Film - Princezná Diana


Srdcom filmu je Dianina premena od mierne deprimovanej a osamelej dámy na ženu, ktorá našla naplnenie vo svojom osobnom živote, čo sa následne odrazilo aj v jej profesionálnom živote. A celým týmto príbehom sa tiahne ľúbostný vzťah medzi Dianou a Khanom.


„Je to nádherný príbeh o láske,“ vraví Hirschbiegel. Ľudia by ho mali poznať, pretože na ich láske je niečo veľmi pravdivé, čestné a skutočné. Zároveň je to však ako rozprávka – obyčajný muž z inej kultúry sa zamiluje do najznámejšej ženy na svete. A tento príbeh, tak ako každý dobrý príbeh, nás aj veľa naučí.“

 

V hlavnej úlohe sa predstaví Naomi Watts, nominovaná na Oscara za filmy 21 Gramov a Nič nás nerozdelí a Naveen Andrews, známa z multioscarového Anglického pacienta a seriálu Stratení.

 

Film - Princezná Diana

 


Vo filmovom spracovaní tejto etapy jej života chcel režisér ukázať čo možno najviac čŕt jej osobnosti. Poznamenáva, že tak ako každá legenda mala Diana veľmi zvláštny život, ktorý ju veľmi izoloval od okolitej reality. V kombinácii s istou formou paranoje bol jej život veľmi zložitý. V momente, keď ju po prvý krát stretávame vo filme, sa nachádza na rozhraní. Izolovaná v Kensingtonskom paláci, zatiaľ ešte nerozvedená, hľadá zmysel svojho bytia,“ hovorí. Na zdôraznenie jej osamelosti režisér natočil mnoho súkromných momentov, keď je Diana sama vo svojom apartmáne, robí každodenné veci, čo je vo veľkom kontraste s jej verejným životom ako princeznej.

 

 

Film - Princezná Diana

 


„Keď sa Diana stretne s Khanom pochopí, aké je dôležité nielen lásku dávať, pre čo, mimochodom, mala ona mimoriadnu schopnosť, ale aj ju dostávať,“ vysvetľuje Hirschbiegel. Sleduje ich vzťah až do momentu, kedy si uvedomia, že napriek tomu, že sú citovo aj duchovne rovnako naladení, ich životy kompatibilné nie sú vôbec. Bola medzi nimi veľmi silná väzba, ktorá ale napokon, neviedla ku konečnému skutočnému vzťahu, ako by to bolo prirodzené, a to práve vo filme zdôrazňujeme,“ poznamenáva Bernstein.

 

 

Film - Princezná Diana

 


Hirschbiegel je presvedčený o tom, že Diana s Khanom si boli okamžite vedomí toho, že sú spriaznenými dušami. „Obaja boli to, čomu ja hovorím energetickí ľudia". Obaja, každý svojím spôsobom, uzdravovali ľudí a boli veľmi vnímaví voči potrebám iných. On je predsa lekár a ja som presvedčený o tom že ona, aj keď to nikdy nepraktizovala, mala rovnakú liečiteľskú energiu. Všetci s ktorými som sa rozprával súhlasia s tým, že keď niekomu podala ruku, toho človeka to úplne povznieslo.“

 

 

Film - Princezná Diana

 


Aj producenti súhlasili s takouto interpretáciou. „Obaja chceli zachraňovať ľudské životy a to je aj kľúčovým pojítkom v našej love story. Hasnat je kardiochirurgom a svojej práci je veľmi oddaný a Diana chcela zase veľmi pomáhať ľuďom a to bolo to, čo ich spájalo.

 

 

Film - Princezná Diana

 


Ktovie, čo by bolo dnes, ak by ona stále žila?“ kladie si otázku Bernstein. Pri otvorení nemocnice v Pakistane Hasnat veľmi otvorene povedal, že Diana by určite bola po jeho boku ako jeho manželka, alebo vydatá za niekoho iného. „Tu pochopíte, že pre neho to neznamenalo nevyhnutne koniec, lenže on nedostal druhú šancu. A v tom je tragédia ich príbehu,“ vraví.

 

VYHRAJTE S FILMOM - DIANA:

3x Toaletnú vodu Forever Orchid od Mary Kay - TU.


 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Michaela Hudáková 14.09.13 08:06

MH
karma
-1.00

tento film si určite pozriem

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní