Boj medzi dobrom a zlom sa začína


Michael a Peter boli odmalička veľmi rozdielni. Hoci sú dvojičky, už v detstve sa z nich stali nepriatelia na život a na smrť. Michaela všetci milovali, Petra pre ustavičné bitky a zlý prospech zatracovali.

Každý román Danielle Steelovej sa stal bestsellerom. Na celom svete sa predalo vyše 530 miliónov výtlačkov jej kníh. Jej príbehy milujú a čítajú muži, ženy, starí i mladí v 47 krajinách a 28 jazykoch.


Práve vyšla ďalšia jej novinka s názvom Stratený syn. Všetko sa zmenilo, až keď Peter opustil rodný kraj. „Zlý“ chlapec sa vypracoval na špičkového manažéra priamo v srdci Wall Street. Stal sa z neho bohatý finančník a oženil sa s oslnivou krásavicou, ktorá mu porodila dvoch synov. Rozprávkový život sa však končí kolapsom americkej burzy.

Skrachovaný Peter sa ocitá na rodičovskej chalupe, no nezúfa – nachádza tam pokoj a bratskú lásku, o ktorej ani netušil. 

​Odporúčame prečítať: Láska i smrť prichádzajú nečakane

stradený syn

Skromný Michael sa pre rodičov vzdal kariéry anestéziológa v Bostone. Opatruje invalidnú ženu a obetavo lieči najmä starých ľudí. Peter netuší, že ospanlivé vidiecke mestečko je oveľa nebezpečnejšie než rušný New York.


Náhodne objaví matkine denníky a dozvie sa z nich, že všetko bolo inak, ako si myslel. Boj medzi dobrom a zlom sa začína.

 

Stratený syn sa opäť dostal na najvyššiu priečku rebríčka The New York Times. Je to brilantný, napínavý príbeh o podozreniach, zrade a boji na život a na smrť. Strhujúce rozprávanie o rodinných tajomstvách, spáse a vykúpení.
 

Všetko, čo mu zostalo, ležalo v škatuliach. Manželke Alane a synom Ryanovi a Benovi to povedal len včera večer.

 

Čo to znamená, ocko?“ spýtal sa Ryan a vystrašene naňho pozrel. Mal štrnásť rokov. Peter hneď nepriznal, že ich čakajú veľké zmeny k horšiemu a že budú musieť všetko predať. Banka sa potápala. Cenné papiere, ktoré uprednostňoval pred ziskom z výhodného obchodu a do ktorých vrážal podstatnú časť svojho platu, tvorili väčšinu jeho majetku. Teraz však boli bezcenné. Čakala ho rozlúčka s domom v Hamptonse, firemným lietadlom, podkrovným bytom na Piatej avenue, zabudnúť môže na súkromné školy pre chlapcov, kreditné karty, víkendové jazdy so synmi na ferrari, preč pôjde Alanino luxusné bentley a novučičký rolls-royce. Luxusné hračky a drahé rozmary boli symbolom jeho úspechu. Istoty a nákladný životný štýl sa rozplynuli ako dym.

 

Odporúčame prečítať:  Expertka Victoria Boutenko a jej zelené smoothie

 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 12.02.16 07:42

SK
karma
113.00

zasa dobra ponuka na citanie od Danielle Steel

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní