Čo zabíja lásku?


 

Chcem tvoju lásku.

 

Chcem vedieť, že si na mňa pyšný.

 

Vráť sa mi – som taký osamelý.

 

Chcem byť zdravý – chcem späť svoju mladosť.

Toto je zopár „výkrikov“ ľudí počas experimentu psychoterapeuta D.I Yaloma, ktorý zhromaždil v hale tristo až štyristo ľudí. Vôbec sa nepoznali a dostali pokyn, aby vytvorili dvojice a kládli jeden druhému tú istú obyčajnú otázku: „Čo chceš?“ Môže byť niečo jednoduchšie? Jedna obyčajná otázka a na ňu odpoveď...

A predsa vyplávali na povrch neuveriteľné pocity, silne emočné, hlboko ľudské... Svetoznámy doktor Yalom robí podobné pokusy rád. Chce zistiť, ako ľudia reagujú...chce z ich najhlbších zákutí vytiahnuť ich starosti a trápenia.

Doktor Yalom sa preslávil úplne originálnym vzťahom s pacientmi a svojimi experimentmi. Jeho román Keď Nietzsche plakal dokonca sfilmovali a vo svete sa z neho predalo vyše 2 milióny výtlačkov. V novej knihe Láska a jej kat ponúka desať príbehov o ľuďoch, ktorí postupne odhaľujú svoje vnútro a spovedajú sa zo svojich trápení. Yalom dokáže nahliadnuť do ich duševného sveta, ktorý je ukrytý hlboko pod ich zvyčajným správaním.

V knihe Láska a jej kat nájdete týchto 10 príbehov:

láska a jej kat

 

 

 

1.  Láska a jej kat

 

2.  Keby znásilnenie nebol zločin…

 

3. Zomrelo, čo nemalo

 

4. Tučná dáma

 

5. Myslela som si, že mne sa to nemôže stať

 

6. Mňa nezlomíte

 

7. Dva úsmevy

 

8. Tri neotvorené listy

 

9. Monogamný vzťah

 

10. Spriadač snov

V knihe Láska a jej kat Yalom rozpráva príbehy desiatich klientov, ktorí sa podrobili terapii, a počas nej zažívali existenčnú bolesť. Zažívali každodenné problémy ako osamelosť, sebapohŕdanie, impotenciu, migrénu, obezitu, vysoký krvný tlak, žiaľ, zmeny nálad, depresiu, či spaľujúcu milostnú posadnutosť.

Zbierka príbehov Láska a jej kat je napísaná tak majstrovsky, až chvíľami nadobúdate pocit, že ste priamo v miestnosti a sledujete dôverný rozhovor medzi pacientom a terapeutom. Sú to príbehy, v ktorých môžete precítiť pocity napätia, očakávania či radosti.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní