Deň otvorených pivníc® 2014 – XV. ročník 

Deň otvorených pivníc® 2014 – XV. ročník 
  • 11.11.2014
  • PR článok

Keď sa malokarpatskí vinári v roku 2000 prvýkrát dohodli o príprave tohto obľúbeného podujatia, bolo ich 17 – dnes je ich bez šiestich  desaťkrát toľko, presne 164.  Cesta, ktorú naši vinári absolvovali za pätnásť rokov, nabrala úplne nový rozmer.

V roku 2000 boli vinári v prenajatých priestoroch, keďže nemali svoje na prezentačnej úrovni, vína vyrábali,  ale mnohí z nich sa nevenovali fľašovaniu a zákazníkom ho predávali ako sudové odrodové vína. Dnes už skoro nenájdeme medzi malokarpatskými vinármi toho, kto by nemal vína nafľaškované s modernými etiketami, ktoré Vám čo to napovedia o výrobcovi, o pôvode hrozna  a kvalite vína. Vinári majú reprezentačné degustačné miestnosti, moderné pivnice. Tento veľký skok za 15 rokov nás teší a teší nás o to viac, že stále prichádzajú zo sveta správy o kvalite našich vín a ich oceneniach na medzinárodných súťažiach.

Odporúčame prečítať: Prvý mladomanželský prípitok

Pozývame Vás na jubilejné jesenné otvorené pivnice, privítajú Vás v nich okrem tých domácich, aj tie vína, ktoré okrem Vás už ochutnali svetoví degustátori na mnohým zahraničných výstavách vín.

vínna cesta Pezinok

Zdroj: Shutterstock®

Okrem malokarpatských vín očakáva výborná a počas týchto dvoch dní výnimočná gastronómia: vinárov perkelt z hovädzích líčok, jahňacie ragú, pečené holuby, kapustové strapačky, či bryndzové pirohy, dokonca v  troch pivniciach budú variť známi šéfkuchári. Pochutnať si budete môcť aj na výbornej káve, svetovej čokoláde, domácich osúchoch, po prvýkrát aj výborných šamrólach, spoznáte aj zabudnuté a dnes znovuobjavené konope, ochutnáte ich semienka, smoothies, kváskový chlebík, či konopný čaj.

vinice

Zdroj: Shutterstock®

Pri ochutnávaní sa na chvíľu zastavte v menších, či väčších galériách, ktoré sú súčasťou vinárstiev a pivníc, naši umelci sa budú prezentovať jednotlivo, no pokiaľ by ste si chceli prezrieť prierez tvorby všetkých – ponúkne Vám tento zážitok Salón výtvarníkov, kde sa prezentuje hneď 69 umelcov v ZOYA Museum. Modranskými a pezinskými pivnicami vás bude sprevádzať ĽH bratov Kuštárovcov, v Harmónii to bude trampská a popová muzika.  V Limbachu Cifrovaná muzika z Oravy a v Častej Tatranská muzička Laca Gardošíka… Možnosť budete mať nazrieť aj do najväčších pivníc a sprevádzať Vás v nich bude krásna dcéra pivničného majstra na Hrade Červený Kameň.

Odporúčame prečítať:  Aj Slovensko je HAPPY :)

ponuka vín

Zdroj: Shutterstock®

Vychutnajte krásu nášho kraja a veľké vína Malých Karpát.

Vstupenky sa dajú zakúpiť  osobne v Malokarpatskom osvetovom stredisku, Horná 20, Modra. Cena vstupenky je 50 €,v cene vstupenky sú bonusy na nákup vína v celkovej hodnote 25 €. 

ochutnávka vín

Zdroj: Shutterstock®

Ďalšie informácie: 

e-mail mvc@mvc.sk, 

na telefónnych číslach: +421 33 643 34 89 a 0905 777 984


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Martina Zahoranová 12.11.14 09:15

MZ
karma
92.00

aj by som sa niekam na vínko vybrala :-)

  • 0
Odpovedať

Mária Sedláková 13.11.14 15:10

MS
karma
73.00

vedela by som si predstaviť že by som strávila deň potulkami po pivničkách :)

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 14.01.15 07:52

JK
karma
100.00

zaujímavá akcia pre všetkých ktorý majú radi víno a všetko okolo neho

  • 0
Odpovedať

Ingrid Štefanová 05.01.18 19:46

karma
94.00

slovenske vina su tradicne vysokvalitne s vyladenou chutou

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní