Dva svety sa stretnú

Dva svety sa stretnú

  • Zdieľaj:
 • 1

Tajomstvá sa občas vynoria vtedy a tam, kde ich nečakáme ani náhodou. Niekedy sú to tajomstvá nepochopitelné, hlboké a temné. A čo ak sa kdesi v temných hlbinách ukrýva celý svet, o akom sa nám ani nesnívalo?

 

Fantázii sa medze nekladú a to je možno jeden z dôvodov, prečo sa fantasy príbehy u mladých tešia takej obľube. Je to aj prípad svetového knižného bestselleru Cassandry Clare Nástroje smrteľníkov, ktorého prvá časť Mesto kostí sa stala predlohou pre netrpezlivo očakávané filmové spracovanie.

 

Dva svety sa stretnú


Na prvý pohľad obyčajná dievčina odhalí tajomný, skrytý svet a postupne aj svoj mimoriadny osud. Clarissa “Clary” Fray (Lily Collins) žije pokojným životom v Brooklyne. To však len do okamihu, keď odrazu začne vidieť zdanlivo nemožné a zároveň znepokojujúce veci. Rovnako znenazdania jedného dňa zmizne po zúrivom zápase jej mama (Lena Headey). Keď sa Clary so svojím kamarátom Simonom (Robert Sheehan) pustia do pátrania po zmiznutej matke, začína Clary odhaľovať temné tajomstvá a hrozby zo skrytého sveta Lovcov tieňov. Zároveň spoznáva bojovníkov, ktorí sú spolovice anjelmi, spolovice ľuďmi a ktorí už po celé stáročia ochraňujú ľudstvo pred silami zla.

 

Dva svety sa stretnú


Obklopená démonmi, černokňažníkmi, vampírmi, vlkolakmi a ďalšími nadprirodzenými bytosťami zo sveta tieňov, sa Clary spojí s mladými Lovcami tieňov
Jaceom (Jamie Campbell Bower), Isabellou (Jemima West) a Alecom (Kevin Zegers), aby našli a zachránili tajomný prastarý pohár, ktorý je kľúčom k budúcnosti Clarinej matky. Clary je sama veľmi prekvapená, keď odhalí svoju odvahu a schopnosti, o ktorých ani netušila a vďaka ktorým je pre svojich démonických nepriateľov protivníkom, ktorého nemožno podceňovať.

 

Dva svety sa stretnú

 

Mladé herecké talenty, ktoré majú všetky predpoklady stať sa teenagerskými idolmi, nie sú na filmovom plátne žiadnymi nováčikmi. Lily Collins si zahrala po boku Julie Roberts v Snehulienke, Jamieho Campbella Bowera už poznáme Twilight ságy: Úsvit a Harryho Pottera: Darov smrti, Lenu Headey z Hry o tróny, Jared Harris si zahral v Sherlockovi Holmesovi: Hre Tieňov, Jonathan Rhys Meyers v Mission Impossible: III

 

Dva svety sa stretnú


Odporúčaná prístupnosť: nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov

žáner: fantasy/akčný/romantický   farebný, slovenské titulky, 129 min

 

    

 

 

Zdroj foto: www.bontonfilm.sk

  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Nikola Guzmická 21.08.13 17:14

NG
karma
-1.00

chcem určite vidieť

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Adenomyóza – ktoré ženy trápi najčastejšie a aké ťažkosti spôsobuje?
Pre ženy

Adenomyóza – ktoré ženy trápi najčastejšie a aké ťažkosti spôsobuje?

 • 0
 • 07.09.2022
Rakovina sleziny – kto spadá do rizikovej skupiny a aké sú príznaky?
Zdravie

Rakovina sleziny – kto spadá do rizikovej skupiny a aké sú príznaky?

 • 1
 • 12.10.2022
Počet osamelých nezadaných mužov rastie! Čo je príčinou?
LIFESTYLE

Počet osamelých nezadaných mužov rastie! Čo je príčinou?

 • 0
 • 22.09.2022