Čo vidieť v Afrike: O týchto čarokrásnych miestach si vždy snívala!

Čo vidieť v Afrike: O týchto čarokrásnych miestach si vždy snívala!
  • 06.08.2019
  • Michaela Kožáková

Afrika je druhým najväčším svetadielom na svete s veľkým počtom rôznych kultúr, národov, náboženstiev. Je to kus zeme s takou rozmanitosťou, že človek by potreboval mesiace na to, aby spoznal a objavil všetky jej tajomstvá a magické miesta. Afrika má čo ponúknuť každému cestovateľovi, či už túži vidieť slávne horské gorily v Ugande, veľké pyramídy v Gíze alebo chce stráviť dovolenku v krajine aromatických klinčekov – v Zanzibare. Tento nádherný a rôznorodý svetadiel má pre každého niečo.

Za davmi turistov, ktorí neváhajú zaplatiť tisíce za blízky stret s levom alebo za pobyt v luxusnom rezorte v Keni, sa skrýva i hlad, chudoba, ťažké životné podmienky, obchod so zvieratami či zbraňami. Tieto problémy majú dlhodobejší charakter a nedajú sa riešiť lusknutím prstov. Afrika má svoju smutnú i krásnu tvár. Ako aj každý iný svetadiel, ktorý sa pasuje s rôznymi problémami. Avšak pre cestovateľov predstavuje raj a miesto plné divokej a nedotknutej prírody, úchvatných scenérií a dobrodružstiev pod horúcim africkým slnkom. Poďte sa s nami pozrieť na niekoľko afrických krajín, ktoré určite stoja za návštevu. 

Pozri aj: Najkrajšie grécke ostrovy: Ktorý si vybrať pre nezabudnuteľnú dovolenku?

Ochutnajte Maroko

Prejdite sa farebným trhom v meste Marakéš a nadýchnite sa vône čerstvého korenia a sušeného ovocia. Straťte sa v kamenných uličkám čarovnej Casablanky a nechajte v ušiach znieť zvolávanie na modlitbu. Snívali ste niekedy o prechádzke po púšti na chrbte hrbatej ťavy? Tak si to vyskúšajte a po ceste sa zastavte v beduínskej dedine. Navštívte pulzujúce hlavné mesto a nádherný Chefchaouen s domami vo farbách odtieňov modrej. Nakúpte si ručne vyrobené šperky alebo hlinené zdobené nádoby. Do Maroka sa zamilujete na prvý pohľad!

Cestujte späť v čase v Egypte

Fascinujú vás stavby a archeológia? Premýšľali ste o tom, ako ľudia tisícky rokov dozadu dokázali postaviť tak úžasné diela bez strojov, techniky, len holými rukami? Vyberte sa do Egypta a zazrite vysoké pyramídy na vlastné oči. Keď na vás doľahne únava z nekonečných pieskových dún a horúcej púštnej klímy v Gíze, Luxore a Údolí kráľov, zažite plavbu po rieke Níl a preskúmajte tajomný podmorský svet Červeného mora, ktorý priťahuje potápačov zo všetkých kútov našej planéty. Tak čo, dáte sa prehovoriť?

Utečte na tropický ostrov Maurícius

Maurícius je ostrovný raj, ktorý vyniká nekonečnými plážami s bielym pieskom, ktoré patria medzi najkrajšie na svete. Okrem nádherných pláží Maurícius ponúka bujnú vegetáciu, skryté zákutia s vysokými vodopádmi, krištáľové rieky, rozmanitý podmorský svet a pohostinnosť miestnych ľudí. Ostrov bol i domovom vyhynutého nelietavého vtáka dodo a rastie tu niekoľko druhov vzácnych ľalií. Toto miesto je dokonalou dovolenkovou destináciou pre rodiny s deťmi a mladomanželov, ale aj dobrodruhov, ktorí chcú objavovať krásy sveta. 

Zahliadnite africkú veľkú päťku na vlastné oči

Už ako deti ste túžili zažiť pravé africké safari? Ak ste si tento rok našetrili trochu viac peňazí, vezmite rodinu do Národného parku Kruger v južnej Afrike. Vyberte sa na džípe a sledujte majestátne levy, pokojne sa pasúce pásikavé zebry a dlhokrké žirafy elegantne krížiace vašu cestu. Keď budete mať šťastie, možno zahliadnete i nosorožca, ktorý patrí medzi ohrozené druhy. Pocíťte jemné zimomriavky po celom tele pri pohľade na leoparda pochutnávajúceho si na svojom úlovku a odfoťte si rodinku slonov pri malom jazere. Ticho pozorujte stádo byvolov a večer si vychutnajte čarovný západ slnka v sprievode levej serenády. 

Neprehliadni: Najkrajšie vlakové trasy: Baľ kufre, lebo toto chceš rozhodne zažiť!

Straťte sa medzi vysokými baobabmi na Madagaskare

Snáď každý z nás pozná populárnu rozprávku Madagaskar so smiešnymi lemurmi, drzými opicami a štvoricou zvieracích kamarátov. Madagaskar – ostrov ležiaci v Indickom oceáne štyristo kilometrov od pobrežia Afriky je kúzelným miestom. Okrem vysokých starých baobabov a vzácnych druhov zvierat, ktoré tu žijú, ostrov ponúka nádherné pláže, úchvatné prírodné scenérie, tajomné údolia so zvláštnymi kamennými útvarmi, zelené chránené parky. Zašnorchlujte si v oceáne alebo pozorujte z lode obrovské veľryby. 

Navštívte Kapské mesto

Kapské mesto v Juhoafrickej republike patrí medzi najkrajšie mestá na svete. Toto miesto ponúka kombináciu krásnych pláží, voňavých trhov, rozmanitej kultúry, bohatej histórie, skvelých reštaurácií, krásnej prírody, nočného života a prívetivých miestnych. Pokochajte sa dych berúcim výhľadom zo Stolovej hory, navštívte botanickú záhradu Kirstenbosch so stovkami rôznych druhov rastlín, zaplávajte si spolu s tučniakmi na pláži Boulders, prejdite sa epickým mestom Woodstock a Bo Kaab s farebnými ulicami, ochutnajte miestnu kuchyňu a delikátne vína. Nezabudnite navštíviť i prístav Hout Bay s tuleňmi vyhrievajúcimi sa na slnku. 

Nechajte sa rozmaznávať na Seychelách

Tento modrý raj sa nachádza v Indickom oceáne na severovýchod od Madagaskaru. Malá krajina s najmenším počtom obyvateľov v Afrike má spolu stopätnásť krásnych ostrovov, ktoré každoročne navštívi viac ako tristotisíc návštevníkov. Predpokladá sa, že Seychelské ostrovy objavil portugalský admirál Vasco Da Gama. Seychely sú tropickou krajinou s úžasným počasím po celý rok, takže či sú Vianoce, alebo Veľká noc, pokojne sa môžete čvachtať v teplučkom mori. Nádherné pláže, mäkký a biely piesok či krištáľovo čistá voda robí z týchto ostrovov jedno z najkrajších miest nielen v Afrike. 
 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Ľubica Šťastná 06.08.19 06:03

ĽŠ
karma
100.00

Naozaj čarovné miesta!

  • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 06.08.19 12:28

MC
karma
109.00

Nuž snívala som a snívať budem.

  • 0
Odpovedať

Alica Mareková 06.08.20 12:33

AM
karma
-1.00

Tie fotky z Maroka sú krásne.

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 28.02.21 03:32

KS
karma
133.00

Aspoň raz za život vidieť všetky tie krásy, hlavne pyramídy :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní