Čo so začatým víkendom? Tipy ako si ho užiť naplno

Čo so začatým víkendom? Tipy ako si ho užiť naplno
  • 14.01.2017
  • Miška Baboľová

Po celom týždni v práci tu máme opäť víkend. Mnohí sa ho nevedia dočkať už v pondelok. Počítajú dni, hodiny i minúty.

Často však ujde bez toho, aby ste si patrične oddýchli a nabrali energiu do ďalšieho pracovného týždňa.

Ako využiť dni voľna čo najefektívnejšie?

K víkendu patrí relax, oddych aj zábava

Aby vám dni voľna neprešli bez povšimnutia, naplánujte si program. Leňošenie v obývačke pred televíziou je síce príjemné, no celý deň vám prejde rýchlo a v pondelok ráno zistíte, že víkend nestál za nič. Počas týždňa nemáte voľný čas a duševne sa obohatiť môžete len počas voľných dní. Aj keď je práve vonku zima a husia koža vám nabehne iba pri pohľade von oknom, počasie vám nemôže stáť v ceste.

Bude vás zaujímať: Detox: Zbavte sa toxickej závisti

Vyrazte na jednodňovú lyžovačku do hôr.

Zdroj: Shutterstock®

Chladné počasie? Nenechajte sa odradiť

Nielen leto je stvorené na športovanie na čerstvom vzduchu. Zbaľte rodinu či priateľov, nalejte čaj do termosiek, teplo sa oblečte a vyrazte spolu na jednodňovú lyžovačku do hôr. Zistite, v ktorých strediskách sú najlepšie podmienky na lyžovanie. Berte do úvahy aj vzdialenosť, nechcete predsa precestovať polovicu dňa. Ak sa lyžovať neviete, vyberte sa na prechádzku do prírody. Dávajte si však pozor, vyberte si bezpečnú trasu. Ani toto chladné počasie by vám nemalo zabrániť užiť si čas v prírode.

Ďalší skvelý spôsob, ako využiť voľný čas v zime, je korčuľovanie na ľade. Vyhľadajte zimné štadióny vo vašom okolí, ktoré ponúkajú korčuľovanie pre verejnosť. Ak sa viete korčuľovať, ale nemáte vlastné korčule, nezúfajte, niektoré štadióny ponúkajú ich zapožičanie. Výborné sú aj prírodné klziská. Korčuľovanie na zamrznutom jazere je ďalší spôsob na odreagovanie sa.

Bude vás zaujímať: Psychohygiena: Zatočte s negatívnou energiou a stresom

Korčuľovanie na zamrznutom jazere je skvelý spôsob ako stráviť voľný čas.

Zdroj: Shutterstock®

Nekamarátite sa so zimou? Ostaňte v pohodlí domova

Ak sa vám zima páči iba za oknami, víkend si môžete užiť aj doma. Pripravte malé pohostenie a pozvite k sebe pár známych. Porozprávajte sa pri fľaši dobrého vína alebo zapnite zaujímavý film. Ničím si nenechajte pokaziť večer. Ak k sebe domov nechcete nikoho pozívať, vhodnou alternatívou je kino. Pozrite, čo sa cez víkend premieta a vyberte film, ktorý bude zaujímať aj vašich priateľov.

Ak práve nemáte náladu na spoločnosť, užite si deň osamote alebo len s blízkou rodinou. Nemyslite na povinnosti a robte to, na čo si už dlhšie neviete nájsť čas. Môže to byť cvičenie, upratanie šatníka, relaxácia či ručné práce. Dôležité je, aby ste si oddýchli. Ak máte doma nejaké povinnosti, spravte ich čo najrýchlejšie. Navarte rýchly obed, neupratujte sama a žehlenie si rozdeľte na viac dní. 

Bude vás zaujímať: Nespavosť už nebude váš problém: Privoďte si opäť sladké sny

Pripravte malé pohostenie a pozvite k sebe pár známych. Porozprávajte sa pri fľaši dobrého vína alebo zapnite zaujímavý film.

Zdroj: Shutterstock®

Dobite energiu vo wellness centre

Nájdite si čas na oddych. Masáže, výrivky či sauna skrášlia nielen vás, ale aj váš víkend. Budete sa cítiť uvoľnene a zdravšie. Ak však nechcete utrácať peniaze, svoje vlastné wellness si môžete spraviť aj vo vašej kúpeľni. Napusťte si horúcu vaňu, pridajte aromatickú soľ do kúpeľa, zapáľte niekoľko sviečok a zapnite relaxačnú hudbu. Po kúpeli si doprajte pleťovú masku. Nenechajte sa ničím rušiť, vypnite si telefón a odstrihnite sa na chvíľu od života na sociálnych sieťach a užívajte si ten reálny. 

Bude vás zaujímať: Čo si obliecť na pracovný pohovor? Prvý dojem je dôležitý

Napustite si horúci vaňu, pridajte aromatickú soľ do kúpeľa, zapáľte niekoľko sviečok a zapnite relaxačnú hudbu.

Zdroj: Shutterstock®

Víkend je krátky, zatočte s nudou

Ak stále neviete, čo so začatým voľnom, porozmýšľajte nad tým, čo ste stále chceli robiť a nikdy ste si na to nenašli čas. Môžete si ísť zaplávať do plavárne, vyraziť do obchodov alebo niekam na výlet, či ísť do divadla. Možností je veľa. Zistite, či sa niekde vo vašom okolí nechystá nejaká akcia. Dôležitá je vaša aktivita a vôľa niečo zažiť. A keď sa vás kolegyne v práci opýtajú, aký bol váš víkend, vy budete mať o čom rozprávať.

Bude vás zaujímať: Pozor, aby ste nevyhoreli: Burnout syndróm útočí

Zdroj foto: shutterstock.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Soňa Krátka 14.01.17 14:01

SK
karma
114.00

zajtra sa chystáme do prírody na takú väčšiu prechádzku, už sa teším...

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 14.01.17 20:48

MM
karma
100.00

už som na dôchodku, takže odpočinok a relax si urobíme hocikedy

  • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 15.01.17 09:34

MZ
karma
92.00

tento víkend mám relax s knihou...

  • 0
Odpovedať

simona vician 15.01.17 22:27

SV
karma
100.00

po 20 rokoch som sa sankovala :))))

  • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 21.01.17 15:21

MZ
karma
-1.00

Ja som za wellness :))

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní