Ako si vychutnať jar plnými dúškami?

Ako si vychutnať jar plnými dúškami?
  • 30.03.2014
  • Silvia Karasová

Slnečné jarné počasie láka väčšinu z nás opustiť svoje domácnosti a vyraziť niekam na príjemný výlet. Ak ste v štádiu, že práve šetríte vo veľkom na letnú dovolenku a nahodili ste si núdzový finačný režim, nezúfajte. Príjemné vonkajšie teploty umožňujú stráviť voľný deň mimo svojho domova a len za pár eur. 

A tipy na jarné výlety môžu byť skutočne od výmyslu sveta.

Základom jarného výletu je nepodceniť počasie a vybrať si vhodné oblečenie, nezabudnúť doma fotoaparát, aj nejakú tú desiatu a šup smerom za dobrodružstvom.

V PRÍRODE

Jarne vylety

Zdroj: Shutterstock®

Brodiť sa snehom, či blatom v prírode nie je pre každého. Za to kvitnúca príroda, prebudené stromy, jarné kvety aj štebotajúce vtáctvo, to už je príjemnejšia myšlienka. Do batohu nezabudnite pribaliť sprej proti kliešťom, vodu, aj jedlo. Nech už ste z ktoréhokoľvek kúta Slovenska, kúsok prírody máte určite viac menej na skok. Aj obyvateľky miest môžu zájsť autom, či autobusom do blízkeho lesa, nadýchať sa o niečo iného vzduchu ako toho mestského a vychutnať si jarný výletik. Počas neho môžete prechádzku využiť aj na zber byliniek, z ktorých si už v pohodlí domova viete vyčariť chutné bylinkové jedlá.

HRADY A ZÁMKY

Jarné trendy 2014

Zdroj: Shutterstock®

Jarné počasie prinieslo už tradične so sebou aj novú sezónu. Po zime svoje brány otvorili návštevníkom aj slovenské hrady. Spoznavájte minulosť príjemnými prechádzkami po historických hradbách a uličkách. Nielenže sa niečomu novému priučíte, ale zaručene dáte zabrať aj svojim nohám a nejaké to kilečko raz dva spálite.

ZÁHRADY A PARKY

Jarne vylety

Zdroj: Shutterstock®

Aj v meste, aj nie, aj v prírode, aj nie. Zoologická, či botanická záhrada, rovnako tak mestské parky sú ideálnym miestom na výlety, prechádzky, pikniky aj mini rodinné dobrodružstvá. Či už pešou chôdzou, na bicykli, korčuliach... V záhradách a parkoch nájdete pokoj, relax, kúsok prírody, no stále ste blízko mesta. Ak si so sebou nevezmete občerstvenie, žiaden problém, väčšina z nich má buď priamo vo svojom areáli fast foodové stánky, prípadne rovno reštaurácie. Vďaka tomu, môžete na týchto miestach pokojne stráviť aj celý deň.

JASKYNE A HORY

Jarne vylety

Zdroj: Shutterstock®

V zime sú slovenské jaskyne bežným turistom neprístupné. Naopak na jar a v lete sa z nich opäť stávajú turistické atrakcie. Ak náhodou vystúpi ortuť na teplomeri o niečo viac ako vám je príjemné, zájdite sa schladiť do jaskýň. Podobne ochladzujúci zážitok si môžete dopriať aj v slovenských horách.

Kde na Slovensku sú vaše obľúbené miesta?

Zdroj foto: www.ballnroll.com, www.hdwallphotos.com, www.wikimedia.org, www.static.guim.co.uk, www.blog.peacockandpaisley.com,

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Martina Zahoranová 30.03.14 10:11

MZ
karma
92.00

pre mňa je naj okolie Banskej Štiavnice, je tam prekrásne, samotné mesto ale aj okolitá príroda,vždy keď mám možnosť tak sa tam s rodinkou vyberieme, najbližšie to bude asi na veľkonočný pondelok, pretože máme taký zvyk že sa v tedy vždy vyberieme na nejaký výlet miesto toho aby sme doma vyčkávali na "šibačov", výlet do prírody je pre nás vždy krásny oddych

  • 0
Odpovedať

Blažena Macoszková 07.04.14 08:22

BM
karma
-1.00

Jar je pre mňa najkrajšie ročné obdobie.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní