Čím nás muži privádzajú do šialenstva a prečo sme stále s nimi?

Čím nás muži privádzajú do šialenstva a prečo sme stále s nimi?
  • 06.02.2016
  • Vladimíra Drábiková

Február je mesiac priateľstva, zábavy a lásky.

S kým sa nám spoja najčastejšie tieto tri emócie? S naším partnerom... práve ten nás vie občas priviesť do zúfalstva. V návale emócií si síce čo-to vykričíme, ale stále v sebe veľa toho dusíme.

Práve preto sme sa rozhodli, že dnešný článok bude venovaný mužom. Nielen pre veci, s ktorými nás privádzajú k šialenstvu, ale aj vďaka ktorým je náš život krajší a naplnený.

Muži a ich neustále chyby:

1. Výročia a sviatky

Milé ženy, teraz si dajte ruku na srdce, nezabudol váš chlap na spoločné výročie? V drvivej väčšine prípadov naši muži naozaj zabúdajú na významné dátumy v kalendári. Prečo? Bude to pre nás záhadou asi do konca života. Niekedy by sme si mali možno položiť otázku, či je pre nás výročie a aj očakávaný darček taký dôležitý. Občas je možno chyba v nás. No, samozrejme, koho by ružička v deň výročia nepotešila? :-) 

Odporúčame prečítať: Ako nedovoliť okoliu zničiť váš vzťah?

vzťahy, chyby mužov, úroblémy vo vzťahu

Zdroj: Shutterstock®

2. Šport = žiadna empatia

Veď to poznáme, keď je v televízii zápas, môžeme kľudne aj plakať, aj tak si to nevšimne. Je to niečo ako druhá manželka, nesplnený sen či najväčšie výpredaje. Muži pri zápasoch plačú, smejú sa, hnevajú sa a sú nervózni. Pre nás nepochopiteľné, pre nich nenahraditeľné.

3. Neúprimnosť a detinskosť

S detinskosťou už asi nič neurobíme. Aká výchova, taký výsledok. Avšak, čo tá neúprimnosť? Muži nám nepovedia, čo ich trápi a väčšinou majú omnoho viac tajomstiev. Keď má žena ,,svoje dni", alebo je nahnevaná, tak pri hádke všetko zo seba vychrlí. Ale muž, ten len naozaj málokedy ukáže svoje city, a tak nás nechá tápať v neistote. Je priam nedobytný, ale to je jeden z jeho detinských činov. Ak je skutočne vyzretý, nebude sa obávať prezentovať svoje myšlienky, túžby alebo nesúhlasné názory. Možno by sme im mali ukázať práve tú našu empatickú, dobrú a vnímavú stránku, aby vedeli, že nám môžu dôverovať a my ich nesklameme.  

Odporúčame prečítať: Pravda o „friends with benefits“ vzťahoch

vzťahy, chyby mužov, úroblémy vo vzťahu

Zdroj: Shutterstock®

4. Ó šaty

Ktorá denne rieši jeho dierky na ponožkách? Alebo ten váš nosí dookola tie isté topánky? Hovorí, že mu stačia len jedny rifle a tričko si stačí vymeniť až po troch dňoch? S mužmi je to niekedy zložité a s nákupmi pre nich ešte ťažšie. Avšak, šaty robia človeka a aj z vášho partnera sa môže stať ,,princ", tak ho skúste obmäkčiť a trošku modernejšie obriadiť. ;)

5. Oni a ich „priateľky“

Žiarlivosť je zlá vlastnosť. Máme alebo nemáme žiarliť? Zdravá žiarlivosť vzťahu neuškodí, no ak zájdete priďaleko, vášmu vzťahu to rozhodne neprospeje. 

Odporúčame prečítať: 7 romantických rande, ktoré vás aj v zime zohrejú

vzťahy, chyby mužov, úroblémy vo vzťahu

Zdroj: Shutterstock®

6. Výjazdy na pivo s kamarátmi

Keď my potrebujeme objatie, oni pivo. Práve v najnevhodnejší čas zavolá kamarát alebo kolega a on musí odísť. Nie, opravíme sa, on chce odísť. Pokiaľ si tieto jeho odchody vyvážite dámskym večerom u vás doma alebo na chutnom drinku v bare, všetko je v najlepšom poriadku. Priznajme si, že spriaznené duše nepotrebujú iba ženy. 

7. Neochota pomáhať a neporiadnosť

Každý z nás má svoju výchovu...kým niekoho viedli k samostatnosti už od puberty, iných radi rodičia rozmaznávajú a očakávajú, že bude za nich všetko urobené a oni nebudú musieť pohnúť ani prstom. Dohodnite si s partnerom isté pravidlá, ktoré budete navzájom rešpektovať. 

Odporúčame prečítať: Čo robiť, keď sú city na jednej strane intenzívnejšie

vzťahy, chyby mužov, úroblémy vo vzťahu

Zdroj: Shutterstock®

Otázkou, ale zostáva, keď sa pri ňom tak nahneváme, prečo s ním stále zostávame? Je to jednoduché, láska. Práve tá nám bráni v impulzívnych chybných krokoch a zachraňuje náš vzťah pred nezmyselnými rozchodmi. Pretože práve o tom je vzťah. Stojí vám za viac ako za chvíľku hnevu, jemnú žiarlivosť či zabudnuté kvety.

Vďaka láske a partnerovi máte úsmev na perách, dobrú náladu, nekonečnú podporu a ten hrejivý pocit na srdci.

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 06.02.16 08:28

SK
karma
114.00

nieco na tom bude,avsak na ziadny sviatok a vyrocie nastastie ten moj zatial nezabudol

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní