Akú silu majú jesenné farby? Sú balzamom pre našu dušu!

Akú silu majú jesenné farby? Sú balzamom pre našu dušu!
  • 22.10.2013
  • Ingrid Maderičová

Začalo sa nám ochladzovať a dni sa skracujú. Aby sme sa zahriali, príroda nám ponúka svoje nádherné pestrofarebné farby červenej, oranžovej a žltej. Užívajte si ich nielen vonku, sú totiž balzamom pre našu dušu. Svetlo je forma energie a v závislosti od vlnovej dĺžky vnímame farby. Každá má svoj špecifický vplyv na naše zmysly či dokonca naše zdravie.

Teplé jesenné farby sú ideálne pre chladné, upršané počasie a krátke dni. Ak môžete, doprajte si prechádzku prírodou a vnímajte jej nádheru, nasávajte atmosféru a zapozerajte sa na tú pestrofarebnú krásu a vedome ju precíťte. Ľudia už oddávna vedia o sile farieb a niet divu, že sa terapia farieb dnes používa čoraz viac. Preto jesenný wellness zahŕňa kúpele, farebnú akupunktúru a osvetlenie práve v teplých tónoch jesene.

Odporúčame: Zimná bunda pre snehuliakov: Ak si vyberieš správne, tak ťa príjemne zahreje

červená farba

Zdroj: Shutterstock®

Žiarivá červená dodá energiu

Polhodinová svetelná sprcha touto intenzívnou farbou podporí prekrvenie tela. Odporúča sa preto odstup svetla od tela 40 – 60 cm. Červená je najteplejšia, najžiarivejšia a najsilnejšia zo všetkých farieb. Dodáva nám energiu, silu a odvahu.

žltá farba

Zdroj: Shutterstock®

Žltá a oranžová uvoľňujú vnútorné napätie

Tieto farby zlepšujú náladu. V alternatívnej medicíne sa oranžové svetlo alebo esencie oranžovej farby do kúpeľa používajú pri strachu a depresiách, pretože podporuje radosť zo života. Žltá je vhodná pre tých, čo sú smutní, alebo sú takpovediac na kolenách. Vtedy sa oblečte do žltej, vyhľadávajte túto farbu v prírode, urobte si kúpeľ, do ktorého pridáte žltú soľ, alebo esenciu žltej farby. Jedzte potraviny žltej a oranžovej farby. Rovnako tak žltá vám podporí koncentráciu, myslenie a učenie.

hnedá farba

Zdroj: Shutterstock®

Hnedá dáva pocit bezpečia a istoty

Zemité tóny od terakotovej až po karamelovú nás upokojujú. Preto, ak máte neisté časy, odporúča sa čokoládový kúpeľ.

Odporúčame: Trendy náušnice pre rok 2021: Ktoré by nemali chýbať v tvojej šperkovnici?

olivová farba

Zdroj: Shutterstock®

Olivovozelená pre lepší metabolizmus

Zelené tóny sa používajú pri farebnej akupunktúre na harmonizáciu látkovej výmeny. Pri takejto akupunktúre je ihla nahradená svetelným lúčom. Zelená celkovo upokojuje a dostane vás opäť do rovnováhy.

Odporúčame: FIT banánový chlebík: Jednoduchý RECEPT bez rafinovaného cukru


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Blažena Sádovská 18.01.14 17:45

BS
karma
100.00

Táto posledná jeseň bola veľmi príjemná, užila som si ju...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní