Blatom a ohňom prejdú aj známe osobnosti

Blatom a ohňom prejdú aj známe osobnosti
  • 05.05.2014
  • PR článok

V sobotu 10. mája o 10tej hodine vybehnú:

Matej „Sajfa“ Cifra s Veronikou Ostrihoňovou, Jana Hospodárová,

Kristína Kormúthová,

Barbora Rákovská,

Martin Šmahel,

či herec Michal Nemtuda

na svoje prvé Reebok Spartan Race™ preteky.

Ich snahou bude zabehnúť tzv. Spartan Sprint - 5 kilometrov s 15 prekážkami. Ich súperom bude aj jeden z najúspešnejších pretekárov a víťaz posledných pretekov v Nemecku a Maďarsku - Peter Žiška.

Štartovať sa bude z areálu Zelená Hôrka na Ďumbierskej 3 smerom na Kamzík. Očakáva sa účasť takmer 3 000 pretekárov. Vo svete sú Reebok Spartan Race™ preteky organizované priamo v mestách veľmi populárne. Nedávno sa v takomto štýle konali aj v talianskom Ríme. Ani Bratislava nezostane nič dlžná svojej povesti náročnosti, ale aj zábavy, čo sa týka prekážok. Súťažiaci môžu očakávať vysoké steny, bahnitý terén, skoky cez oheň, či plazenie sa pod ostnatým drôtom. Náročný bude aj výbeh do kopca počas celej trate. Každý, kto dobehne do cieľa získa medailu, tričko a pivo (nad 18 rokov).

spartan race bratislava

Zdroj: Shutterstock®

Preteky, ktoré pripravujeme na Slovensku patria medzi tie najzaujímavejšie, a to vďaka našej prírode a profilu krajiny. Potvrdili nám to aj kontrolóri kvality zo Spojených štátov. Naša krajina je prvým držiteľom licencie na preteky mimo územia USA“, vysvetľuje Jozef Červenak, koordinátor pretekov pre strednú Európu. Preteky boli založené v roku 2010 s jednoduchým cieľom: vytvoriť serióznu výzvu pre odhodlaných športovcov, ktorí hľadajú alternatívne vytrvalostné preteky. Na Slovensku sa budú konať ešte dva preteky, a to 5. júla vo Valčianskej doline a 13. septembra na Donovaloch.

spartan race bratislava

Zdroj: Shutterstock®

Pretekárom sa odporúča si vybrať najmä kvalitnú bežeckú obuv. Značka Reebok v rámci spolupráce s organizátorom pretekov prináša pri tejto príležitosti na trh novú kolekciu bežeckých topánok All Terrain Series. Kolekcia topánok pozostáva zo štýlov Reebok All Terrain Series Sprint a Reebok All Terrain Series Super, ktorú nájdete aj v predajných stanovištiach na Reebok Spartan Race™.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní