Emily Giffin - Kam patríme (recenzia)

Emily Giffin - Kam patríme (recenzia)

    • Zdieľaj:
  • 2

Tehotenstvo je radostné obdobie, ktoré je plné lásky k ešte nenarodenému človiečikovi. Budúci rodičia s nehou sledujú rastúce bruško a každý pohyb ich dieťatka. Niekedy sa však stane, že radosť sa v očiach budúcej mamičky nezjaví. Iskra z jej očí vyhasne a ona rozmýšľa iba nad tým, ako naliehavý ,,problém“ čo najdiskrétnejšie vyriešiť.

O tom bude aj príbeh knihy Kam patríme od americkej spisovateľky Emily Giffin. Kniha Kam patríme vás po prečítaní presvedčí o tom, že v momente, keď si myslíme, že všetko je tak, ako má byť a svoj život držíme pevne vo svojich rukách, zistíme, že sa nám rozbil na kúsky. 

Takýto moment onedlho prežije aj úspešná tridsaťšesťročná scenáristka Marian Caldwellová, žijúca v meste New York. Žije usporiadaným životom, v ktorom nechýba partner, úspešný riaditeľ televízie, Peter Standish. Marian Caldwellová si myslí, že k šťastiu jej chýba už iba svadba, ktorú však Peter zatiaľ odmieta. 

Odporúčame prečítať: Nápoje, ktoré podporujú vaše zdravie

emily giffin

Zdroj: Shutterstock®

Minulosť na povrch vypláva takmer vždy, i keď sa na ňu snažíme všemožne zabudnúť. Tak sa stane aj v prípade Marian, keď v jeden večer zaklope na dvere jej luxusného newyorského bytu osemnásťročná Kirby Roseová. Tá hľadá svoju biologickú matku, ktorá ju krátko po pôrode opustila a dala na adopciu. Marian minulosť dobehla a ona sa zoznamuje so svojou dcérou, ktorá vyrastala v milujúcej adoptívnej rodine, ktorej dieťa nebolo dopriate. 

Začiatky zoznamovania sa nie sú ani pre jednu jednoduché a Marian netuší, ako sa má ku Kirby správať. Kirby však túži vedieť celú pravdu, i to, kto jej je biologickým otcom a kde sa nachádza. Marian musí prejsť ďalším neľahkým momentom, aby Kirby vysvetlila, že biologický otec Conrad o Kirby vôbec netuší, pretože sa s ním rozišla ešte pred tým, než sa dozvedel, že spolu čakajú dieťa. Marian si myslela, že je to tak lepšie, pretože ich vzťah nemal budúcnosť. Ona sa chystala na univerzitu, on ďalšie štúdium neplánoval. Kirby je ale neústupná a spolu s Marian Conrada vyhľadajú.

Odporúčame prečítať: Máte v šatníku poriadok?

kam patrime emily giffin

Zdroj: Shutterstock®

Ten informáciu o utajovanej dcére spočiatku neprijme najľahšie a Marian nechce ani vidieť. Chce to iba trochu času. Napriek tomu, že Kirby svojich biologických rodičov spoznala a po čase si s nimi vybuduje dobré vzťahy, na svojich adoptívnych rodičov nezanevrie. Dokončí strednú školu a čoskoro ju čaká nástup na univerzitu, na ktorú sa začína tešiť. 

Odporúčame prečítať: Čaro zimného korčuľovania

Knihu Kam patríme od Emily Giffin, ktorú vydalo vydavateľstvo The Vision, si môžete zakúpiť TU

Viac informácií na: www.thevision.sk


    • Zdieľaj:
  • 2
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Marika Michálková 06.01.15 23:31

MM
karma
103.00

Môže byť fajn

  • 0
Odpovedať

Marcela Šagatova 17.02.15 09:19

karma
-1.00

Vyzerá to na dobrú knihu..

  • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní