Banášov príbeh o hľadaní zmyslu života


  • Zdieľaj:
 • 0

VELESTÚR. Mimoriadne silný príbeh o tom, že skutočný zmysel života sa oplatí hľadať. Román Jozefa Banáša o Mužovi, ktorý na ceste za pravdou musí prejsť dlhou a tŕnistou cestou plnou pádov a pochopenia vlastných chýb... Kniha s podtitulom „román o hľadaní rozkoše“ však nie je nič erotické. Ide totiž o rozkoš, ako ju vnímal Epikuros: „Najvyššou rozkošou v živote je stav bez bolesti a utrpenia“.

Vďaka tejto knihe môže 10 výhercov zažiť nezabudnuteľný mystický víkend pod tajomným vrchom Velestúr a ďalších 100 súťažiacich vyhrá knihu podľa vlastného výberu. Viac na www.jozefbanas.sk.

Každá veľká lož sa začína malou. Najprv si ako dieťa zatajil, že si ukradol kamarátovi guľôčku, potom si sa prvý raz ulial zo školy, odpísal si úlohu od spolužiaka, vyfajčil si potajomky prvú cigaretu, vypil prvý pohárik vína, oklamal matku, keď si jej povedal, že si bol na tréningu, a pritom si vykradol novinový stánok. Ak sa ti prepečie malá lož, začneš si nahovárať, že sa ti prepečie aj veľká. Možno sa o nej nikto nedozvie, ale ten hlavný o nej vie. Ty. A už to ide. Padáš a padáš.“

velestur banáš

Jozef Banáš vydal po megaúspešných Kódoch nový príbeh Velestúr, v ktorom sa tak trochu inšpiroval divokým životom českého speváka Dana Landu, ale najmä životmi nás všetkých. Ako tvrdí hlavný hrdina príbehu, „zmyslom našich životov je predsa snažiť sa tento svet zlepšovať. A ja nechcem, nič iné. Chcem ľuďom otvárať oči a tak trochu im mojimi piesňami ukazovať cestu. Aby sa odvážili nielen podskakovať, ale vyskočiť, vyletieť, pokiaľ možno rovno ku hviezdam. Aby sa nesnažili len si zlepšovať podmienky v tých svojich väzeniach, ale, aby z nich vyšli.“

 

Muž, ako Banáš jednoducho nazval svojho hrdinu, kráča životom ako po sínusoide. Hoci sa snaží žiť lepšie, odovzdávať sa pre iných, neraz padne na najhlbšie dno, zranený, zničený. Ale práve v tom je sila tohto príbehu – ukazuje, že vzdať sa nesmieme nikdy. Že naozaj šťastní sme len vtedy ak dávame.

 

Velestúr je príbeh nabitý myšlienkami, podobenstvami, príbehmi, ktoré nútia zastaviť sa a uvažovať o tom, kde sa práve nachádzate vy. Budete ho čítať po dúškoch a po čase zistíte, ako veľmi vás ovplyvnil. A možno vás prinúti nazerať na veci okolo seba iným pohľadom. 

 


  • Zdieľaj:
 • 0
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

Veľký návrat denimu v roku 2023! 5 džínsových trendov, ktoré budeš chcieť nosiť
Módne inšpirácie

Veľký návrat denimu v roku 2023! 5 džínsových trendov, ktoré budeš chcieť nosiť

 • 5
 • 09.02.2023
Y2k móda: Vieš, čo sa skrýva za týmto výrazom a aké trendy ju definujú?
Módne inšpirácie

Y2k móda: Vieš, čo sa skrýva za týmto výrazom a aké trendy ju definujú?

 • 1
 • 01.02.2023
Módna prehliadka MIKLOSKO DRAMA sa niesla v duchu sugestívnej drámy, vášne, túžby, aj veľkolepej oslavy života
Módni návrhári

Módna prehliadka MIKLOSKO DRAMA sa niesla v duchu sugestívnej drámy, vášne, túžby, aj veľkolepej oslavy života

 • 2
 • 17.02.2023