počas vianočných sviatkov

Konečne sme sa dočkali. Už je to mesiac, čo nám všetci obchodníci udávajú tempo v nakupovaní vianočných darčekov, mesiac čo nám pripomínajú, že sa k nám blížia čarokrásne sviatky. Ako ten čas letí... mesiac ubehol ako voda a konečne sme sa dočkali. Už o pár dní všetci ľudia vyprázdnia ulice a zasadnú k štedrovečernému stolu.

Tešia sa malí aj veľkí. K tomuto obdobiu sa viaže sneh a s ním spojené zimné radovánky. Niektorí dávame prednosť lyžovačke, iní zase snowboardu, poprípade korčuľovaniu a niektorí z nás si užívajú toto obdobie v teplu pri krbe s knihou v jednej ruke a vareným vínkom v tej druhej.  Ako si zimné obdobie užiť naplno a tiež dopriať dostatok relaxu?

Odporúčame prečítať: Tip na krátku zimnú dovolenku – Rím

Ako relaxovať počas vianočných sviatkov

Zdroj: Shutterstock®

Vianočná guľovačka

Občas je skvelé vrátiť sa späť do detských čias, kedy sme na seba natiahli kombinézy a celý deň strávili šantením v snehu. Nahovorte niekoľko známych na snehovú guľovačku alebo sa spontánne rozhodnite pri prechádzke a nečakane začnite hádzať vytvorené gule. Skvele sa pri tom odreagujete a zažijete kopec nečakanej a nespútanej zábavy. Zároveň je to forma relaxu, kedy všetky starosti hádžete za hlavu. 

Odporúčame prečítať: Recepty na zdravé varianty vianočného pečiva, z ktorého nehrozia tukové faldíky

Ako relaxovať počas vianočných sviatkov

Zdroj: Shutterstock®

Relax s knihou v ruke

Plánujete toto obdobie stráviť na horách s rodinou, kamarátmi alebo osamote na chate? Je to najideálnejšie miesto na čítanie knihy. Najlepšie bude, ak si ju prečítate na terase. Okrem príjemného pocitu z prečítania knihy si budete užívať pokoj vôkol seba. Predstavte si to – len vy, romantický príbeh, vôkol vás sneh a sem-tam nejaký lesný tvor, ktorý sa neuložil do zimného spánku. 

Odporúčame prečítať: Aké otázky vám aktuálne môžu klásť na pohovore?

Ako relaxovať počas vianočných sviatkov

Zdroj: Shutterstock®

Prechádzka zasneženou krajinkou

Prechádzka či už osamote alebo vo dvojici je to najromantickejšie, čo môže byť. A tá lesom je najideálnejšia, pretože máte istotu, že vás nik nebude vyrušovať. Trošku vymrznúť na čerstvom vzduchu je to pravé orechové, čo k zime patrí. Navyše v lese poväčšine nie je signál, preto vám nebudú vyzváňať telefóny s vianočnými sms-kami. Len VY a ON = romantika ako z filmu vyšitá.  

Odporúčame prečítať: Kryoterapia - účinná liečba chladom

Ako relaxovať počas vianočných sviatkov

Zdroj: Shutterstock®

Čas na vaše koníčky

Ak najradšej trávite čas pri zvuku praskajúceho krbu a z neho sálajúceho tepla, tak si to počas vianočných sviatkov doprajte. Je to najideálnejší čas na to, aby ste sa mohli venovať svojim záľubám. Baví vás vyšívanie, štrikovanie, šitie, či tvorba niečoho iného, na čo počas roka nemáte veľa času? Tak zahoďte starosti za hlavu a venujte sa čomu len chcete. 

Odporúčame prečítať: Vianoce bez stresu? Aj vy ich môžete mať


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Mária Zámečníková 22.12.16 20:54

MZ
karma
-1.00

Relax v kruhu rodiny :)

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 22.12.16 22:01

SK
karma
113.00

ak počasie dovolí, určite aj prechádzkami v prírode sa dá výborne relaxovať

  • 0
Odpovedať

Anna Kristova 26.12.16 18:14

AK
karma
100.00

ak nám nasneží tak pôjdeme

  • 0
Odpovedať

simona vician 03.01.17 22:16

SV
karma
100.00

pekny clanok :)

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 26.05.20 06:12

KS
karma
133.00

Relax pri pozeraní klasických vianočných rozprávok :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní