Dajte sa po letnej párty rýchlo dokopy! Ako zmierniť opicu?

Dajte sa po letnej párty rýchlo dokopy! Ako zmierniť opicu?
  • 07.07.2014
  • Silvia Karasová

Čo si budeme klamať? Leto je aj o horúcich nociach, ktoré sa rozhodneme občas prehýriť až do rána. Uvoľnená nálada, nejaké tie alkoholické drinky, nedostatok spánku a na druhý deň neuveriteľný bolehlav a snáď najhoršia opica na svete.

Aj takýto môže mať výsledok spontánna letná párty. Aby ste sa dali po takomto dni PO čo najskôr dokopy, poradíme vám pár tipov, na ktoré rozhodne nezabudnite. Najmä ak potrebujete na ďalší deň fungovať a byť v strehu. Vďaka týmto jednoduchým krokom si dodáte stratenú energiu a aspoň ako tak prebudíte svoj mozog k činnosti.

Pozri aj: Bruxizmus je hrozbou pre zuby. Čo ho spôsobuje a ako ho odstrániť?

pitný režim

Zdroj: Shutterstock®

1. HYDRATUJTE SA!

Alkohol vám počas párty odobral množstvo vody z tela. Vidieť to môžete na svojej pleti, ale aj vlasoch. Hydratujte preto každý kúsok svojho JA. Pokožke doprajte intenzívny hydratačný krém, vlasy si umyte a nezaškodí ani vyživujúca maska no a telu doprajte dostatok vody a ovocných, alebo zeleninový štiav. Na nohy vás lepšie postaví napríklad aj Aloe vera, či čerstvá šťava z pomarančov, grepu, alebo citróna. Na rýchlejšie prebratie tiež pomôže vlažná, až studená voda na zápästiach a tvári. Sprcha je viac než nutnosťou!

2. ESENCIÁLNE OLEJE

Tak presne tie si zavolajte na pomoc, ak vás nevie na nohy postaviť ani hrnček kávy. Najlepšou voľbou je rozmarín, náladu vám ale zdvihne aj bazalka či citrónové oleje. Tie dokonca podporujú činnosť mozgu, ako aj kreativitu. Osviežujúco na vás zapôsobí najmä limetka, citrón a grapefruit. Esenciálne oleje v spreji môžete nastriekať do miestnosti, ak ich máte v olejnatej podobe, kvapnite pár kvapiek na špongiu a doprajte si takúto menej tradičnú sprchu.

Odporúčame: Zinok je dôležitejší, než si myslíme. Ako spoznať jeho nedostatok?

čerstvý vzduch

Zdroj: Shutterstock®

3. DOPRAJTE SI ČERSTVÝ VZDUCH

Najhoršie čo môže byť je horúce letné dusno. To vám opicu nielenže prehĺbi, ale vás ešte aj viac oťapí. Či ste fanúšičky klimatizácie, alebo nie, vyhľadajte teraz radšej plne klimatizované priestory, prípadne si doprajte aspoň ventilátor. 

Odporúčame prečítať: Fast Food zdravo!​

zdravá strava

Zdroj: Shutterstock®

4. VYHNITE SA FASTFOODOM

A to aj v prípade, ak sa vás váš žalúdok bude snažiť presviedčať, že jediné, čo ho postaví na nohy, je niečo vyprážané a mastné. Omyl. Hranolky, hamburger či rezeň vás len opäť unavia a vy predsa potrebujete fungovať. Na deň po párty by ste mali preto byť vybavené ovocnými aj zeleninovými šalátmi. 

5. ZAŠPORTUJTE SI

Aj keď vás bolí celý človek, točí sa vám hlava, žalúdok pláva na vode a máte pocit, že každú chvíľku z neho vyjde jeho obsah. Prinúťte sa a aspoň na 15 minút si dajte nejaký intenzívnejší cvik, pri ktorom sa spotíte. Potom trochu urýchlite odbúravanie alkoholu z tela. Ak máte rady plávanie osviežujúco padne aj pobyt na plavárni.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní