Jozef Banáš zlomil s Kódom rekord – 50.000!


Predať na Slovensku niekoľko tisíc výtlačkov zo svojej knihy je snom mnohých autorov. Už pri predaji nad 10.000 kusov sa kniha považuje za bestseller. Takéto predaje sa darí prekonávať pár spisovateľom a medzi nich určite patrí aj Jozef Banáš. Ten navyše v týchto dňoch zlomil jeden z rekordov, o akých sa ostatným spisovateľom môže len snívať.

Čím vyšší predaj, tým väčšia radosť nielen u čitateľov, ale samozrejme aj u spisovateľa a jeho vydavateľa. Napríklad najväčšie vydavateľstvo Ikar je známe tým, že udeľuje ocenenia Zlatá kniha za 15.000 predaných výtlačkov a Platinová kniha za 25.000 predaných kusov.

Na husársky kúsok, ktorý sa podaril Jozefovi Banášovi však ani Ikar nemá ocenenie. Jeho bestseller Kód 9 prekonal v auguste neuveriteľnú hranicu – 50.000 predaných kusov, čím sa zaradil medzi najpredávanejšie knihy v histórii slovenskej literatúry.


Za posledných 10 rokov je dokonca druhou najpredávanejšou pôvodnou knihou vydavateľstva Ikar – Kód 9 predbehla len najúspešnejšia slovenská autorka Táňa Keleová-Vasilková s knihou Modrý dom

Odporúčame tiež: Je koniec. Už ju nebude trápiť a ničiť!

jozef banáš kód 9 a kód 7

Zdroj: Shutterstock®

Jozef Banáš sa tomuto číslu potešil a verí, že podobne sa čitateľom bude páčiť aj jeho novinka Kód 7, ktorá je voľným pokračovaním Kódu 9 a Kódu 1. Vychádza už 26.septembra a môžete si pozrieť VIDEO, v ktorom Jozef Banáš hovorí o svojej knihe:

Kód 7 je teda voľné pokračovanie Kódov.

Aj Kód 1 je veľmi úspešný, predalo sa z neho takmer 35.000 kusov, no kniha je na trhu o tri roky menej. Zdá sa, že slovenskí čitatelia milujú tajomné, až mysteriózne príbehy, ktoré miešajú históriu so súčasnosťou, skutočné fakty s fikciou.

Odporúčame tiež:Milovať môžeš v každom veku


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Iveta Moravčíková 18.09.16 18:20

IM
karma
100.00

rada si prečítam

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 20.09.16 21:30

SK
karma
114.00

slovenských autorov mám veľmi rada

  • 0
Odpovedať

ivana pistovičová 03.01.17 22:14

IP
karma
89.00

jednotka sa dala...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní