Ako si nájsť čas pre seba?

Ako si nájsť čas pre seba?

  • Zdieľaj:
 • 7

Ženy to majú v dnešnom svete o čosi ťažšie ako muži. Okrem zvládania domácnosti, nakupovania, chodíme do práce alebo pracujeme z domova.

Často túžime po tom, aby deň mal viac ako len 24 hodín, pretože tie niekedy jednoducho nestačia na všetky naše povinnosti.

Našťastie existujú spôsoby, vďaka ktorým si môžeme ukradnúť chvíľku aj pre seba a venovať sa svojím koníčkom a nemyslieť tak na zoznam všetkých povinností.

1. Organizovanie

Základom je mať všetko dobre zorganizované. Tie najdôležitejšie a najzložitejšie úlohy by mali byť na vrchole zoznamu, pretože tak sa rýchlejšie dostanete k ich vyriešeniu. V dobe, kedy je už takmer všetko pretechnologizované, môžete využiť rôzne šikovné aplikácie do smartfónov, kde si môžete zapisovať denné úlohy. Aplikácie vám počas dňa všetko pripomenú. Ak patríte k takpovediac „starej škole", jednoducho si vezmite papier a pero, poprípade diár.

Odporúčame prečítať: Dochvíľnosť: Získajte vlastnosť kráľov času

Ako si nájsť čas pre seba?

Zdroj: Shutterstock®

2. Využite zdroje, ktoré máte k dispozícii

On-line obchod sa u nás rozšíril nezvratnou rýchlosťou. Tak prečo to nevyužiť? Dnes si môžete objednať oblečenie, elektroniku, ale aj potraviny, ktoré vám prinesú až domov. Je to pohodlnejšie než si zájsť nakúpiť všetko do obchodu sami. Ušetríte tak čas, ktorý by ste strávili cestou do obchodu a vyberaním tovaru. Takto ušetrený čas môžete využiť pre seba.

Odporúčame prečítať: Starajte sa o svoje zdravie aj počas práce v kancelárii!

Ako si nájsť čas pre seba?

Zdroj: Shutterstock®

3. Eliminujte „rozptyľovače"

Áno, áno, každý chce byť vždy a o všetkom informovaný. Avšak telefón, televízia, sociálne siete a podobne, patria medzi najväčších rozptyľovačov, aké môžu byť. Odvádzajú pozornosť od práce a od zoznamu úloh, ktoré sme si stanovili. Vypnite si oznámenia, odložte telefón a venujte sa práci - tak všetko stihnete oveľa skôr. Viem, je to ťažké, no ten skvelý pocit zo všetkých splnených úloh a ešte zvyšného času na zábavu stojí za to.

Odporúčame prečítať: Margarita Kareva - oživuje svet rozprávok

Ako si nájsť čas pre seba?

Zdroj: Shutterstock®

Čo s ušetreným časom?

 • Hra: ak máte deti, tak sa s nimi môžete zahrať rôzne náučné hry
 • Čítanie: skvelý spôsob, ako „vypnúť" od všetkých povinností, technológií
 • Relaxačný kúpeľ: doprajte si kúpeľ s relaxačnou soľou a príjemnou hudbou, poprípade zvoľte romantický kúpeľ pri sviečkach s partnerom
 • Joga/pilates: spravte niečo pre seba (pre svoju krásu)
 • Večera: vytvorte si pravidlo spoločnej večere, tak budete mať príležitosť sa porozprávať a stráviť čas so všetkými členmi rodiny


Vedieť si vytvoriť čas pre seba a čas na dôležité veci v živote, je jednou z najlepších odmien, ktoré si môžeme dať. Takto budete hravo zvládať time manegement a navyše budete mať stres pod kontrolou. Už len si na takýto režim zvyknúť a hurá relaxovať.

Odporúčame prečítať: Prečo prestať jesť cukor? Kvôli týmto 4 benefitom


  • Zdieľaj:
 • 7
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Soňa Krátka 22.02.17 11:36

SK
karma
113.00

dobré rady, niečo z toho robím aj ja

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 22.02.17 12:08

MM
karma
100.00

ja mám času dosť, som na dôchodku, chýba mi zasa energia a peniaze :-)

 • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 22.02.17 19:16

PV
karma
113.00

Všetko si organizujem, lebo to by som nič nestíhala.. Snažím sa urobiť najdôležitejšie veci, rozložím si to na celý týždeň .. Potom si vkľude vychutnám relaxačný úžasný kúpeľ alebo čítam knihu..

 • 0
Odpovedať

Martina Begalova 27.02.17 16:52

MB
karma
108.00

ano je to problem pretoze vzdy treba poprosit niekoho kto mi postrazi deti a byt za to vdacna...

 • 0
Odpovedať

Kinga Bugárová 27.02.17 22:04

KB
karma
-1.00

dakujem za dobre rady

 • 0
Odpovedať

Monika Filípková 16.03.17 19:23

MF
karma
56.00

Ja si veľa vecí plánujem, organizujem, ale keď sú malé deti, tak veľakrát mi to všetko nevychádza tak ako by som chcela, keďže si vyžadujú pozornosť.

 • 0
Odpovedať

Monika Filípková 16.03.17 19:24

MF
karma
56.00

Ja si veľa vecí plánujem, organizujem, ale keď sú malé deti, tak veľakrát mi to všetko nevychádza tak ako by som chcela, keďže si vyžadujú pozornosť.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní