Jesenné oddychovanie: Zmyte stres liečivou vodou a objavte pýchy trenčianskeho kraja!

Jesenné oddychovanie: Zmyte stres liečivou vodou a objavte pýchy trenčianskeho kraja!

Po mesiacoch plných slnka a jeho nekonečnej energie prichádza útlm, fyzický aj duševný. Už nemáme toľko síl vrhať sa do dobrodružstiev a predstava trávenia večerov s teplým čajom v jednej a knihou v druhej ruke je čoraz lákavejšia.

Leto sa skončilo,

dovolenky nie

Jeseň je tiež čas, kedy sa snažíme ukradnúť si pre seba ešte aspoň pár dní relaxu, pretože spomienky na letné dovolenky dávno vyprchali, do vianočných sviatkov je ďaleko a medzičas je u väčšiny z nás vyplnený stereotypným pracovným kolotočom. Žiadne prekvapenie, že toľko ľudí mieri práve na jeseň do kúpeľov dôkladne sa zrekreovať. Túžite po odpočinku v obkolesení slovenských hôr? Vyberte si miesto s takmer 800-ročnou kúpeľnou tradíciou – Kúpele Trenčianske Teplice. „Pravá kúpeľná rýchlovka“, procedúrami a zážitkami nabitý predĺžený víkend, urobí s telom divy. 

Odporúčame tiež:  Prírodní pomocníci ideálni na boj s menštruačnou bolesťou

krym namestie trencianske teplice

Zdroj: Shutterstock®

V znamení aktívneho oddychu

Okrem sírnych termálnych liečivých prameňov, ideálnych na zregenerovanie unaveného či zdravotnými komplikáciami zmáraného pohybového aparátu, lákajú Trenčianske Teplice polohou, ktorá si plným právom zaslúži prívlastok romantická. Či už sa sem vyberiete na pobyt vo dvojici, s rodinou alebo len sami so svojimi myšlienkami, môžete sa tešiť na kvalitné služby, osvieženie vo vonkajšom bazéne Grand aj tiché rozjímanie v Hammame, ktoré vás za okamih prenesie do sveta príbehov z Tisíc a jednej noci. Nezabúdajte si „naordinovať“ aj kaviarenskú kúpeľnú kultúru: k miestnemu koloritu neodmysliteľne patrí chuť čerstvo napečených chrumkavých oblátok či osviežujúci drink v hotelovej kaviarni Panoráma, kde si vychutnáte ešte aj pôsobivý výhľad na mesto. A keď sa vám bude výhľadov máliť, vezmite si batoh, a hor sa na spoznávanie západného Slovenska! V bezprostrednom aj vzdialenejšom okolí Trenčianskych Teplíc nájdete množstvo zákutí s dobrou dostupnosťou na krátky výlet autom, na bicykli alebo len tak, pešo. 

Odporúčame tiež:  Necítim sa ako švihák lázeňský

Hammam Trenčianske Teplice

Zdroj: Shutterstock®

Únik z mesta do zelene

Priamo v areáli kúpeľov sa nachádza 18-hektárový park z druhej polovice 19. storočia. Sadnite si na lavičku a spoločnosť vám budú robiť vzácne dreviny, ako platany, metasekvoje či gledície. Nemusíte byť ani botanik, aby ste ocenili ich exotický šarm. A ak sa v objatí zelene cítite príjemne, odporúčame výlet do priľahlého lesoparku. Možno sa vám na sklonku jesene podarí nazbierať aj nejaký ten hubársky úlovok.

Fontána s príbehom

Z Trenčianskych Teplíc je to do krajského mesta Trenčín len približne 14 kilometrov. Keď sa sem vyberiete, určite si popri hrade nenechajte ujsť menej známu, no pritom originálnu a vizuálne pútavú atrakciu na Štúrovom námestí – atypickú fontánu s vodníkom Valentínom. Socha od akademického sochára Igora Mosného bola postavená na počesť mýtickej bytosti, vodníka z Moravy, ktorý sa podľa legendy zaľúbil do miestnej pernikárky Anky a prišiel o život pri záchrane svojej milej z horiaceho domu. Požiar uhasil tak, že spod zeme nechal vytrysknúť nové pramene Váhu. Neskôr na mieste Trenčania postavili studne a v roku 1998 pribudla do jednej z nich vyliezajúca Valentínova podobizeň v elegantnom vodníkovskom fraku a staromódnom cylindri.  

Odporúčame tiež:  Darujte blízkym čas na zdravie, relax a zážitky

park trencianske teplice

Zdroj: Shutterstock®

Raj pútnikov

Najstaršie pútnické miesto na území našej krajiny, Skalka pri Trenčíne, leží medzi Trenčínom a obcou Nemšová. Je to vyhľadávaná destinácia, kam si veriaci zo Slovenska, ale aj Česka či Poľska chodia odpočinúť, duchovne pookriať alebo sa zúčastniť jednej z pútí, ktoré sa tu pravidelne konajú. Turistom sa núkajú hneď dve lákadlá. Malej Skalke dominuje impozantný dvojvežový kostolík z trinásteho storočia, postavený v románskom slohu a zasvätený sv. Beňadikovi. Vo Veľkej Skalke upúta vašu pozornosť kláštor v gotickom slohu, ktorý bol vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. Od polovice septembra sa sem môžete vybrať na prehliadku každý víkend v čase od desiatej dopoludnia do piatej podvečer – na požiadanie aj so sprievodcom – a ponoriť sa do minulosti našich kresťanských predkov.

Bude vás zaujímať: Špeciálny wellness - emocionálna a myofasciálna masáž


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

silvia hybbenova 03.11.16 13:27

SH
karma
-1.00

tu sme boli :) pekné miestečko

  • 0
Odpovedať

Mária Guľová 04.12.16 12:14

MG
karma
-1.00

Išla by som si tam oddýchnuť :).

  • 0
Odpovedať

Angela Gavlasová 04.09.17 00:40

AG
karma
105.00

Trenčianske Teplice sú krásne, chodím tam často, ale park aj námestie by potrebovali trochu zdvihnúť "fasádu".

  • 0
Odpovedať

Ján Komada 26.01.18 20:24

JK
karma
103.00

je tam pekne bol som pozrieť

  • 0
Odpovedať

Peter Maňák 18.08.18 23:12

PM
karma
107.00

Teplice mám blízko, chodím tam často, ale trošku upadajú, čo sa týka parku aj námestia, chcelo by to oživiť...

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 07.02.21 08:09

KS
karma
133.00

Tomu sa povie relax na úrovni :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní