Ako stráviť Valentína? Máme skvelé tipy!

Ako stráviť Valentína? Máme skvelé tipy!
 • 04.02.2014
 • Silvia Karasová

Blíži sa sviatok zamilovaných a či chcete alebo nie, veci sa majú tak, že zvykne sa sláviť už aj v našich končinách. A to nejaký ten rôčik. Možno ste striktne proti tomu a možno by ste naopak aj vy rady využili tento deň na to, aby ste so svojím milým tak nejako špeciálnejšie oslávili vašu lásku. Možno sa necháte inšpirovať, alebo ak spadáte do kategórie tých, ktorým zacukrované páriky lezú na nervy, budete aspoň vedieť, akým miestam sa 14. februára radšej vyhýbať. Aké sú tie najklasickejšie tipy, kam by ste mohli ako zamilovaní vyraziť? Okrem klasických prechádzok po nákupnom centre sú tu ešte väčšie klasiky, a to rozmaznávanie chuťových pohárikov, zrelaxovanie tela aj mysle a rozprúdenie krvi v žilách.

Pozri aj: Sladký Valentín: Čokoládovo-jahodové muffiny si jednoducho zamiluješ!

večera

Zdroj: Shutterstock®

Spoločné gurmánske zážitky

Do tejto oblasti jednoznačne spadá reštaurácia s chutnou večerou, pohárom vínka a lahodným dezertom. A prečo nie? Láska podporuje viacero zmyslov, rovnako tak aj vaše chuťové poháriky. Dupľom ak vám už pominuli motýle v bruchu. So svojou polovičkou môžete spoznávať nové chute, ale tiež si naplniť žalúdky chutným jedlom a spokojne sa pritom tváriť. Keďže hladný človek rovná sa človek nervózny aj unavený, minimálne si dajte chutný šalát (to v prípade, že si úzkostlivo strážite svoju líniu). Radšej to ale neprežeňte ani s prejedaním sa, lebo predstava romantickej večere s bolesťami brucha asi neznie dvakrát lákavo. Do tradičnej klasiky patrí aj večera pripravená doma. Výnimočne, s láskou a všetkým sexappealom. Výhodu má vo vlastnoručne prichystanom jedle, aj v tom, že ak by ste sa rady pobrali po večeri do perín, nemáte to ďaleko. Ak by ste sa rady inšpirovali nejakými tipmi na chutné jedlá, nakuknite aj do našich RECEPTOV.  Na gurmánov sa môžete zahrať aj pri spoločnej ochutnávke čohokoľvek, čo vám je obom po vôli, od vína, cez pivko, čokoládu, možností je neúrekom.

Pozri aj: Sviatok sv. Valentína: Čo sa skrýva za komerčným pozlátkom?

relax

Zdroj: Shutterstock®

Spoločný relax

Zájdite si do kina na film, ktorý radi uvidíte obaja. Aspoň v tomto prípade urobte kompromisy, program kín je predsa tak bohatý, že na niečom sa predsa len určite zhodnete. A ak náhodou nie, zakúpte si nejaký film doma, prelustrujte archív, alebo si niečo pekné zapožičajte. Spoločné zážitky aj v pozorovaní filmov sú dobré pre vzťah minimálne v tom, že máte o tému viac na debatu. Komunikácia je predsa vo dvojici na prvých miestach. Relax môžete zažiť aj inak. Ak sa váš milý neštíti cudzích rúk, vytiahnite ho na masáž, alebo rovno skočte do nejakého relaxačného centra. Wellness procedúry blahosklonne pôsobia na telo aj myseľ človeka. Odstráňte stres zo svojich myslí aspoň na okamih a doprajte si spoločný relax. Okrem masáže môžete zájsť aj do sauny, vyvaľovať sa vo vírivke, zaplávať si. Vyberte si to, čo pasuje vám obom.

Pozri aj: Dokonalý deň zamilovaných: Venuj kreatívny valentínsky darček!

výlet

Zdroj: Shutterstock®

Spoločný pohyb

Ak vás popadne práve na Valentína cestovateľská horúčka, pokojne jej podľahnite. Vyberte si typ výletu podľa možností vašej peňaženky, na romantiku vám postačí aj jednodňový výlet, ešte lepšie predĺžený víkend. Spoznávajte hrady, zámky, kaštiele, zájdite na turistiku, do hôr, na zimné svahy, alebo sa vrhnite do objavovania blízkych miest či dedín. Aby dvaja zažili krásne spoločné chvíle aj mimo domova, nemusia byť milionármi. Túlajte sa napríklad ruka v ruke aj po vlastnom meste, akoby ste ho práve objavili. Nechajte sa spoločne unášať čarom neznáma a vychutnajte si cestovanie bok po boku. Alebo si nadopujte telá športom, zájdite do fitka, vytiahnite bicykle, alebo sa prihláste na spoločný kurz tanca. Endorfíny vám na záver večera určite doprajú krásnu bodku za Valentínom.

Zvyknete oslavovať sviatok zamilovaných? Ak áno, ako?


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Blažena Sádovská 04.02.14 18:15

BS
karma
100.00

Ja oslavujem 15. 2. narodeniny, takže je to 2v1...

 • 0
Odpovedať

Iveta Ondáková 05.02.14 21:39

IO
karma
96.00

určite poteším aspon malým sladkým prekvapením:)

 • 0
Odpovedať

Karina Bartakovičová 07.02.14 11:56

KB
karma
-1.00

myslím, že taký romantický víkend v hoteli, kde možno zabudnúť na každodenné starosti a venovať sa iba jeden druhému je perfektný darček pre oboch

 • 0
Odpovedať

diana jurašková 07.02.14 15:22

DJ
karma
-1.00

relax je najlepší :) poriadny oddych si dopriať :)

 • 0
Odpovedať

Mária Králiková 09.02.14 19:28

MK
karma
-1.00

My s priateľom chystáme Valentínske nákupy :P

 • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 09.02.14 19:51

MZ
karma
109.00

najviac by ma potešil spoločný welnes, no veď uvidíme ako tento deň strávime:-)

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 31.10.14 15:48

MR
karma
-1.00

ja by som si vybrala wellness pobyt.

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 21.05.20 08:04

KS
karma
133.00

My s priateľom si namiesto darčekov radšej vždy doprajeme romantickú večeru alebo wellness pobyt na Slovensku :-)

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní