Inšpirujte sa! Úžasný darček pre najbližších.


U susedov v Česku spôsobili tieto knihy malý ošiaľ. Mnohí starší ľudia vraj odkladali sudoku, krížovky, menej pozerali televíziu, aby mali čas na vyrozprávanie svojho životného príbehu prostredníctvom jedinečnej knihy. Ide vlastne o obchodný zázrak: predávajú sa knihy, hoci ešte nie sú napísané smiley

Knihy pre uchovanie spomienok. Novinka, ktorá teraz vychádza aj v slovenčine.

Podobné publikácie možno poznáte u detí – na uchovanie spomienok na prvé mesiace a roky života. Ale toto je je čosi nové a skvele vymyslené.


Knihy Babička, rozprávajDedko, rozprávaj sú ideálnym darčekom nielen na blížiace sa Vianoce, ale na akýkoľvek sviatok. Dokážu prepojiť starých rodičov s deťmi i vnúčatami, a po vyrozprávaní...či skôr v tomto prípade vypísaní svojich zážitkov sa v rodinnej knižnici objaví skutočne osobný životný príbeh. 

Odporúčame prečítať:  Šteklivý román pre ženy

kniha dedko rozprávaj

Zdroj: Shutterstock®

Každý človek má totiž svoj príbeh a ten je najsilnejší a najzaujímavejší práve pre jeho najbližších. Kde máme svoje korene? Po kom sme? Čo prežili tí, ktorým vďačíme za to, že sme tu? Z čoho sa radovali a čo ich trápilo? Aké ponaučenie si môžeme zobrať pre seba a ďalšie generácie?

Odporúčame prečítať: SLZA, ktorá dokáže stvoriť nový život

kniha babička rozpravaj

Zdroj: Shutterstock®

Babička, rozprávaj (a verzia pre starých otcov Dedko, rozprávaj) je otvorená kniha na zaznamenávanie spomienok od detstva po súčasnosť. Babička bude môcť sama alebo s vašou pomocou vypĺňať knižku a zodpovie tak celý rad starostlivo vybraných otázok.

Napríklad:
- čím chcela byť, keď bola malá
- akí boli jej rodičia a prarodičia
- kde sa hrávala
- kedy stretla dedka – svojho muža
- čo spolu zažili
- ako babička vnímala historické udalosti
- čo sa podľa nej zmenilo od čias jej mladosti...

Odporúčame prečítať:  Tajomstvá 12 najúspešnejších ľudí planéty

kniha dedko rozprávaj

Zdroj: Shutterstock®

Toto všetko zistíte vďaka jedinečným knihám Babička, rozprávaj / Dedko, rozprávaj. Pre starkých bude určite príjemné zaspomínať si na minulosť, pre mladšie a budúce generácie bude tiež zaujímavé vedieť, ako sa žilo a ako naši prarodičia vnímali historické udalosti počas svojho života. Autorkou tohto nápadu je Monika Kopřivová, ktorá sa zaujíma o život seniorov a medzigeneračné vzťahy.

Odporúčame prečítať:  Je naozaj Nebezpečná!

auto

Zdroj: Shutterstock®

Nie je to teda len obyčajná kniha, ale kniha spomienok. Ideálna príležitosť, ako sa podeliť so svojimi deťmi a vnúčatami o silné a zaujímavé príbehy. Vždy na pravej strane je miesto na vpisovanie a vľavo na vlepovanie (alebo prelepovanie grafiky), či vpisovanie ďalších spomienok, keď už riadky nebudú stačiť. Sprievodné obrázky a dobové fotografie tak pomôžu prebudiť spomienky. 

Odporúčame prečítať: Podáte pomocnú ruku?

kniha babička rozpravaj

Zdroj: Shutterstock®

Kniha má formát pripomínajúci album (na šírku s tvrdými doskami), takže tak rýchlo sa nezničí. Pre dobré vlepovanie a vpisovanie textu bol pre všetky stránky vybratý tvrdý papier s veľkou gramážou.

Odporúčame prečítať:  Ako môžete milovať ešte viac?

Aj si teda aj vy lámete hlavu, čo darovať na Vianoce alebo na ktorýkoľvek sviatok svojím starým rodičom, toto je geniálny tip. Každého poteší hoci aj malý darček a vašich starých rodičov nadchne kniha spomienok. Takto sa určite nebudú cítiť osamelí, odstrčení a zabudnutí.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Lenka Vartovníková 24.10.14 22:23

LV
karma
-1.00

skvelý nápad!

  • 0
Odpovedať

Ivana Goliašová 25.10.14 10:30

IG
karma
-1.00

To je super :D

  • 0
Odpovedať

Katarína Šutvajová 25.10.14 14:22

karma
-1.00

túto knihu by som mala začať písať pre svoje vnúčatá,kým všetko nepozabúdam

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní