Čo pred vami skrýva váš manžel?!


Muži majú pred nami mnohé tajomstvá. Niektoré sú neškodné, iné by vedeli zničiť životy. Práve na také narazí Cecilia, matka troch detí, ktorá si myslí, že má šťastný život... V podkroví objaví jedného dňa starú obálku. Je sivá, zaprášená a rukopis na nej pozná ako vlastný. Patrí manželovi.

Modrým perom tam stojí:

Otvoriť iba v prípade mojej smrti.

 

Je to vari žart? Jej muž nezomrel, Cecilia preto dlho váha, no napokon obálku otvorí. A čas akoby zastal.

kniha manželovo tajomstvo

John-Paul sa v liste priznáva k osudovej chybe, ktorá by mohla viesť k rozpadu rodiny. List napísal tesne po narodení ich dcérky, kým boli obe v pôrodnici. Cecilia chce urobiť, čo je správne, ale pre koho by to bolo správne?


Ak bude mlčať a chrániť svoju rodinu, pravda jej rozožerie srdce ako červ.
Ale ak odhalí manželovo tajomstvo, ublíži tým, ktorých má najradšej...

 

Manželovo tajomstvo je také dobré, že si ho nebudete chcieť nechať len pre seba,“ napísal USA Today a svetové médiá i kritici sa predbiehajú v pochvalách.

 

Jedna z najlepších kníh roku.“
Entertainment Weekly

 

Jedna z desiatich najlepších kníh roku.“
časopis People

 

 

Predstavte si, že váš partner či manžel napíše podobný list a na obálku pripíše – otvoriť iba v prípade mojej smrti. Tiež si predstavte, že tento list ukrýva hrozivé temné tajomstvo, ktoré môže zničiť váš život od základov. A teraz zavrite oči a predstavte si, že takýto list nájdete v tejto chvíli, keď váš partner žije... Otvoríte ho? 

 

 

Liane Moriarty

Začítajte sa do úryvku z nového hitu Manželovo tajomstvo:

 

John-Paul?“ zamrmlala a oprela sa o lakte. Zo susednej kúpeľne nepočula nijaké zvuky. Normálne po dlhom lete spal ako zabitý.


Nad hlavou sa jej ozval nejaký šramot.
Sadla si, teraz už celkom pri vedomí, srdce sa jej rozbúšilo. Pochopila, kde je. V podkroví. Do podkrovia nikdy nevyšiel. Keď sa ho zmocnila klaustrofóbia, videla mu nad hornou perou kropaje. Musí ten list veľmi chcieť, ak bol ochotný vyjsť hore.


Nepovedal jej kedysi: „To by musela byť otázka života a smrti, aby som tam vyšiel“?


Je ten list otázkou života a smrti?
Cecilia neváhala. Vstala z postele, prešla po tmavej chodbe a vkročila do pracovne. Zažala stolnú lampu, otvorila hornú zásuvku registračky a vybrala červený fascikel označený nápisom Závety.


Usadila sa na koženú stoličku, otočila sa tak, aby bola tvárou k stolu, a otvorila fascikel v malom kruhu žltého svetla zo stolnej lampy.
Pre moju manželku Ceciliu Fitzpatrickovú.
Otvoriť iba v prípade mojej smrti.
Vytiahla zo zásuvky stola nôž na otváranie listov.
Nad hlavou počula nervózne kroky, potom buchot, zrejme čosi spadlo. Správal sa ako šialený. Uvedomila si, že ak je už teraz v Austrálii, musel sadnúť na lietadlo hneď po včerajšom telefonáte.
Preboha, John-Paul, čo sa to deje?
Rýchlym pohybom rozrezala obálku. Vybrala list napísaný rukou. Chvíľu nedokázala zaostriť pohľad. Slová jej tancovali pred očami.

 

Najlepšia kniha za august 2013 na Amazone

No.1 v rebríčku bestsellerov The New York Times

 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Miriama Rusinová 12.08.14 09:30

MR
karma
-1.00

mám rada také dramatické knihy, ktoré sú plné zvratov,

  • 0
Odpovedať

Karolína Zacharová 12.08.14 21:53

KZ
karma
-1.00

Vyzerá to na fajn knihu

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní